Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

'Creme de Cassis' - cudowna! A zaraz za nią 'Crazy Legs'!
Tak, dalie, które niechętnie przyrastają, z czasem parcieją i po nich. Może czasem i ja wydałem mniejsze przyrosty, sobie zostawiając dużą część, która już nie wypuściła ze starości. I odwrotnie - dostawałem duże bulwy ale stare. Człowiek się uczy na błędach, a Natura udowadnia nam, że i tak nie wszystko wiemy więc musimy wciąż się uczyć :idea:
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Florku! Dalie o różnych kolorach po obu stronach płatków są intrygujące i zawsze się podobają :wink: Uprawiamy dalie wiele lat i co chwilę nas zaskakują. A to nie kwitną, a to kwitną obficiej niż zawsze choć warunki są kiepskie. Wsadzasz zdrowa karpę, a nic nie wychodzi. Wpadnie Ci pyrka przez przypadek - wyrasta oszałamiający potwór! ;:306

Justynko! Ja też jestem pod jej wrażeniem! Jak ją zobaczyłam stwierdziłam, że muszę ją mieć! I sprowadzałam z Holandii! Ta poprzednia, to Creme de Cassis. Ja mam parę lat i też jestem w niej zakochana

Mariola! U mnie chyba nie ma nornic, a jak są - załatwiają je koty z sąsiedztwa. Sadzenie i wykopywanie faktycznie fizycznie jest uciążliwe, ale ja to rozkładam w czasie i trochę się wtedy rozczulam, oglądam karpy, układam ostrożnie, żegnam się z nimi - celebruję. To jest fajne!

Orkan Ksawery strasznie mi dalie sponiewierał. Połamał kwiaty, poprzewracał rośliny. Jednak jeszcze są, trwają i mają pąki. Jeśli się nie zmrożą, może jeszcze zobaczę, jak rozkwitną!

Zdjęcia sprzed huraganu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Wszystkie zdjęcia jak zawsze urocze, ;:196 no może oprócz pajączków. :)
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Ten duży pająk to kaleka bez jednego odnóża.
Zdjęcia piękne.
Moje dalie nie ucierpiały od wiatru, za to deszcz mocno skraca kwitnienie.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Ja też pałam miłością do Creme de Cassis, ale akurat ona nie przyrosła u mnie zbyt dużo. Zaczęłam już wykopki i jest tak jak mówisz. Zdarza się, że z małego kartofelka przyrosła okazała karpa i na odwrót. Ale i tak teraz te wszystkie bulwy mają w sobie dużo wody z powodu nieustannych opadów. Gdy z czasem wyschną, okaże się, która karpa zasługuje na miano dużej.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Piękne impresje fauny i flory!
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Piękne zdjęcia. Tygrzyk w zbliżeniu cudowny.

Bardzo ładna ta dalia Rawhide. W tym roku moja Creme de Casis zdążyła zakwitnąć, ładna jest - a raczej była, bo Ksawery ją połamał, pomimo podpór. Jedyną dalią, która wytrzymała wietrzysko z deszczem to Bride to Be i coraz bardziej ją lubię.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Sylwia! Mi Ksawery dalie strasznie potarmosił, ale kilka dni później, jak poobcinałam połamane kwiaty, wypuściły kolejne pąki i nawet pięknie zakwitły. Póki nie nadejdzie przymrozek nacieszymy się kwiatami!
Dziękuję w imieniu tygrzyka! ;:196

Florku! Dziękuję w imieniu fauny i flory! Bo wiesz! jak jest flora, jest i fauna! :wink:

Wandziu! Często wiosną nie poznaję karp! Wykopię jesienią wielką, a wiosną zostają z niej wióry!
Creme de Cassis posadziłam w tym roku przed domem. Spodziewałam się,z e tam na słoneczku się rozhula, ale niestety nie urosła zbyt wielka i kwitła nieciekawie. Pamiętam, że w pierwszym roku była obficie obsypana kwiatami, ale wtedy się chyba lansowała! :;230

Aniu! Dziękuję! Ciesze się, że Ci się zdjęcia podobają. Zawsze mnie to motywuje. Masz wprawne oko. Ja tego w ogóle braku odnóża u pająka nie zauważyłam. ;:131
Moje dalie strasznie się połamały i od wiatru, i od deszczu... ;:223 Ale już je obstrzygłam z połamańców i kwitną nadal. :tan

No co Iwonko!? Pajączków się obawiamy? ;:306 A to sa jedyne zwierzęta w moim domu! No może jeszcze mam muchy, mole, i rybiki ;:306
Cieszę się, że zdjęcia się podobają!

