Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Witajcie :wit .


Nastąpiła mała zmiana pogody , dzisiaj jest u mnie pochmurno i pada deszcz ;:138 . Ostatnie dni zleciały pod znakiem słoneczka i odpoczynku bo wybraliśmy się z eMem i dziewczynkami na mały wypad ze znajomymi. Był grill, basen, stawik, wędkowanie i wspaniały las wokoło ;:108 . Odpoczęliśmy trochę i opaliliśmy plecki :wink: . Przed wyjazdem udało nam się trochę ogarnąć teren przed domem i wykosić trawnik. Poza tym remont łazienki można oficjalnie uznać za zakończony ;:138 . Musimy tylko kupić jeszcze kilka rzeczy typu i będzie już po wszystkim . Całe szczęście bo miałam już tego dosyć , tym bardziej że remont mocno się przeciągnął. W tym tygodniu czeka mnie generalne sprzątanie domu bo mimo, że remontowana była tylko łazienka to w każdym pomieszczeniu było można to odczuć aa i przed domem też ;:222 . W ogródku ciągle rozkwitają nowe roślinki , wprawdzie nie zawsze są one spektakularne bo mam młode sadzonki ale zawsze coś.


Agnieszko chyba masz rację z tą chemią. Nigdy do tej pory nie stosowałam nic na chwasty ale trzeba trochę ułatwiać sobie życie. Na Forumowiczów zawsze można liczyć więc na pewno coś podpowiedzą ;:108 . Ja na rabacie żwirowej mam tylko trzy zimozielone rośliny - świerk Daisy White ,dwa jałowce Blue Star a tak przeważają berberysy i tawuły. Zapewne za kilka sezonów będę musiała coś tam zmienić ;:306 .

Obrazek

Krysiu dziękuję za wizytę ;:196 . Nie martw się nie tylko u Ciebie rosną chwasty zwłaszcza po deszczu robi się ich sporo. Możliwe, że za jakiś czas będę potrzebowała maczety bo miejscami posadziłam za gęsto ;:306 . Na szczęście można to zmienić więc jesienią kilka roślin przesadzę . Dziękuję i pozdrawiam ;:168 .

Obrazek

Powojnik Comtesse de Bouchaud.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ballerina ;:167 .

Obrazek

Po prawej rabata trawiasto -hortensjowo -bylinowa. Na razie jeszcze niepozorna ale na efekt muszę poczekać około dwóch , trzech sezonów ;:224 .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Liliowiec Catherine Woodbury .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelinko jestem i ja, właściwie powinnam się domyślić, że otworzysz nowy wątek więc jestem lekko spóźniona. Obserwuję Twój ogród od dłuższego czasu, piękny, kolorowy, bogaty w roślinność i podziwiam Twoją pracowitość, ale cóż młodość :D
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę pięknych letnich kwitnień ;:168
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelinko remont zakończony , na pewno zadowolona jesteś z rezultatu. Jak się co nieco odnowi to od razu cieszy...
Super że też mogliście spędzić trochę czasu beztrosko i wspólnie, całą rodzinką. ;:215
Taki czas na luzie potrzebny jest bardzo. Super wszystko kwitnie i cieszy oko.
Stodoła za twoim ogrodzeniem fajnie obrosła bluszczem...Od razu lepiej na zdjęciach wychodzi.
Pozdrawiam i miłego świętowania życzę. :wit
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelino,
obrzeża ze starych cegieł są fantastyczne.
Jeżeli kiedyś czasu mi wreszcie starczy, to też takie wykonam - starych cegieł mam opór.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Witam :wit ładnie tu u Ciebie, sporo masz ciekawych roślin, zwłaszcza lilie ;:167 przycupnę sobie gdzieś z boczku i pooglądam :)
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

