Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Dobrze wiedzieć z tą trawą :) Ja też mam kilka dalii, mimo upierdliwości z wykopywaniem jakoś nie potrafię ich się całkiem wyrzec... Podobnie mam z mieczykami.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Czy swoją ostnicę wiążesz na zimę
Ja nie i może dlatego wymarzła
Miałam ją przez kilka lat, a 2 lata temu niestety wszystkie stare krzaczki wymarzły
Całe szczęście, że ładnie sie sieje
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Sierpień leci naprzód,lato ucieka,muszę je dogonić...niestety rzadko ostatnio jestem na działce i nie mogę być obserwatorem tak jakbym chciała. Róże są w pąkach, kwitną pojedyncze kwiaty.
Dalie i ich piękne,duże kwiaty zdobią rabaty. Hortensje czas podziwiać. Dawno już nie podlewałam,natura sama sobie radzi i mnie wyręcza.
Mam do wykopania suchą śliwkę,nie wiem co jest przyczyną jej uschnięcia. No trudno na wiosnę coś innego posadzimy. Myślałam o szczepionej jabłoni.
Pomidory z działki trzeba jechać pozbierać,są tak pyszne,że nie mogę się nimi najeść.Ogórki rewelacja,mizeria u nas często na stole do obiadku.
Bardzo dorodną cebulę w tym roku mamy. W domku leżą trzy pełne skrzynki cebuli.
Maliny bardzo mizerne,jedynie troszkę borówek z jednego krzaczka można podjeść.
A arbuz zatrzymał się na etapie małej piłki,dojrzał i był słodki,ale malutki,a liczyłam na olbrzyma.

Ewelinka jedna gipsówkę tę najbardziej suchą wycięłam już do zera. Jeszcze dwie muszę ogolić,bo straszą na rabacie. Sierpień ciepły,dni słoneczne,a w nocy pada no idealnie ;:108
Nie pamiętam kiedy podlewałam z węża i konewki.

Pompadoure ogromne ma kwiaty

Obrazek

Kasiu dalie teraz zdobią ogród,a w słońcu ich wielkie kwiaty mienią się wspaniale :uszy
Można je ściąć do wazonu albo sam kwiat umieścić w szklanym naczyniu z wodą.

Marc Chagall uwielbiam:)

Obrazek

Iwonko Mareczek złagodniał,teraz stoi zielony po drugim kwitnieniu. Ciekawe jak sobie poradzi zimą,czy nie zmarznie za bardzo,dam mu solidny kopczyk ;:224
Magnolię przycięłam,bo już za bardzo się rozpanoszyła,a rośnie przy ścieżce bardzo uczęszczanej.

Jalitah w kremowej odsłonie

Obrazek

Aniu85 TWR ma piękne kwiaty,ale niestety spuszcza główki i nic nie można na to poradzić,taka jej uroda. Dokładnie wygląda jak piwonia:)

Nevada z białej zamieniła się w różową...

Obrazek

Alicja u mnie też róże słabiej teraz kwitną ,czekam na spóźnialskie ;:65 Jedna z nich Madame Anisette ma jednego pąka i właśnie jakiś robal się dobrał do niego,a tak chciałam zobaczyć jak kwitnie.

Moonstone schowała się w liściach...

Obrazek

Tolinko chwyciłam za sekator i przycięłam magnolię,na jakiś czas starczy :uszy
Ja bym chciała,aby trochę szybciej się sprężyły te moje róże,a one się coś ostatnio ociągają.
Lilie wybiórczo kwitły,część z nich tylko palemki pokazała .Na wiosnę pewnie kilka dokupię.
Czekam na wrzesień i zamawiam dwie róże Lady Emma i Charles Darwin.

Marc Chagall ma swój urok ;:167

Obrazek

Olu dalie nowe i dają czadu,cieszą oko i ratują kolorami tak bardzo potrzebnymi w ogrodzie ;:215
Ciągle tworzą pąki,bardzo je lubię. U mnie ostatnio padało często,a w dzień dosyć ładna pogoda.

