Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, trochę mnie zmartwiłaś opinią o Wedgwood Rose :roll: Skoro masz ją kilka lat a ona wciąż taka wiotka, to znaczy, że ten typ tak ma. I trzeba będzie zaakceptować ją taką jaka jest. Wywalić jej nie, wywalę, bo zdrowa a te kwiaty są jednak śliczne. Trzeba będzie zamontować jej jakąś podporę i przywiązywać te pęki kwiatów.
Hortensje u Ciebie szaleją. One lubią wilgoć i taka pogoda im odpowiada. Moje rozrosły się do niebotycznych rozmiarów ;:oj Szczególnie Limelight i Sweet Summer porosły wielgaśne. Z Limelight od wiosny próbuję wyprowadzić jeden pęd na pniu, ale jak na razie nie widzę żadnych korzonków i boję się, że nic z tego nie będzie ;:185
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Narobiłaś mi apetytu na arbuza i w przyszłym roku muszę posadzić.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Anus :wit
Ach... te twoje piękne róże . Nie wiem czy ja się kiedyś takich doczekam. :cry:
Piękne dalie i ta lilia. U mnie też taka rozkwita. ;:173
Hortensje bajeczne piękne . ;:167
Nie wszystkie odmiany z tych co pokazujesz mam.
Ale przynajmniej jest co podziwiać nowego. ;:173
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, jaką masz ładną lobelię! Ślicznie przystroiłaś talerz z przekąską, aż ślinka cieknie, tak apetycznie wgląda ten zestaw :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu jak jeszcze pięknie kwitną ci róże. Moje takie byle jakie w tym roku. ;:222
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu rzadko zaglądasz na działkę, a róże w tak doskonałej kondycji. ;:215 Nic dziwnego, że masz ochotę na kolejne. :) Moje w większości łyse z powodu plamistości. ;:222 Hortensjom woda z nieba służy, pięknie kwitną. ;:oj Dalie urocze, taki ciepły optymistyczny kolor mają. ;:108 Smak własnych warzyw, a szczególnie pomidorów jest wyjątkowy. ;:108 Więcej czasu na działkowe prace i spacery. ;:168
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Nie wiedziałam, że tyle róż kwitnie w sierpniu. Śliczna jesr Jalitah. Bardzo ładne dalie i hortensje :)
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu pysznie wygląda Twój arbuzik :)
Hortensje cieszą oczy to naprawdę wdzięczne krzewy, coraz bardziej doceniam je... ;:167 Piękne są u Ciebie!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
x-ja-a

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Arbuz może i niewielki, ale tak podany musi smakować wyśmienicie. Moja balia ma w najgłębszym miejscu jakieś 80-90cm. Obłożona jest kamieniami dookoła, ale tak tylko poutykanymi z myślą o ptakach, które często korzystają z takiego wodopoju, co bardzo mnie cieszy. Gdybym była producentem plastikowych oczek wodnych to czarny byłby ostatnim kolorem z jakiego byłyby moje formy ;:173
Co sądzisz o Moonstone? Pytam, bo to niezbyt popularna róża, a ja jestem nią niesamowicie zauroczona. Po pierwszej zimie 2015/16 wydawało się, że nic z niej nie będzie, bo wystawały z ziemi tylko czarne patyczki. Teraz mam duży, metrowy, gęsty krzew z masą pąków. Twoje Moonstone wygląda też na zdrową fajną różę ;:167
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu a czemu malinki w tym roku mizerne? U mnie były na początku mikre z powodu suszy, jednak gdy się porządnie napiły po ostatnim deszczu to takie giganty porosły, że szok :D Do widoku cudnych różyczek u ciebie już przywykłam, ale nie widziałam, że masz również tyle hortensji :shock: A one tak pięknie teraz zdobią ;:173
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Na razie zaprosiłam do siebie 3 hortensje.
Doszłam do wniosku że one ozdobne aż do mrozów, więc większy z nich pożytek.
Wycięłam tawułę ozdobną tylko wiosną przez kilka dni a miejsce oddałam hortusiom.
Nevada też u mnie kwitnie do tej pory na różowo, ciekawe od czego to zależy, bo pierwsze kwitnienie jest czysto białe.
Jalitah wpisałam na listę, kiedyś ją kupię skoro tak polecasz, jak tylko zrobi mi się jakieś miejsce. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Aniu, co tam słychać na działeczce? ;:196 Dawno nie pisałaś a my tutaj czekamy na nowe wieści i kilka zdjęć ;:65 Wiem, że od kilku dni pada, ale na pewno masz coś sprzed opadów. U mnie też nie ma po co wychodzić do ogrodu, bo wszystko nasiąknięte wodą na maksa. Czy wreszcie kiedyś wyjrzy słonko i zostanie chociaż przez kilka dni?
Życzę nam wszystkim poprawy pogody i dużo ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże kocham,hortensje podziwiam,byliny poznaję-Annes 77

Post »

Zimny wrzesień nastał,słonka mi brakuje,wiatr pędzi jak szalony. Ostatnio rzadko bywam na działce,więc i moja aktywność na forum zmalała. Byłam kilka dni temu,róże ładnie się rozbujały po raz drugi. Oczywiście nie wszystkie, są również marudy ;:222
Kupiłam jedną paczuszkę tulipanów w Bied i zamierzam posadzić tylko zeszłoroczne cebule wykopane z donic. Kupię jedynie kilka nowych znów na balkon,bo na wiosnę miałam cudnie .
Lato tak szybko minęło jak co roku,ale liczę jeszcze na kilka cieplejszych dni.

