Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka piękna sesyjka ,a dynia jak świeżo zerwana ;:oj oj zupka musiała być pyszna ;:173 Szkoda że nie wspomniałaś wcześniej o irysach,rozdałam sporo,ale będę miała cię na uwadze jeżeli oczywiście chcesz powiększyć swoją kolekcję.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Marta! Ale ja dostałam od Ciebie ileś tam nowych sadzonek irysów! ;:196 Ale u mnie tak już jest, ze niechętnie kwitną, bo jakoś tam nie cały dzień słońce jest ;:224 Dziękuję w imieniu dynii! :D

Krysiu! Szczęściara z Ciebie! ;:215 Co do różyczek, to już chyba wiesz? :wink: Jak będę robić kolejne konfitury - przypomnę i zdam relację!

Ewka! Dziś wykopałam jedną dalię, bo coś nie chciała wychodzić. Ziemia wokół karpy była sucha jak pieprz! Więc deszczu było stanowczo za mało :( Ale najważniejsze, że dalia ruszyła! :tan

Małgosiu! Mam jeszcze jedną dynię! ;:306 Kiedy znów będziesz? Nagotuję! A leżała sobie na półeczce w pomieszczeniu daliowym.

Zuza! Ano uchowała się w pomieszczeniu za garażem, ale chyba inne odmiany tak się nie przechowują :( A róże coraz bardziej rozkwitnięte! To jesteśmy wysokiej klasy specjalistkami od irysów! :;230

Dorotko! A widzisz! Gdym wystawiła 30 odmian, to nie wiadomo, czym się zachwycać! ;:306 Ta dynia rzeczywiście jest jedną ze smaczniejszych! Jak zrywałam, była ciemnozielona i spomarańczowiała przez zimę ;:oj

Kasiu!
Te dyńki, o których piszesz są bardzo smaczne, choć udało mi się wyhodować tylko hokkaido, nie mam pojęcia jak się przechowują ;:185 Hokkaido jest raczej do bezpośredniego spożycia.

Iwonko! Sama się zdziwiłam, bo nigdy nie udało mi się tak długo przechować. Zawsze mi się psuły. W tym roku - bez żadnych strat! :heja

Róże rozkwitają, chyba pojutrze zrobię pierwszy rzut konfitur. Potem w sobotę wyjeżdżam więc nie będę miała kiedy. Został mi z zeszłego roku jeszcze jeden malutki słoiczek więc mogę go zjeść łyżeczką wprost ze słoika z czystym sumieniem ;:306 No dobra! Wezmę chałki z masełkiem ;:173
Cały czas kropi, na jutro zapowiadają burze więc niczego w ogrodzie nie robię.

Na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka to u mnie od 14 cały czas podlewa z przerwami na dokładniejsze podwiązanie ostróżek bo zaszalały i się po burzy pokotem pokładły.
Teraz też słyszę szum deszczu za oknem.

;:196 ;:196
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka, a wiesz że nigdy nie jadłam konfitur różanych ;:oj
Nie mogę sobie nawet wyobrazić smaku różanego kwiata. Pachną pewnie obłędnie :lol:
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Ja poproszę przepis na Twoje konfitury z róży, zbieram różne przepisy, może i mi się uda słoiczek zrobić jak zdobędę się na odwagę. A Tobie nie szkoda zerwać kwiaty i je tak po prostu zjeść :;230 .
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Witam :wit
Też 'siedzę' w hostach i przypomniałam sobie, że miałam obiecany kawałek Irish Luck. Powiedzmy ;:196 . Pewnie już za późno ;:98 . Uwielbiam błyszczące hosty - u Ciebie też ich niemało.
Twoja Variegata di Bolognese jest cudna; moja nie przeżyła tej zimy. Padły dwie z jesiennego nasadzenia :( .
Ja już oglądam swoje róże 'do jedzenia'. Smakowite, a robótka - łatwizna ;:108 . Jeszcze kilka dni, bo one nie są w pełnym słońcu - zasłaniają drzewa.
Dalie musiały sobie zimą radzić same; uschły chyba tylko dwie, ale pomieszałam znaczniki w niektórych, więc będą niespodzianki ;:224 . Mam za to dla nich bezpośrednią, południową lokalizację - nie za wiele, ale 10 szt. weszło. Ciekawe, sadziłam jednego dnia, a jedna ma ponad 30 cm., inne, tak średnio, a 2 szt. ledwie wyłażą. Może te typy tak mają?.
;:168
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko podpowiedz jak to zrobić z róży :wit , ;:oj przypomniałaś mi o tym, no, o nasturcji, jutro wysieję ;:108
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Róża przecudna. Miłko a co to za fiołki jak mniemam bo ja sobie własnie wysiałam rogate, na drugi rok będą jak znalazł ale czy to takie same?
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Kasiu! To samosiejki, pewnie krewniacy rogatego, ale raczej wysiały się w zeszłym roku z donic przed wejściem.

