Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Milka jakie masz w miseczce :?:
Widzę ze u mnie w tym kolorze na konfiturę nie ma.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Musisz mieć twardą psychikę,żeby tyle kwiatów ściąć,do tego z róży :shock:
A hosty pod bzem tak dobrze rosną,ciekawe ;:108
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka widzę miseczkę pełną półproduktu różanego ,pochwal się co z niego zrobiłaś tym razem?
Ja ci dałam irysy ;:oj no patrz czego to się człowiek dowiaduje ,a o czym wcale nie pamiętał ;:306 No to pewnie będziesz miała lada moment więcej tych irysów tylko muszą się rozrosnąć ;:108 a jak się nie rozrosną to daj znać :wink:
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Oj zarobiona jestem i nie ma kiedy pisać! Wszystko rośnie jak oszalałe i nie nadążam robić zdjęć! ;:306

Marta! Robię konfitury z płatków w cukrze. W tum roku nie dodaję żelfiksu, bo zapomniałam kupić ;:223 Jutro muszę ściąć kolejne kwiaty i chyba na tym poprzestanę. Wystarczy!
Pocieszyłaś mnie, ze trzeba poczekać, bo u mnie z reguły słabo irysy kwitną. ;:131

Mati! Nie ryczę jak wyrywam koper, a też śliczny! ;:306 Hosty pod bzem tak ładnie nie rosną. Urosły gdzie indziej, a ja je przesadziłam. Zobaczymy... ;:224

Krysiu! W misce były: Louise Odier, Mrs John Laing, Variegata di Bologna, Rose de Resht, Jaques Cartier.

Aniu! To naprawdę nie szkodzi wielkiemu krzakowi :wink: Nawet nie było widać, że coś pourywałam.
Dobry pomysł z tym opalaniem. Nawet nie pomyślałam! ;:215

Karola! Jutro poszperam u Ciebie i muszę się przyjrzeć dokładnie, co tam różanego pokazujesz! Cieszę się, ze Ci się moje podobają!

Zuza! Mutant, to nie wyrodzenie, ale wypuszczenie z boczku czegoś wstecz (przodka) lub czegoś w przód (chciałoby się napisać "zadka" do rymu, ale napiszę - potomka! ;:306 )
Na konfiturę - rozkwitnięte, ale nie za mocno - muszą pachnieć!

Sylwia! Zakwitł jednym kwiatkiem rodek od Ciebie, ale zdjęcia nie obrobiłam. Potem pokażę! ;:196
Nie wiem, co to za bodziszek. Dostałam, nie pamiętam od kogo, ale ładną poduchę tworzy. Jak nie masz takiego, to potem służę! A róże może po prostu masz późniejsze ;:224

Iwonko!
Mam nadzieję, ze się uda. U mnie zawsze konfitura ma lekką goryczkę. Może jakbym robiła nie z burbonek, a z damasceńskich, nie było by tego problemu. ;:218

Jak pisałam, mam sporo roboty w ogrodzie. Zdjęcia sprzed kilku dni. Próbuję pielić i podlewać. Kilka dalii mi wypadło, pochowałam na kompoście. Wole nie myśleć, które to, bo bym się poryczała! ;:306 Ale Panta rei! Będą następne! I będzie mniej do wykopywania jesienią! :heja

Na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę warzywnika
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Zrobiłam porcję konfitury z płatków -super. Porcja, to miska podobna do Twojej. Fakt, jest lekka goryczka, ale jaki smak i zapach ;:oj . Jako, że teraz okres truskawkowy, zrobiłam konfiturę z truskawek i dodałam do nich trochę utartej z cukrem róży - dwa smaki i zapachy, ale wg mnie się nie gryzą i są ciekawe ;:224 . Robiłam tak już w ub. roku i stosowałam jako drobne podarunki - działa! :tan . Sama też pojadłam, oczywiście :heja . Myślę, że jeszcze raz mogę zrobić "żniwa" różane - kwiatów jest sporo. Poza tym, doszłam do wniosku, że napatrzyłam się już i nawąchałam; kwiaty po kilku dniach się obsypią, a tak, mam w zimie zapach ogrodu ;:170 .

Moje 40-to letnie hosty, rosnące pod tujami, po ubiegłorocznej suszy i obecnej suchej wiośnie, widocznie się zmniejszyły, a nie bardzo mam je gdzie przesadzić. Czekam więc na deszcze ;:108 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka, to w takim razie i u mnie był hostowy mutant wsteczny ;:108
Z moich dalii na razie tylko jedna nie wylazła, już chyba trzeba ją na straty spisać.
Kochana, dni z gumy Ci życzę i cudownego rozmnożenia godzin :lol:
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

U mnie w płotku pod jabłonką wierzby puściły listki, ale nie wywaliłam, tylko pilnuje i mocno przycinam je na razie, pewnie i tak wywalić będę musiała, ale na razie malutki i fajnie wygląda zagęszcza się :wit
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

O masz bóbek :) To czerwone maleństwo to Bienenweide Rot? No chyba sobie taką kupię, jak już będę miała przedogródek. Podoba mi się i to bardzo.