Ostatnia lilia bladoróżowa:)

Obrazek

Ewa moje oczko wodne to dawniej służyło jako basen. Nie jest głębokie ,około 1 metra ;:108
Filtrów żadnych nie stosujemy,jedynie na wiosnę wybranie pompą całej wody i umycie .
W tym roku oczko nie zostało wyczyszczone i zauważyłam,że lilie wodne lepiej się rozrosły.
Ciekawe co wymyślisz? Ostatnio trzy żaby mamy,chyba rodzinka,jedna jest taka malutka:)

Garden of Roses wspaniały wytworzyła kwiat

Obrazek

Basiu czekam na kolejne róże,ale nie jestem ostatnio często na działce i nie wiem co się dzieje...
Zdjęcia mam sprzed tygodnia. Lilie wodne są przecudne,lubię jak pod wieczór zamykają się i znów są pąkiem ;:215

Piano bukiet kwiatów

Obrazek

Werka Golden Zest na początku czerwca była cała zielona,a listki zdrowe. Dopiero w lipcu zaatakowała czarna plamistość,stoi goła:( Nie tego oczekiwałam po tak pięknej róży ;:222
Ja ostatnio też rzadziej się odzywam,jak nigdy,jakieś przesilenie,nadmiar wrażeń no sama nie wiem.
Pewnie w październiku się wyciszę i znów zamówię ze dwie lub trzy różyczki. Powiedziałam sobie,że już dość tych róż ostatnio,no zobaczymy,czy zmienię zdanie?
O tak hortensje są jak dla mnie całkiem bezproblemowe,teraz możemy się nimi cieszyć,ale w czerwcu mało co kwitnie,a właśnie róże zachwycają i nęcą swoimi perfumami.
Ja też mam kilka róż do wyprowadzki. Zastanawiam się nad Doctorem Jamain,coraz słabszy i wciąż choruje :(

Aachener Dom wielkokwiatowa,nie choruje nic a nic,trochę ma krzykliwy kolor,ale wspaniale się u mnie czuje:)

Obrazek

Dorotko moja TWR ma to samo,kwiaty zwisają w dół,moja ma już kilka lat i nic lepiej ;:224
Także ona już tak ma,taka jej uroda. Jak chcę jej zrobic zdjęcie to zaglądam prosto w kwiat i kucam:)

Crocus Rose na razie jeden kwiatek,ale w zanadrzu ma znów sporo pąków:)

Obrazek

Jagna gdybym wcześniej wiedziała,że Golden Zest taka piegowata będzie rosła to w życiu bym jej nie kupiła. Jak za rok się nie ogarnie to walizki jej wystawię na ścieżkę a co.
Big Brothera nie wąchałam,muszę sprawdzić za rok.
Werbena sama się sieje,ale w tym roku mało jej na rabatach. Gdyby nie moja ciocia co mi podarowała kilka sadzonek to krucho by było. Czarną formę może czymś obłóż? Głęboka jest?

Mareczek miał sesję ,ale jak mu jej odmówić?

Obrazek

Grażynko bo Jalitah tak działa,naprawdę z niej pięknotka i warto ją zaprosić.Zobaczymy,czy nie zmienię zdania po zimie. Stephanie to jest rewelacyjna róża,nie słyszałam o niej nigdy złej opinii.
Warto i ją zaprosić,jest niska i taka wdzięczna. Mimo,że malutka to jak zakwitnie daje czadu :)

Dalia,która wciąż kwitnie i w słońcu ma tak zmienne,ciepłe kolorki

Obrazek

Małgosiu mieczyków w tym roku nie mamy,ale za to dalie pięknie kwitną:)

Lobelia moja własna wciąż kwitnie i cieszy oko

Obrazek

Gosiu ostnicę wiążę,ale kilka nie związałam i też przeżyły. W doniczce na balkonie niestety zmarzły. U mnie ta trawka się nie wysiewa. Na wiosnę planuję wysiać do pojemniczka tak jak to zrobiłam po raz pierwszy.

