Kolekcje Floriana cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Mój Black Jack dopiero ma pąka i ciekawe czy zdąży go otworzyć Jakoś słabo idzie mu w tym roku, chyba jednak będzie siedział w donicy niż w gruncie, bo ślimaki też go wprost uwielbiają ;:222 Moje niektóre chryzantemy też dopiero otwierają pąki ale mam je pierwszy rok .Ta chryzantema od Ciebie jest cudna taka ceglasta w pół rozkwicie ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florku lubisz daliowe wykopki....ja też polubiłam od wczoraj, wykopałam połamane i zniszczone przez Xawerego dalie, słonezcko świeciło, ciepełko było w słoneczku je oporządziłam na dworze zostawiłam i jak obeschną zajmą swoją półkę w ogrodniku.
Ale gdybym miała te ilości co Ty to na pewno bym nosem kręciła.

:wit
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

A ja ostatnio znalazłam Black Jacka mojego, ale chyba nie zdąży zakwitnąć :evil:
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Jadziu, jest teraz ciepło więc wiele pąków dalii ma szansę się rozwinąć. U mnie też kolejne odmiany zdążyły zakwitnąć.
Obrazek

Krysiu, dalie rosną przy domu, wykopki mogę rozłożyć na raty więc nie jest źle. Cięższa praca to przekopywanie ziemi po daliach i przygotowywanie jej na przyszły rok.
Obrazek

Miłko, mój 'Black Jack' kwitnie od sierpnia. Ale są też takie dalie, które jeszcze w pąkach ;:65
Obrazek

Październikowy ogród - nie sposób go nie lubić:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Masz rację Florianie, październikowy ogród zachwyca w tym roku gamą barw i odcieni.Widok Twojego ogrodu-
zachwycił mnie szczególnie ;:180
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Zdecydowanie piękniej mamy w tym roku w październiku niż we wrześniu, tym bardziej, że rok jakiś opóźniony i moje dalie zaczęły kwitnąć dopiero pod koniec sierpnia. Obyśmy jeszcze mogli nacieszyć się tymi cudnymi kwiatami, choć prognozy straszą...
Ja szczerze nie znoszę wykopywania dalii, że nie wspomnę iż jednego roku przy wykopywaniu wielkiej karpy dalii złamałam widły fiskars- szczęśliwie niedawno kupione i uznali wówczas reklamację. Dostałam nową sztukę i śmigam nią do dziś, już chyba z 8 lat...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Masz rację takiego kolorowego ogrodu nie sposób nie kochać ;:167 .Black Jack jednak zdążył pokazać swój jedyny tegoroczny kwiat.Następne dalie też cudne
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7930
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florianie
Oooo widziałam jednego marcinka :lol:
''Black Jack'' bardzo interesujący :D
Wszystkie Twoje georginie zachwycające.
Lubisz wykopki bo pewnie cieszysz się z przyrostu karp.
W tym roku pewnie też dużo niektóre przyrosły :D
Przekopujesz rabaty na przyszły sezon i od razu dodajesz materii organicznej :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Niesamowity spektakl :D to chyba jedne z kwiatów które mają największą ilość kolorów ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Lodziu, bardzo dziękuję! W październiku zawsze zdarzają się cieplejsze dni, a w tym roku - tydzień lata nam się trafił! Rośliny kąpią się w słońcu, motyle i pszczoły tańczą, dalie szaleją!
Obrazek

Kropelko, miałem bardzo udany sezon daliowy, a październik jest jego kwintesencją. Dzięki wrześniowym deszczom dalie ciągle mogły przyrastać, a teraz kwitnąć w najlepsze. Taki wrzesień był potrzebny!
Dalie są mi bliskie, więc wszelkie prace czy to wykopywanie, czy pielęgnacja, czy sadzenie to możliwość obcowania z tymi pięknymi roślinami więc chętnie poświęcam im swój czas i siły ;:108
Kolejna dalia zakwitła dopiero we wrześniu; za to teraz ma mnóstwo kwiatów!
Obrazek

Dziękuję Jadziu! Dalie wciąż zadziwiają i zachwycają! W te ciepłe dni zapełniają kolorami całą ogrodową przestrzeń!
Ta odmiana też ociągała się z kwitnieniem. Ale jak już zakwitła, to kilkudziesięcioma kwiatami na raz!
Obrazek

Agnieszko, na zdjęciu jest aster tatarski. Dalie robią za tło. Tak, teraz pełnia kwitnienia dalii i astrów więc te dwie grupy walczą o palmę pierwszeństwa! Do tego kolorowe klony, owoce - po prostu bajka!
Część rabat daliowych zasiedlą zaraz tulipany, a inne będę przekopywał i użyźniał. Uczę się prawidłowej pielęgnacji nie tylko dalii ale i podłoża :idea: Tak, widok przyrostów i zdrowych karp przy wykopywaniu jest naprawdę budujący i dający radość!
Tę odmianę już pokazywałem ale na dużo słabszym egzemplarzu. Kolejne kwiaty są imponujące!
Obrazek

I żeby nie było, że już tylko powtórki; wciąż wiele dalii czeka w kolejce do pokazania ;:65
Obrazek

tu przykład jak dalie "rywalizują" z astrami, a do tego kolorowe liście i nasienniki:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Jacku pisałeś, że zostajesz przy 4 kolekcjach czyli: dalie, chryzantemy i astry a co to jest to czwarte.
Podziwiam różnorodność Twoich dalii no i mnie zaraziłeś bo w przyszłym sezonie posadzę 3 sztuki dalii. Moje pierwsze trzy. :!: Zobaczymy jak się skończy moja przygoda z nimi albo wpadnę albo one wypadną. :wink: Oczywiście Jadźka też się do tego przyczyniła. :lol: Myślę, że prędzej czy później i tak bym się zdecydowała na nie bo bardzo lubię je za różnorodność ale i za specyficzny zapach.
Co jeszcze mogę napisać :?: ....co jedna to ładniejsza. :)
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Elu, moje 4 kolekcje to: kosaćce, liliowce, dalie i astry. Chryzantem mam niewiele. Bardzo się cieszę, że dalie zagoszczą w Twoim ogrodzie. Jadzia jest świetnym przykładem, że nawet w niewielkim ogródku można znaleźć dla nich miejsce; jak nie w gruncie, to w doniczkach! I nie ma co się przejmować, jak nie przetrwają zimy. Przy obecnych niskich cenach dalii (3-4zł) można je traktować nawet jako jednoroczne.
Kolejna dalia długo zwlekała, żeby się pokazać. I zdążyła!
Obrazek

Równie pięknie jak kwiaty wyglądają teraz owoce:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7930
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florian
Ta żółto - kremowa dalia faktycznie ciekawa :D
Winogrona macie dorodne, cud, że wybarwione po brzydkim lecie.
To pigwa :?: Co robicie z niej :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”