Ewa dalia wciąż kwitnie,warto było ją posadzić :uszy

Lady of Schalott drugie kwitnienie

Obrazek

Aneczko szkoda,że nie piszesz,ale rozumiem,bo ja też ostatnio zamilkłam ;:108 Na pewno cebulowe atakujesz,muszę dokupić czosnki.
Ja z chęcią bym coś dokupiła,ale nie mam nawet kiedy pojechać ,żeby wykopać kilka sztuk do eksmisji. Piszesz,że Twój doktorek zdrowy pacjent,a mój niestety nadaje się tylko do wykopania.
Praktycznie od maja stoi z czarnymi liśćmi,jeden pęd wypuścił. Mam go już dosyć.
Veichenblau to naprawdę różany potwór i nic tej róży nie przestraszy. Często ją przycinam,lubi wypuszczać 4 metrowe pędy i zagląda do sąsiada:)
Batsheba i mnie kusi,zresztą ja je wszystkie bym chciała mieć,ale trzeba wybrać :D
Aniu wiem,że masz Charlesa Darwina,polecisz?

Winter Lodge

Obrazek

Dorotko TWR wiotka z natury,ten typ tak ma. Kwiaty zachwycają,duże i potargane oraz zapach ;:108
Jest bardzo zdrowa,nie ma żadnych plamek przez cały sezon,a to sobie bardzo cenię.
Hortensje to niezawodne rośliny,uwielbiam je i nigdy z nich nie zrezygnuję. Na razie poprzestałam na tych kilkunastu sztukach,niech się rozrastają.

Charles Austin

Obrazek


Alicja spróbuj posadzić arbuza,niektórzy zbierają całkiem duże,mój mały,bo coś go podżarło:)

Novalis

Obrazek

Aniu róże teraz sobie kwitną powtórnie,ale jest tak chłodno,że nie mam ochoty jechać na działkę.
Hortensji spory wybór na rynku,nie sposób wszystkie mieć u siebie,dlatego chętnie podziwiam inne odmiany w ogrodach forumowiczów:)

Hot Chocolate

Obrazek

Kasiu lobelia mi się udała i pewnie za rok znów spróbuję wysiać. Niebieskie drobne kwiatuszki ;:333

Prawdopodobnie L.Angel

Obrazek

Olu i u mnie nie wszystkie ładnie kwitną,z kilkoma odmianami definitywnie muszę się pożegnać,bo tylko straszą na rabatach,a i zarażają ładniejsze odmiany.

Marselisborg Castle

Obrazek

Soniu róże potrafią same sobie poradzić,miały kilka słonecznych dni i dużo deszczu ;:108
Teraz ponownie kwitną,cieszę się,że je mam.
Moja mamcia kupiła cztery krzaczki borówek ,samo zdrowie i pychota. I będą truskawki ;:303
Pomidory w tym roku zdrowe i ładnie obrodziły. Smak pyszny i jaka satysfakcja,że swoje,niepryskane mniam:)

Aachener Dom bardzo zdrowa róża wielkokwiatowa

Obrazek

Iza w sierpniu po raz drugi kwitną róże,szybko je przycięłam po przekwitnięciu w lipcu i teraz można się cieszyć kolejnymi kwiatami.

Druga strona Aachener Dom

Obrazek

Basiu i mnie hortensje czarują swoimi kwiatostanami :D

Obrazek

Jagna mój Moonstone nie kwitnie spektakularnie,kilka kwitków,ale jest zdrowy i to jest najważniejsze.

Anahe w pąku

Obrazek

Małgosiu maliny porosły wysokie,ale owoców brak albo zasuszone na krzewie. Wody im nie brakowało,więc o co chodzi?
Hortensje uwielbiam tak jak i róże,tylko one sporo miejsca zajmują,więc się ograniczam ;:224

Obrazek

Grażynko hortensje są wciąż ozdobne,nie wymagają wielu zabiegów jak przy różach ;:108
Warto je posadzić i cieszyć się pięknymi ,wielkimi kwiatostanami. Jakie masz odmiany?
Jalitah ma teraz troszkę kropek na liściach,ale cały sezon była czysta. Mimo wszystko i tak mi się podoba.

Bobo

Obrazek

Dorotko jestem już,troszkę ostatnio zaniemówiłam ;:196 Mam kilka zdjęć moich podopiecznych i chętnie się podzielę. No właśnie brakuje ostatnio słonka. Wiatr szarga róże,mają sporo pąków jeszcze także mają szansę pokazać swoje wdzięki.

Obrazek

Ulubiona dalia debiutantka

Obrazek

Obrazek

Dmuszek sama wysiałam :heja

Obrazek

Werbena

Obrazek

Obrazek

Limelight moja najbardziej okazała hortensja

Obrazek

Kilka hortensji

Obrazek

Pyszne winogrona

Obrazek

Miłego weeekndu życzę wszystkim zaglądającym :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”