Ogród na wichrowym cz.10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Ogród na wichrowym cz.10

Post »

Witajcie w Nowym Roku 2016 i nowym sezonie ogrodowym, który powinien w tym roku nadejść dość szybko :wit :wit :wit
Póki co tylko fotki zimowe ;:177 . Mamy trochę śniegu i jest zimno, choć jeszcze tydzień temu wydawało się, że wciąż mamy jesień. Temperatury od kilku dni sięgają -10'C w dzień i -17'C w nocy :roll: Mam nieco obaw o moje niektóre rośliny, bo niczego nie osłaniałam mając nadzieję na brak mrozów, a tymczasem bezśnieżna i wietrzna aura może przynieść niekorzystne skutki. Najbliższe 3 miesiące pokażą co przetrwało, a co nie poradziło sobie z tym nagłym nadejściem mroźnej zimy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z niecierpliwością czekam na widoki zielonych pędzelków wychodzących z ziemi
Obrazek

Niestety już widzę, że chyba znów przepadły mi przebiśniegi - nie widać nic zielonego, a chyba już powinny być widoczne listki? Jak u Was to wygląda?
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogród na wichrowym cz.10

Post »

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :D i oczywiście melduję się w nowym wątku :wit
Ula
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród na wichrowym cz.10

Post »

Moniko jestem, żeby chłonąć atmosferę twojego ogrodu o wyjątkowym klimacie. :wit
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wichrowym cz.10

Post »

Moniczko powiem ci że ja też nic nie mam okryte. Co prawda są kopczyki u róż ale przy pnących to za mało. W przyszłym tygodniu już mają zelżeć mrozy. Nie będzie chyba tak źle. Hortensje ogrodowe też bez niczego. Jakoś ta ciepła jesień mnie spowolniła. Jeśli chodzi o przebiśniegi to spokojnie wyjdą ci jeszcze u mnie na razie pokazały się bliżej domu dzibki zielonych listków reszty nie widać jeszcze. A mam w kilku miejscach w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na wichrowym cz.10

Post »

Ula :wit :wit ;:4

Soniu, cieszę się, że jesteś ;:168

Przemuś, ja już chyba 4 razy sadziłam przebiśniegi, ale zawsze giną. Mam z kolei kilka szt. w trawniku - w miejscu po starej rabacie - tam im nic nie szkodzi i rosną ;:306 W ubiegłym roku kilka szt. z trawnika wysadziłam na rabatę z nadzieją, że będą teraz już co roku i może w końcu doczekam się większej połaci przebiśniegów, a tymczasem widzę, że nic nie wschodzi ;:218 Może faktycznie zbyt wcześnie się martwię ;:173 Mam posadzone w kilku miejscach, ale na jednej rabacie - jak w tym roku znów wyginą, to już chyba się poddam i nie będę sadzić kolejnych ;:185 To samo było z przylaszczkami i już z nich zrezygnowałam. Nie wiem co robię nie tak i co im nie pasuje, bo przy poprzednim domu rosły bezproblemowo ;:224
Awatar użytkownika
misia
500p
500p
Posty: 783
Od: 28 lip 2006, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród na wichrowym cz.10

Post »

U mnie nie widać jeszcze przebiśniegów a nie mam z nimi kłopotu co roku pięknie kwitną.
Nie masz się czym martwić :)
Jak na razie miłek nieśmiało wychodzi i na nieszczęście zakwitł ciemiernik biały - pewnie już po nim bo go nie okryłam.
Pozdrawiam, Beata
Ogród Misi
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród na wichrowym cz.10

Post »

Mam nadzieję, że nie wywaliłas werbeny.
Ona rozsiewa się dopiero wiosną
Ja wtedy ją zrywam i rozsiewam na rabatach.
Dopiero ja pokazałaś zdjęcia sprzed i po widać ile ta architektura dała.
Rewelacyjnie uzupełniła ogród. Jestem bardzo ciekawa jaka będzie nowa rabata
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród na wichrowym cz.10

Post »

Aniu twój ogród tak różny od tego co sama tworzę...a przecież przyciąga mnie jak magnes :D przysiądę po cichutku na ławce i będę podziwiać. jak cudnie zmienia się przez sezon :D
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród na wichrowym cz.10

Post »

Monia, Ty to robisz niespodzianki ;:oj Mało brakowało, a bym przegapiła wątek :oops:
Z Nowym Rokiem nowym wątkiem? :wink:
Cudne, zimowe fotki ogrodu ;:180 Ja pozabierałam wszystkie ozdoby do domu, bo metal zaczynał bardzo rdzewieć. Zresztą Ogrodzia zimą i tak nie odwiedzam - zmarzluch jestem, brrrr ;:303
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród na wichrowym cz.10

Post »

Moniko,jestem i życzę super planów i ich realizacji w przyszłym sezonie. ;:215
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród na wichrowym cz.10

Post »

Moniko, jestem i ja :wit . Przyznam się, że ja dzisiaj pookrywałam ostatnie niedobitki.. Mrozy niesamowite, w radiu straszą nawet do -25 :shock: Chyba nie mogłabym zasnąć wiedząc, że w tym momencie może właśnie wymarzać moja ulubiona różyca :;230
Pytałaś o przebiśniegi.. one mają jeszcze czas ;:108 moje również nie wystawiają nosków, a mam przyniesione takie "dziczki" z lasu. W tym roku kupiłam dwie paczki w biedrze, zobaczymy jak będą się zachowywały.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród na wichrowym cz.10

Post »

Monia i ja się melduję. Tak nagle gdzieś mi umknęłaś. Wiosny będziemy czekać razem . Jeszcze ciut. ....jak styczeń minie to już z górki.
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na wichrowym cz.10

Post »

Też nie mogę doczekać się wiosny- zarówno w moim jak i w Twoim ogrodzie. Szukam w nim nieustająco inspiracji, bo założenie kolorystyczne mam takie samo.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”