Taka jesień jak dziś i w miniony weekend mogłaby trwać wiecznie! Słońce, ciepło, te barwy w ogrodach! Dalie cudnie wyglądały. Ale królem ostatnich dni jest winobluszcz czerwieniejący w wielu ogrodach. I derenie cudowne!
Byłam w ogrodzie botanicznym i w lesie na grzybach. A i po ogrodzie się pokręciłam. Nadal nic nie robię, zachwycam się widokami. Nie mam niezbędnych prac. Na sprzątanie za wcześnie, rabat nowych nie robię, nie zmieniam. Choć wypadałoby w jednym miejscu zapolować na podagrycznika. Ale jeszcze to zrobię...

Na dziś:

Frizzy Lizzy
Obrazek

Thomas A. Edison
Obrazek

Honka Red
Obrazek

Honka
Obrazek

Tahoma Hope
Obrazek

nn
Obrazek

Honka Surprise
Obrazek


Obrazek

Fasolka moja tyczna od Rysia
Obrazek

Topinambur
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

U mnie orkan nie miał już co tarmosić, przymrozki były szybsze i dalie już wykopane.
A creme de cassis potwierdzam, że jest piękna, w tym roku urosła mi wyjątkowo dorodnie.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka w przyszłym sezonie wyruszam na poszukiwanie wiatraczków, mają w sobie zwiewność, lekkość ...moje dekoracyjne do nasadzeń w rabatch z różnymi kwiatami za ciężkie.
Piękne wiatraczki no i zdjęcia ;:215
U mnie dzisiaj pada.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Krysiu! Wiatraczki mają jeszcze wiele innych zalet! Np pachną ! Lekko cytrynowo! Jak trafisz w dobrą porę dnia, to zapach naprawdę jest fajny! I wiecznie wokół nich jest mnóstwo owadów!
U nas wczoraj tez padało, rozpogodziło się po południu, ale niczego nie robiłam w ogrodzie, bo było mokro i wszystko się kleiło.

Lady Kasiu! A u mnie nadal dalie w gruncie! Musze sie za nie wziąć, bo potem będę miała problem! ;:223 Ciesze się, że Creme Ci w tym roku pokazała, co potrafi! U mnie bez szału, miewała lepsze sezony.

Na podagrycznika zapolowałam ... popiołem. Ponoć tego nie lubi i wysypuję na niego szufladkę z kominka. Zobaczymy... ;:224 Powyciągam go jeszcze w jakiś ciepły jesienny dzień, bo trzeba go zniechęcić.
Za dalie zabiorę się w tym tygodniu, jak nie będzie padać. Żal, ale trzeba już... ;:145

Na dziś:

Trochę zdjęć sprzed kilku dni. Nie mam świeżych... ;:131

Obrazek

Wittem
Obrazek

Bonica
Obrazek

Bumble Rumble
Obrazek

Brandon James
Obrazek

Gitty Up
Obrazek

Jescot Julie
Obrazek

Hapet Pearl
Obrazek

nn
Obrazek

Złota Miłka
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

A ja tak kombinuję, ze może na 1 listopada do wazonu na cmentarz jeszcze uda się zawieźć :D Już jednego roku kończyłam wykopki w zadymkę śnieżną... wpadałam do domu na chwilę sie ogrzać i leciałam z powrotem do łopaty. To i w tym roku jeszcze poczekam :D
Już chyba mówiłam, ale powtórzę - Bumble Rumble cudo ;:167
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Dla mnie Gitty jak dorodna Jeżowka, muszę dokonać selekcji w swoich daliach na rzecz delikatniejszych i zwiewniejszych. Dekoracyjne są ładne ale posadzone między różami nadają rabatom ciężkości.
Okazało się ze mam prawie wszystkie dekoracyjne.
U mnie też się wypogodziło i sprawdzalam stan cmentarzy przed świętami.
Mój rodzinny cmentarz pięknie wygląda jest dużo drzew liściastych przewaga klonów, groby pokryte pierzynką liściastą.
Miłka widziałam Cię na liście......wreszcie się spotkamy ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”