Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Mówiłam będzie wejście robi wrażenie, - super fotki, zdrowe rośliny, lubię odwiedzać Twój ogród.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu przebywanie, choć wirtualne, w twoim ogrodzie, to zawsze wielka przyjemność. Nawet pisanie w każdym poście, że jest cudny, to za mało. ;:108 Ścieżka z różanym przejściem wspaniale wygląda. ;:oj Eden Rose u ciebie tak cudnie, świetliście pokazana. ;:138 Aspirin zgapiona od ciebie, ;:180 już mnie zachwyca, a Gipsy Boy powinien być następny. :) Tylko jak sobie radzi w słońcu, u ciebie ma raczej świetlisty cień. :?: Miłego świętowania. ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Czy ta pergola nad ścieżką to nowy nabytek?
Nie pamiętam jej.
Ja za takimi szałwiami też bym przepadała.
Ja musze wymienić połowę, bo one właśnie z tych pokładających.
Strasznie mnie to denerwuje
Co to za drzewka rosną obok nich?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Już 17 część!!!! Jak długo już jesteśmy na tym forum! Ja to czasami popadam w refleksje, co byłoby w moim ogrodzie, gdybym nie była na forum. Pewnie zupełnie inaczej by wyglądał, a ja wiedziałabym o wiele mniej!
Pięknie pokazałaś swoją alejkę różaną. Jest taka nastrojowa! ;:173
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

