Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu jak zwykle tulipany w słońcu wyjątkowo pięknie pokazałaś. Obrazek Daliowe zauroczenie poglądam też w wątku tematycznym. :) Kolekcja wyjątkowo szybko powstała. ;:138 Masz piękny lilak Palibin. Czy da się mocno przyciąć pędy? Kupiłam na najwyższym pniu, jaki był w szkółce, ale ma długie wiotkie, pędy. Najchętniej po kwitnieniu przycięłabym o 3/4. ;:218 Dobrej pogody na prace w ogrodzie. ;:3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Pocieszyłas mnie tymi tulipanami
Czyli nie wykopywać?
Ja mam masę takich własnie samych liści.
Chciałam wykopać wszystkie bez kwiatów
Teraz nie wiem co zrobić
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu
Z daliami u Ciebie to uczucie wybuchło niesamowicie :!:
Nie obawiasz się o te w ziemi , przecież jeszcze Zośka nas czeka :?
Olbrzymy w donicach :D
Tulipany pieknie dobrane, stroją cudnie ogród :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandeczko , ja swoje dalie w ilości 6 sztuk posadziłam przed 15 - tym kwietnia , ale jeszcze nie widzę żeby wychodziły z ziemi , może jest za chłodno ? Masz mnóstwo pięknie kwitnących tulipanów , a i szafirki w dużym skupisku wyglądają imponująco .Mam nadzieję że po ogrodnikach pogoda pozwoli nam w końcu wyjść na serio do ogrodów . Pozdrawiam ;:167
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Moje dalie w donicach ale na strychu były i może dlatego nie dają znaku życia ,taką mam nadzieje.Zobaczę po niedzieli czy coś się tam kluje,Twoje tulipany jak zwykle pokazowe ;:215 .Pozdrawiam i dużo ;:3 życzę
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu - iglaków (już) nie mam, ale miejsce na brzózkę wykombinuję.

Piękne łany tulipanowe - zwłaszcza biało-czerwony i te płonące :)
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Dalie już masz nieźle podpędzone ;:63 W niedługim czasie na pewno zaczną kwitnąć :heja Ale żeby aż 63 sztuki? Jetem ich bardzo ciekawa ;:65 A ja w tym roku wykopię tulipany, przynajmniej te ubiegłoroczne. Niby kwitną, ale nie wszystkie i część kwiatów jest zniekształcona. Słońce nas w tym roku nie rozpieszcza, a na Twoich zdjęciach tak złociście ;:oj Ciekawe, czy dalej tak masz?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Apus, JLG, fiskomp, Luisa, ewelkacha, dorotka350, katex123, cyma, Annes77, Aneczka, kasia100785, Margo2, kogra, Ann85, pelagia, pela, tencia, silvarerum, Iwonka1. Witajcie kochane, miło mi, że wpadacie na odwiedzinki. Bardzo mi przyjemnie powitać też nowego gościa Luisę i podziękować za tak sympatyczny pierwszy komentarz!
Takiej okropnej wiosny to ja powiem wam, że nie pamiętam, jak żyję. Wszystko straszliwie opóźnione. A jeszcze za chwilę mają być przymrozki. Część dalii, które już zasadziłam w ziemi, dzisiaj poprzykrywałam czym się dało, głównie kubełkami i doniczkami. A drugą część przytargałam z tarasu do domu, aż mnie kręgosłup boli. Mam nadzieję, że będzie najwyżej - 1C. Tak przynajmniej zapowiadają dla naszego regionu. Szkoda dzisiaj patrzyć na te wszystkie rośliny, które na razie wyglądają tak ładnie i świeżo. Nie wiadomo, co się z nimi stanie. Ale całego ogrodu nie sposób przykryć, niestety. No nic, nie ma w tej chwili co rwać włosów z głowy i trzeba być dobrej myśli.
Chciałam jeszcze słówko o tulipanach. Otóż zakwitły mi odmiany, które nie kwitły w zeszłym roku. Myślałam, że mam tak tylko z jedną odmianą, ale okazuje się, że dotyczy to kilku odmian. Chyba jest tak, jak sugerujecie, Musiały zakwitnąć cebulki przybyszowe, które w zeszłym roku były zbyt małe, a w tym już dojrzały i wydały kwiat. Ja tulipanów nigdy nie wykopuję, bo według mnie to nic nie daje. Czy wykopane, czy pozostawione w ziemi, zachowują się tak samo.

Ostatnie dni były u nas częściowo słoneczne, a więc zrobiłam kilka tulipanowych zdjęć.
Tulipany Alaqua. Dwa lata kwitły pięknie, w zeszłym roku chyba tylko trzy sztuki, a w tym roku znowu ładnie. :D Na razie są głównie żółte, ale potem wybarwi się taka fajna czerwona obwódka na płatkach.
Obrazek

Słoneczna rabata, w barwach żółtych, białych i pomarańczowych. Obecnie kwitnie głównie te w głębi, mocno pomarańczowe Orange Emperior z Lidla.
Obrazek

A tutaj fiolety kupione od Królika. Dwie odmiany Purple Prince i Candy Prince.
Obrazek

Obrazek

Tutaj jakieś stareńkie, znowu odżyły po kilku latach niekwitnięcia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czerwone strzępiaste w środku to Masquote.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Orange Emperor
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu w takim razie jest nadzieja i dla moich tulipanów, które w tym roku pokazały same liście. ;:215 Super!
Aż miło popatrzeć na Twoje słoneczne fotki. Takich chwil nam wszystkim ostatnio brakuje. U mnie znów pochmurno i popaduje deszcz. :oops:
Mam nadzieję, że przymrozki ominą Twój ogród. ;:168
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu śliczny tulipanowy spektakl w słoneczku.
U mnie zimnica a w nocy ma być przymrozek ;:223
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Tulipany wymiataja. Zestawienie kolorów na ostatnim zdjęciu jest przepiękne ;:173.... A tak swoją drogą to skąd, Wandziu, wzięłas tyle słońca?!
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Oszałamiająca ilość tulipanów ;:oj Ale posadziłaś je z rozmysłem,więc pięknie się prezentują.Ja nadal gonię po ogrodzie znacząc je kolorową wełną,żeby pogrupować ;:131 Niby już powinno być dobrze,ale galimatias jest nadal.I tak je lubię,ale od czasu do czasu bierze mnie na reformę :lol:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wando stworzyłaś ładne kompozycje tulipanów. Purple Prince i Candy Prince szczególnie do mnie przemawiają. Dodatkowo piękne zdjęcia wzmagają efekt.
Zapowiadanego przymrozku u mnie nie było. Na szczęście, bo bałam się o majowe rododendrony. Więc u ciebie też pewnie w miarę ciepło. Jeszcze najbliższa noc będzie bardzo zimna. Też okrywałam rośliny wiaderkami i dużymi donicami. Dobry patent a przede wszystkim szybki i skuteczny ;:333
pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”