OO ;:oj , jakiego masz dużego powojnika? Czy to błękitny anioł? (ten największy)
Lawenda kwitnie obficie u Ciebie, ja takiej nie mam, tylko jakąś taką "przy sobie"
Moc bylinek i kwiecia - będzie pięknie jak nowa rabatka trochę podrośnie.
:tan :tan
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ja już dawno się pogodziłam z tym, że w ogrodzie zawsze będą konieczne jakieś zmiany... Choćby się nie wiem jak dokładnie planowało to i tak niewiele to da... Wszystko ci się pięknie rozrasta i zagęszcza ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Witam się z Tobą, Ewelinko, w kolejnej części Twego wątku. ;:196 ;:196
Jak zwykle jestem zapóźniona w rozwoju ;:306 toteż trafiłam dopiero na trzecią stronę. ;:oj
Przeszłam sobie spacerkiem od początku i muszę powiedzieć, że niewiele brakowało, a oczopląsu bym dostała. ;:108
Cudowny masz ogród ;:215
Pięknie pokazany na fotografii. ;:138 ;:138
Nie będę wymieniać kolejno, które rośliny najmocniej poruszyły moje zmysły, bo musiałabym długo wyliczać. Wszystkie. ;:333 ;:333 ;:333

Małą prośbę bym miała. Gdybyś zechciała podpisywać pokazywane roślinki, byłabym Ci ogromnie wdzięczna. Wielu spośród oglądanych u Ciebie zwyczajnie nie znam, a jest ich zbyt wiele, by pytać. Wybacz moją śmiałość, ale może jeszcze ktoś chciałby zamieścić podobną prośbę, ale nie ma śmiałości. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Jestem i ja. :wit
Ewelinko piękna jest ta lilia ze zdjęcia nad Liliowcem Catherine Woodbury. Znasz jej nazwę?
Nie byłabym sobą gdybym nie pochwaliła powojników. Comtesse wygląda zjawiskowo. U mnie ona trochę bardziej marudna. No i to fioletowe, jeszcze szczuplutkie maleństwo też ma potencjał jak widzę. ;:215
Rabaty czyste, chwastów nie widać. Tak trzymać. ;:333
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelina, zapisuję sobie i ja.. Już trzecia strona, a ja dopiero teraz przyczłapałam do twojego nowego wątku. Ale nadrabiam i jestem. Bardzo podoba mi się twój wstęp. Ogrodowa improwizacja to również mój patent na sadzenie roślin. Już złapałam się na tym, że najlepsze planowanie i roślinności i kolorystyki trafia jak kulą w płot kiedy wchodzę na stronki sklepów :;230 Nowa rabata też miała być w chodnych odcieniach fioletu, niebieskiego i różowego, przełamana czystą bielą.. A tu okazuje się, że zakwitają żółte tulipany, liliowce, róże, jeżówki ;:306 cóż, będzie miszmasz :lol: Ważne, że cieszy oczy.
Wypatrzyłam u ciebie lilię Lankon ;:167 Poluję na nią bezskutecznie od dwóch sezonów. Może w przyszłym roku będą ją mieli w Lilypolu ;:65 ;:224 Niesamowita jest ;:oj
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelina, cudowne kwitnienia ;:215
Lankon przepiękna, wygląda piękniej niż na zdjęciach w szkółkach ;:108
Lilie azjatyckie śliczne, pewnie zapach obłędny ;:224
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Witajcie :wit .

Jak zwykle brakuje mi ostatnio czasu , doba jest zdecydowanie za krótka na ogarnięcie wszystkiego ;:306 . W każdym razie znalazłam chwilkę bo nie chcę zaniedbywać wątku ;:108 .



Marysiu witaj . Fajnie, że jesteś w drugiej części wątku ;:108 . Bardzo Ci dziękuję za komplementy ;:168 .


Obrazek


Olu remont był konieczny bo ta łazienka lata świetności miała już dawno za sobą. Trzeba było zrobić wszystko łącznie z wymianą rur, nową wylewką itd . Z efektu jestem zadowolona. Łazienka zyskała nowocześniejszy wygląda i jest bardziej praktyczna niż wcześniej ;:108 . Stodoła faktycznie teraz prezentuje się dużo lepiej .


