Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

W nocy przyszła burza,ale waliło i trzaskało,solidnie podlało działkę.Kilka dni temu jak byłam to musiałam z konewki podlewać,bo taka susza.Niebo zasnute chmurami,szkoda,że choć troszkę promyczków dziś się nie pojawi ;:224
Róże budują pąki na kolejne kwitnienie.Kwitnie po raz drugi Marc Chagall co mnie bardzo cieszy,bo to moja faworytka i zauroczenie,gdy na nią patrzę.

Aniu najbardziej lubię lilie drzewiaste,mają sporo pąków i zawsze coś kwitnie. Chwalę Big Brother,ogromny bukiet co roku tworzy ;:108

Obrazek

Krysiu Stephanie w pierwszym roku mnie w ogóle nie zauroczyła.Zakwitła marnym kwiatkiem i cisza.Po dwóch latach to już co innego.Kilka bukiecików pokazała.Teraz,gdy róże zbierają się do drugiego kwitnienia,Stephanie robi furorę swoimi kwiatami.Nieliczne kwitną.
Gertrude Jekyll potrafi wypuścić wielkie baty,ciężko ją ujarzmić ;:333

Obrazek

Golden Zest nowość u mnie.Śliczne ma kwiaty,ale czarna plamistość mnie martwi ;:222

Obrazek

Elwi to prawda,Stephanie choć niska to pięknie się stara,wzrostu modelki nie osiągnie nigdy,za to uroda bije inne na głowę ;:306
Ostnicę z nasion jak wysiejesz to będziesz miała sporo kępek od razu i wkomponujesz gdzie Ci się zamarzy.
Uwielbiam tę trawkę ;:167 Na giełdzie wiosną widziałam po 8 zł.Ja dorobiłam się chyba 10 sztuk,dziś policzę jak podjadę na działkę ;:224
Dalie teraz ratują brakiem kolorów w ogrodzie.Warto je posadzić,zero problemów,pryskać nie trzeba,same plusy.Ja mam kilka,więc problemu z wykopywaniem nie będzie na jesieni.

Marc Chagall w pastelowych barwach ;:167

Obrazek

Alicja doczekasz się szybko efektów swojej pracy,z roku na rok ogród sam się rozrasta i nagle trzeba przerzedzać rabaty :uszy

The Weedgwood Rose

Obrazek

Iwonko Stephanie dziękuje ,bo bardzo łasa jest na komplementy ;:333
Pashmina wytworzyła gałązkę z pąkami,a raczej kulkami i ani raczyła je rozwinąć.Ścięłam z żalem,bo mumie się porobiły.
Nie wygląda reprezentacyjnie,dobrze,że przesadziłam ją na koniec,bo naprawdę straszy ;:222

Ghislaine de Feligonde

Obrazek

Jagna Stephanie warta zakupu i do tego zdrowa ;:167 Polecam tę odmianę ;:108
Niestety gipsówka nadaje się teraz do ścięcia,ale rzeczywiście tworzy chmurkę i nadaje się jako przybranie do bukietów ;:215

CPM

Obrazek

Małgosiu psy wcinając trawę oczyszczają żołądek podobno ;:224
Dalie teraz mają swój czas,dobrze,że je posadziłam,chociaż trochę koloru wnoszą do ogrodu ;:215

Jalitah nie było od czerwca dnia bez pąka

Obrazek

Rosenfaszination

Obrazek

Crocus Rose jeszcze zielona

Obrazek

Werbena

Obrazek

Marc Chagall

Obrazek

Obrazek

Lilie w oczku

Obrazek

The Edge w liściach magnolii ;:oj Powinnam przyciąć gałęzie magnolii,ponieważ na ścieżkę wchodzą i nie da się przejść.
Mój tato podpowiada,żebym to zrobiła.Czy mogę je teraz przyciąć?

Obrazek

Moja ulubiona dalia Grand Prix

Obrazek

Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj :wit . Prześliczne masz te dalie ;:167 . Gipsówka rzeczywiście wygląda jak chmurka ;:333 . Ja wiosną posadziłam ale coś ją wcięło ;:218 . Stpehanie to bardzo fajna róża i chociaż jest u mnie pierwszy sezon to dobrze się sprawuje . Lilie drzewiaste też bardzo lubię ;:215 . Bardzo ładny sierpień masz u siebie na działeczce ;:215 . Bardzo dobrze, że trochę u Ciebie popadało bo woda jest potrzebna. U mnie kolejna fala upałów :roll: . Pozdrawiam i spokojnego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, pięknie, zielono, soczyście. Masz jeszcze lawędę, ja część kwiatów już obcięłam a reszta może w ten weekend. Żałuję, że nie mam w tym roku dalii. Masz rację, to takie wdzięczne rośliny. Powinnam je posadzić zamiast lilii.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