Masz rację Miłko, ale ze mnie bulwa... Sprawdziłam i rzeczywiście mam same takie co w czerwcu zaczynają, to nie wiem co ja się tak dziwię :wink:

Co do dalii - zostawiłam, podlałam. Jedna wypuściła :) Dwie jeszcze nie. Ale w przypływie desperacji i szwedzkości zamówiłam bulwy, powinny jutro u mnie być, więc jeśli te siroty się nie ruszą, wsadzam nowe i ryzyk-fizyk, albo będą kwiaty, albo nie. Śmiałym fortuna juwat, jak to mówią starożytni Rzymianie :wink:
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Sylwia! To Biennenweide Rot! Jest niesamowita! Szybko się rozrosła i jest okrywowa z prawdziwego zdarzenia!
Bób mi został z sprzed 2 lat i powsadzałam bez przekonania na warzywnik. Wyszły 4 sztuki. Zjem na raz ;:306
Czytałam, ze dalie już są! Nie mogę się doczekać, aż pokażesz ich kwiaty! ;:65

To rodek od Ciebie tal ładnie zakwitł. Wypuścił świeże liście, ale stare wszystkie zrzucił :(
Obrazek

Iwonko! Taka już siła natury! Te derenie pewnie wydam przyjaciółce. Ona ma duży pusty ogród więc się ucieszy!

Zuza! Postanowiłam, że muszę przeorganizować dzień i mniej siedzieć przy kompie. Teraz dzień długi i jak tylko mogę, spędzam go w ogrodzie. Jest dużo pracy, ale tez mam czas na hamak. To konieczne dla zdrowia i tego fizycznego, i psychicznego.

Na dalie czekam z niecierpliwością, a teraz jest czas róż i nimi się cieszę. Zauważyłam, że niektóre niespodziewanie dobrze się mają, może dlatego, ze nawiozłam je wiosną już dwukrotnie. I to nie z troski, ale znalazłam woreczek nawozu z zeszłego roku i postanowiłam zużyć, zanim się znów zapodzieje ;:306

First Lady
Obrazek

Graham Thomas
Obrazek

Lily Marlene
Obrazek

Jaques Cartier
Obrazek

Dortmund
Obrazek

Louise Odier
Obrazek

Aniu! Mnie się też wydaje, że truskawka z różą współgra. ;:333 Wczoraj miałam trzecie żniwa, a pąków jeszcze sporo więc planuję czwarte! :heja W domu domagają się pączków, chyba ulegnę, choć wiosna i latem piec mi się nie chce.
Hosty niby nie wymagające, ale swoim wyglądem dają znać, że coś się dzieje.
Ja też czekam na porządny deszcz, bo pod krzewami nadal sucho i muszę podlewać. Na szczęście dalie podlane!

Wczoraj po południu przeszła burza nad Poznaniem, ale popadało tyle co kot napłakał ;:145 Wieczorem i tak węża wystawiłam. Było po burzy na tyle sucho, że jeszcze pieliłam. No i róże zebrałam na konfitury, bo nie były mokre ;:185
Zostało mi jeszcze kilka cynii i aksamitek do posadzenia. Nie mam już ich gdzie wetknąć. Coś wymyślę ;:224
No i muszę śliwy siknąć na mszyce, bo już spadź na hosty idzie. Może uda mi się w weekend.
Pomidory podwiązane, ale warzywnik znów zarasta. ;:223 I tak w kółko!
Kuzynka prosiła mnie o dokupienie róży takiej na konfitury, ale nie Louise Odier, bo już taką ma. Wynalazłam, że egzamin by zdała M-me Isaac Pereire. I zastanawiam się, czy nie kupić też sobie. I gdzie bym mogła posadzić?
Musze pomyśleć, ale warto, bo ma bardziej wyrazisty kolor ;:173

I jeszcze na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka świetnie, że powstał ten wątek różany. Myślisz że z moich 4 kwiatów mogę już coś ukręcić? :;230 Z drugiej strony jak pomyślę, że miałabym oskubać moją to aż mnie telepie, a Twoja od małego była przygotowana psychicznie, że będzie skubana ;:306 .
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Wiedziałam, że rh będzie u Ciebie lepiej - on u mnie nigdy nie miał tak wybarwionych kwiatów, z podkreśloną gardzielą, zawsze były takie rozmemłane różowe. Miejmy nadzieję, że liście odzyska.

Twoja FLady jest bardzo ładna, moją niestety jakieś dziadostwo dopadło i ma żółtawe liście, i ponadgryzane pąki. Żeby temu prosiakowi co to zrobił w gardle te pąki stanęły.

Bardzo energetyczny zestaw czerwono-żółty. Ale z twoich czerwonych róż moją faworytką jest Biennenweide.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Sylwia! Miałam Ci zadedykować piękne zdjęcie Biennenweide Rot, ale gdzieś je zapodziałam. Może dziś wieczorem, jak nie zapomnę! Siknij róże Calypso! Dostaną i te wieprze, i mszyce ewentualnie!

Dorotko! I moja Louise Odier miała kiedyś 4 kwiatki! Już wiele czasu minęło, a ona się pięknie rozrosła! Wiem tylko, że kupiłam ją przez przypadek z wyprzedaży za kilka złotych i pochodziła z Rosarium, bo miała etykietkę. Jest chołubiona jak owca: dobre jedzenie, pastwisko, poidło, ale wełnę od czasu do czasu przystrzyc trzeba! ;:306
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka, ten nawóz to jakiś superpower bo różyczki jak talala ;:333
Jak mi się różyce rozrosną to też popróbuję z konfiturą, na razie będą próby z nalewką bzową :heja
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”