"Polish Spirit" w pełni kwitnienia ;:224 . Zdecydowanie musi mieć większą podporę bo on ciągle chce więcej .


Obrazek

Madziu też tak sądzę i polecam ;:108 . Jeśli będziesz miała czas to jak najbardziej wykorzystuj cegły .


"Comtesse de Bouchaud" z białym floksem .

Obrazek

Natalio witam i zapraszam :wit . Dla Ciebie nowa lilia drzewiasta .


Lilia drzewiasta "Purple Lady" .

Obrazek

Monimg witaj :wit . Ten największy powojnik to Comtesse de Bouchaud . Lawenda bardzo mi się podoba i cieszę się, że wykorzystałam ją u siebie :108 .



Lilia drzewiasta "Anastasia" dopiero zaczęła otwierać kwiat .

Obrazek


Małgosiu właściwie to jest najfajniejsze w tym wszystkim, że ciągle trzeba coś zmieniać i poprawiać ;:108 . Co to by była za radocha gdybyśmy zrobiły wszystko raz a potem nic ? W każdym razie już wiem co muszę przesadzać i czekam tylko na odpowiednią porę ;:224 .


Floksowo .

Obrazek

Lucynko dziękuję Ci za odwiedziny i za takie ciepłe słowa ;:168 . Staram się jak mogę chociaż nie zawsze wszystko idzie po mojej myśli. Ogródek rzeczywiście rozrósł mi się a jeszcze mam sporo miejsca na nowe rośliny . Jesienią i wiosną będzie sadzenie bo muszę zagospodarować pozostałe zakątki :tan . Co do Twojej prośby to myślę, że nie będzie z tym problemu. Postaram się pamiętać i podpisywać rośliny, chociaż wielu nie znam z nazw odmianowych.

Kolejne floksy .
Obrazek

Aniu ta lilia to miała być Lollypop ale nie jestem co do tego przekonana. W każdym razie jest bardzo ładna ;:333 Ten "szczupły" powojnik to Viola i mam nadzieję, że jak zmężnieje to będzie z niego burza kwiecia. Dziękuję za odwiedziny i za pochwały .


Ten jest prześliczny .

Obrazek

Sabinko z tymi planami to tak właśnie wychodzi więc poddaję się i często improwizuję ;:306 . W zasadzie dużo do nadrobienia u mnie nie miałaś . Misz - masz też jest piękny , ważne by wszystko chciało ładnie kwitnąć . A co do Lankona to kupiłam cebule bardzo dużych rozmiarów tutaj na forum ;:108 . Poza nią kupiłam jeszcze kilka innych drzewiastych ale nie pamiętam nazw odmian i czekam aż zakwitną . Na pewno w końcu uda Ci się kupić tą ślicznotkę .


Obrazek

Zuza ciężko mi zrobić zdjęcie tej lilii bo ona taka niska jeszcze .Z tym zapachem to właśnie mam problem tzn. ja bardzo słabo je wyczuwam ;:oj i nie wiem czy to coś z moim nosem nie tak czy one takie delikatne. Czekam na kolejne piękności, które są ciągle w pąkach. Może one będą mi pachniały ;:224 .



Coś na ząb .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich i życzę udanego dnia :wit .
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Przydomowy ogródek Eweliny , część II.

Post »

Ewelino!
Są ludzie, posiadacze ogrodów, którzy nie wiedzą co z tym fantem zrobić i zazwyczaj nie robią nic.
Z całą stanowczością stwierdzam, że Tobie ten kawałek ziemi słusznie się należał. Zagospodarowujesz go z radością i miłością do roślin i masz ewidentne sukcesy ;:333.
Takich powojników pół Polski może Ci pozazdrościć. To chyba to zaczarowane Podkarpacie tak im pasuje ;:173.

Powodzenia w dalszych planach, dzielna dziewczyno - ;:196 Jagi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”