U mnie burza dopiero przed chwilą się skończyła. Też sporo grzmiało i padało rzęsiście. A wczoraj już podlewałam, ale tylko hortensje i borówki, na rabatach dalej było wilgotno.
Widzę, że Twój Mareczek złagodniał i ubrał się w spokojniejsze barwy?
Magnolię tnę, kiedy stwierdzę, że za bardzo mi gdzieś się rozkłada i nie patrzę na porę. Tak więc i Twoja powinna takie zabiegi przeżyć. Moja nie narzeka ;:224
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Oj choruje na Weedgewood Rose, u Ciebie wygląda jak piwonia ;:oj
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Witaj u mnie rano obudził mnie straszny wiatr, ale nie spadła ani kropla teraz grzmi może coś przyjdzie w razie czego byłam na działce i podlałam. U mnie róże tez kwitną po raz kolejny tylko jakieś mniejsze Twoje bardzo ładne. Miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu możesz przyciąć magnolię nic jej nie będzie.Różyczki powtarzają ładnie jest na co popatrzeć i co podziwiać ;:215 Muszę zapisać nazwy lilii w tym roku posadziłam kilka ,ale jakoś tak mało mi ich,a drzewiastych nie mam ,muszę to zmienić ;:108
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Piękne kwitnienia u ciebie kochana. ;:173
A dalie przecudne, jakie dorodne. Burza u mnie też była dziś w nocy. Waliło porządnie a jaka dyskoteka była.
Modliłam się tylko aby skończyła się deszczem a nie tylko straszeniem....podlało i to porządnie.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, pomimo gorąca wszystko ładnie Ci rośnie. Aminek u mnie sam się wysiał i myślałam, że to plew ;:oj Chciałam Cię zapytać o oczko wodne. Wygląda na to, ze jest nieduże. Ja też chcę zrobić takie , racze niewielkie. Ostatnio czytałam, że lepiej zrobić większe. Czy ty masz filtry i pompy ? Jesteś z niego zadowolona? Piękna jest ta lilia wodna, też mi się marzy własna, prywatna :-)
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu wspaniałe kolejne kwitnienie róż, aż można pozazdrościć, u mnie niestety słońce wyprażyło pączki ;:222 No cóż... trzeba będzie czekać na wrzesień.
A takie Lilie wodne, to moje marzenie... tylko oczko pogłębię i może spełnię. ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

I u mnie Golden Zest od początku sezonu cała jest w plamach, a jak nie w plamach to łysa i później znowu w plamach :?
Ja mam tak nieudany sezon, że nawet mnie nie interesują jakiekolwiek nowości :evil: . Cały czas pada deszcz, jest zimno i na dodatek kret ryje mi pod różami :evil: . Mam różanego doła i od depresji ratuje mnie tylko widok hortensji bukietowych, dalii i jeżówek. Nie trzeba koło nich ciągle biegać z opryskiwaczem, obrywać listków i namawiać do kwitnienia a są takie piękne ;:167
U mhie z pewnością wylatuje China Girl, John Laing, Tahiti . Nie mam już do nich siły ;:185
Ostatnią szansę dam (chyba ) History i muszę zajrzeć w korzenie Chippendale, bo nic nie rośnie i ma 6 kwiatków prze cały sezon :?
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, czy Twoja Wedgwood Rose też taka wiotka? Kwiaty ma zjawiskowe, ale co z tego skoro ciągle wiszą w dół i nie ma ich jak podziwiać :roll: Moja niby cała obsypana kwiatami a zdjęcia porządnego zrobić się nie da i efektu zupełnie nie widać.
Stephanie Baronin zu Guttenberg ;:215 Uwielbiam jej cudne kwiaty ;:167
x-ja-a

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Szkoda, że czytam takie złe opinie o Golden Zest, miałam na nią ochotę, ale skoro tak bardzo choruje to chyba sobie odpuszczę.
W tym roku muszę koniecznie kupić Big Brothera, ponoć pachnie wyjątkowo mocno, potwierdzasz? ;:65
Długo masz werbenę? Rozsiewa Ci się czy jakoś zimuje? Ja mam ją pierwszy sezon i bardzo bym chciała, żeby nie ostatni :(
Lilia w oczku cudna. Ja mam obrzydliwą czarną formę, chyba nie da się w czymś takim hodować lilii wodnych, niestety.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”