I mnie denerwują pokładające się szałwie. Na szczęście mam więcej tych zwartych, bo te właśnie sobie wysiewam. ;:215 Z czasem będę zamieniać. ;:333
Wandziu Twój idealny, piękny, gęsty i zieloniutki trawnik uzmysławia mi, że mój był posiany zbyt rzadko. :roll: Dosiewać? Dadzą radę ziarenka sypnięte tak po prostu na ziemię?
Kochana masz przecudny ogród.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Gabriela, no co ty? Jaką niedoścignioną? Przecież Ty masz przepiękny ogród, którym szczerze się zachwycam. Wypielęgnowane zakątki, rabaty. Ale jak to mówią, trawa zawsze jest bardziej zielona u sąsiada. :D
sweetdaysy, witaj Zuza, trawniczek rzeczywiście wygląda na razie ładnie i soczyście. Najczęściej tak to bywa z nowymi trawnikami. A później to już różnie... Ale co tam, trzeba się cieszyć tu i teraz. :D
Yollanda, te niebieskie irysy to wyjątkowo udana odmiana. Nie wiem, skąd je mam i jak się nazywają. Tak jak u Ciebie pisałam, irysy chorują u mnie na tę swoją plamiastą chorobę i po kwitnieniu wyglądają brzydko. Te jedne są wyjątkowe, więc u mnie pozostaną. Inne już porozdawałam, może w innych ogrodach poczują się lepiej.
Nena, ja swoją Gipsy Boy mam posadzoną przy siatce i gdy tylko wypuszcza nowy pęd, staram się od razu rozpiąć go po siatce poziomo. Na razie nie mam do tej róży innej podpory, ale ona jest b. młoda, bo sadzona zeszłej wiosny. Też uważam Aniu, że kółko to dla niej za mało. ;:108
Dorotka, zostawiłam swojej Gipsy miejsce, więc na razie ma się gdzie rozrastać. Pilnuję każdego pędu i natychmiast przymocowuję do siatki. Nie mam nic przeciwko temu, żeby była duża, ale jednak dobrze wiedzieć, czego się można spodziewać.
semper, na pierwsze fotki zawsze najbardziej się zwraca uwagę, więc trzeba wybrać coś, co zachęci do odwiedzin w wąteczku. Jeśli Ciebie zachęciłam, to bardzo się cieszę. :)
kropelko, u mnie kiedyś róże też tak robiły jak u Ciebie, tzn. uwsteczniały się. Ale teraz dobrze przygotowuję dół przed posadzeniem, a potem staram się różę jak najwięcej podlewać. I to działa. :D
rafik, dzięki bardzo. Róże w tym roku pięknie kwitną mimo pozimowych strat.
Patiann, chyba zostawię sobie tylko dwa kolory irysów i powsadzam je w kilku miejscach. Te niebieskie, choć wysokie, bardzo dobrze się trzymają i nie dają się wiatrom, więc one będę u mnie najważniejsze.
tencia, zobaczysz, jak szybko Ci się te róże rozrosną. Szczególnie Laguna, więc od razu zapewnij jej solidną podporę.
iga23, u Ciebie też jest idealny porządeczek! Zawsze to podziwiałam.
pela11, ja to bym Ci radziła, żeby posadzić teraz otrzymaną Lagunę w donicy i wysadzić dopiero w połowie sierpnia. W gruncie mogłabyś jednak nie dopilnować wilgotności, a nie wiadomo, czy nie czeka nas taki upał jak w zeszłym roku. Donicę w razie czego można przestawić do cienia. Niech się róża spokojnie przyjmie.
tara, dziękuję bardzo za komplementy pod adresem mojego ogródka. ;:196
cyma, ojej, tyle ciepłych słów! Bardzo, bardzo dziękuję, jestem uskrzydlona. Co do Gipsy Boy to ja mam ją w słońcu. Radzi sobie doskonale, więc bez problemu możesz ją sobie posadzić w słonecznym miejscu.
Margo, te szałwie rosną między cyprysikami. Jeśli chodzi o pergolę, to ona na pewno stała już wtedy, gdy u mnie byłaś. Ale nie było kostki granitowej, więc wszystko inaczej wyglądało. Poza tym róże były małe, ledwo nad ziemią, więc nie rzucało się to wszystko w oczy. Całe szczęście, że ją tam postawiliśmy, bo nie miałam pojęcia, że z Laguny rośnie taki potwór.
takasobie, jak ja sobie przypomnę, co ja pokazywałam na początku mojego pobytu na FO, to aż sama nie mogę się nadziwić, że mi się to podobało. Poza tym poznałam od tamtej pory wręcz niezmierzone królestwo roślin, które zresztą dzięki naszym producentom stale się powiększa. Jedno jest pewne: ja już bym nie umiała żyć bez ogrodu. :roll:
Aneczka, ja myślę, że najgorzej rozkłada się ta szałwia zwykła, popularna. Odmianowe są raczej niższe i bardziej kompaktowe. Nie wiem, czy masz odmianę Deep Blue. Jest fantastyczna. Aniu, jeśli chodzi o trawę to ja bym dosiała w łyse miejsca i przykryła trochę ziemią. Zresztą ja też muszę tak zrobić, bo mam takie łysawe placki.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Jeszcze raz Gipsy Boy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj jest kanadyjka Himmelsauge. Gdy zaczęła kwitnąć, nie wiedziałam, co o niej sądzić. Różne są na jej temat opinie i niektóre forumowiczki uznają ją za brzydką. Lecz mnie ona zachwyciła. Ma mnóstwo malutkich kwiatuszków, jakby dwukolorowych, rozsypanych po wszędobylskich pędach. Pokrój ma nieco nieokrzesany, ale mnie to nie przeszkadza, bo rośnie przy pergoli i ma tam dla siebie dużo miejsca.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja mam Himmelsauge posadzoną w towarzystwie róży John Davis i równocześnie kwitnąc, wzajemnie się ze sobą przeplatają swoimi różowościami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Witaj. Ja dzisiaj tylko chodzę i jęczę - od jednej do drugiej, od pięknego ogrodu do jeszcze piękniejszego. Obecnie zawitałam do Ciebie i wydaje mi się, że jednak tu chciałabym umrzeć.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu, ja dopiero teraz odkryłam Twój nowy wątek. Dobrze że tylko trzy strony miałam do nadrobienia.
Jakże wspaniały początek! Ta kręta ścieżka, pergola z różą ;:167
RAzem z Tobą podzielam miłość do szałwii. Są cudowne, pod warunkiem że się nie pokładają :wink:
A teraz słówko o Himmelsauge, bo też ją mam i zdaje się ze z tego samego źródła.
Coś mi świta że kiedyś coś pisałyśmy na ich temat i zdaje się ze masz jeszcze różę Russeliana. Okazało się, ze choć sprzedawane osobno pod innymi nazwami, to ta sama róża. Jestem trochę zniesmaczona ... Jednej z nich będe musiała sie pozbyć, bo miejsce w ogrodzie zbyt cenne .
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Cześć Wando, na szybko zaznaczam sobie piękny wątek. Przerzuciłam pismo obrazkowe, przyznaję. Ale się urlopuję i niezbyt fajnie pisze się na telefonie.
Cudne róże. Wydobywasz ich piękno swoimi zdjęciami ;:333
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Wandziu, przestudiowałam Twoje wątki storczykowe, ale widzę, że tutaj bywasz częściej :D . Wspaniałe masz róże. Patrzę na zdjęcia i myślę sobie, że tak właśnie wygląda przwdziwy ogród różany, moje niedoścignione pragnienie :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

Ależ piękne te róże! Nadziwić się nie mogę, że tak wspaniale potrafią odwdzięczyć się kwitnieniem. Konieczne muszę poczytać, zgłębić temat uprawy róż i przygotować pod jesienne sadzenie jakąś różaną rabatę!!!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Róże i hortensje - pod dębowym okapem. cz.17

Post »

:wit Cudowna alejka różana, piękne zdjęcia.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”