Miś polarny

Obrazek

Phantom

Obrazek

Obrazek

Pinky Winky

Obrazek

Hortensjowy klombik

Obrazek

Borówki mniam

Obrazek

Późne maliny

Obrazek

Mini arbuz słodziutki był :D

Obrazek

Miłego dnia :wit
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Sama jestem ciekawa co wymyślę. Piękna jest ta dalia, śliczny ma kolor i kształt kwiatów
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj Aniu. Czas wrócić na łono forum. Najpierw jednak zaglądnę do zaprzyjaźnionych ogrodów, bo u siebie nadal nie mam weny tworzenia wątku. :roll:
Kupowałam Doktorka Jamain w pełni świadoma, że może chorować. No i wyobraź sobie, że trzeci sezon u mnie a on całkiem zdrowy. ;:oj Za to rośnie i kwitnie słabo, bo ma orzecha włoskiego za bliskiego sąsiada. I tak sobie myślę, czy by go nie wymienić na różanego potwora w typie Veilchenblau, może on poradziłby sobie lepiej na takiej miejscówce? Jak sądzisz?
Nadal nie planuję jesiennych zakupów różanych, gdyż miejsca brak a wystawić walizki za furtkę mam zamiar tylko Lagunie. Na jej miejsce marzy mi się Batsheba, którą to od samego Mistrza trzeba ściągnąć. A jak wiadomo jednej róży się nie opłaca...
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, trochę mnie zmartwiłaś opinią o Wedgwood Rose :roll: Skoro masz ją kilka lat a ona wciąż taka wiotka, to znaczy, że ten typ tak ma. I trzeba będzie zaakceptować ją taką jaka jest. Wywalić jej nie, wywalę, bo zdrowa a te kwiaty są jednak śliczne. Trzeba będzie zamontować jej jakąś podporę i przywiązywać te pęki kwiatów.
Hortensje u Ciebie szaleją. One lubią wilgoć i taka pogoda im odpowiada. Moje rozrosły się do niebotycznych rozmiarów ;:oj Szczególnie Limelight i Sweet Summer porosły wielgaśne. Z Limelight od wiosny próbuję wyprowadzić jeden pęd na pniu, ale jak na razie nie widzę żadnych korzonków i boję się, że nic z tego nie będzie ;:185
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Narobiłaś mi apetytu na arbuza i w przyszłym roku muszę posadzić.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Anus :wit
Ach... te twoje piękne róże . Nie wiem czy ja się kiedyś takich doczekam. :cry:
Piękne dalie i ta lilia. U mnie też taka rozkwita. ;:173
Hortensje bajeczne piękne . ;:167
Nie wszystkie odmiany z tych co pokazujesz mam.
Ale przynajmniej jest co podziwiać nowego. ;:173
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, jaką masz ładną lobelię! Ślicznie przystroiłaś talerz z przekąską, aż ślinka cieknie, tak apetycznie wgląda ten zestaw :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu jak jeszcze pięknie kwitną ci róże. Moje takie byle jakie w tym roku. ;:222
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu rzadko zaglądasz na działkę, a róże w tak doskonałej kondycji. ;:215 Nic dziwnego, że masz ochotę na kolejne. :) Moje w większości łyse z powodu plamistości. ;:222 Hortensjom woda z nieba służy, pięknie kwitną. ;:oj Dalie urocze, taki ciepły optymistyczny kolor mają. ;:108 Smak własnych warzyw, a szczególnie pomidorów jest wyjątkowy. ;:108 Więcej czasu na działkowe prace i spacery. ;:168
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Nie wiedziałam, że tyle róż kwitnie w sierpniu. Śliczna jesr Jalitah. Bardzo ładne dalie i hortensje :)
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu pysznie wygląda Twój arbuzik :)
Hortensje cieszą oczy to naprawdę wdzięczne krzewy, coraz bardziej doceniam je... ;:167 Piękne są u Ciebie!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”