Iwonko! Polecam wątek: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 23&start=0 oraz mój wpis: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 2#p5236732
Nasturcje mają mieć takie kanciate płatki! Zobaczymy!

Aniu! Mi też kilka róż padło i tych jesiennych i tych sadzonych wiosną zeszłego roku ;:145 Takie życie!
A z daliami cierpliwości, moje też nierówno wychodzą! Obiecany będzie! ;:196 Jak mnie nikt nie molestuje, potrafię zapomnieć, ale niecelowo! :D

Dorotko! Podałam wyżej namiary Iwonce! Skorzystaj, jak Ci będą pasowały! Kwitów jest tyle, ze nie szkoda! Ścinanie pobudza różę do kolejnego wypuszczania pąków, róża jest cały czas obsypana. Jutro chyba powtórzę żniwa, bo kwiatów jest naprawdę dużo. Zresztą obiecałam sobie, że będę ją jadła, jak jeszcze była mała! ;:306

Zuza! Własnie tak! Pachną cudownie i nie są mdłe. Leciutka goryczka przypomina, że nie jesz owoców ;:173

Krysia! A u mni epodlało porządnie dziś, ale i tak za krótko. Wolałabum np, żeby siąpiło całą noc, niż lało godzinę.
Ja akurat mam ostróżki osłonięte bzem więc nic na szczęście się z nimi nie stało. Zresztą w tym roku nie wyrosły zbyt duże.

Dziś sadziłam aksamitki i cynie. Udało mi się sporo roślin wyhodować! :heja Może dorównam co poniektórym łanem ;:173 Nie zdążyłam posadzić wszystkiego, bo się rozpadało. Wczoraj pokręciłam się przy hostach. Jedną musiałam rozdzielić, bo mutanta wypuściła. Mam przynajmniej nową hostę :tan
Konfiturę zrobiłam, wyszły 3 słoiczki takie dżemowe. Kiedyś wychodziły 3, ale takie mini. A zamierzam jeszcze z 2 rzuty zrobić.
Róże pięknie kwitną, chodzę i wącham. Zaraz wąchanie się skończy, bo zacznie się pielenie. Już nie panuję ;:223

Na dziś:

Julia Renaissance
Obrazek

Po żniwach różanych
Obrazek

moja Variegata di Bologna
Obrazek

Obrazek

Felicite Parmantier - nie wierzyłam, że zakwitnie w cieniu, a jednak!
Obrazek

Płotek, którego widzieliście wcześniej wypuszcza liście. Musze go zlikwidować na jesieni, a sadzonki będą do wydania. Jakbym chciała, żeby wypuściły, na pewno by do tego nie doszło :lol:
Obrazek

Bodziszki takie pod Louise Odier mi rosną!
Obrazek

Piwonia - jedna z niewielu, ale widzę, ze z roku na rok jest lepiej :heja
Obrazek

Korbole na kompoście
Obrazek

Hosty przesadzone pod bez jakby stworzone do tego miejsca!
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko dziękuję za przepis jak nie wiem co ;:196
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Kompostowym dyniom kibicuję :)

Pięknie Ci ukwieciło krzaczki. Kurczę ja to chyba w jakimś polarnym zagięciu czasoprzestrzeni mieszkam - moje róże dopiero w pąkach i pooowoooliii się zbierają do otwarcia sezonu. Mąż mówi, że upodobniły się do mnie, ja też ciągle większość rzeczy odkładam do ma?ana.

Bodziszek bardzo ładny, taki pastelowy. To chyba jakiś kantabryjski, może Biokovo lub St Ola?
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka hosty masz olbrzymki ;:333
Miała mutanta, to znaczy że się wyrodziła? Jakaś plaga ostatnio, wszędzie słyszę że się hosty dzielą. Moja tez już oddzielona :lol:
A na konfiturę to różyczki maja być już mocno otwarte czy lepiej jeszcze zwarte?
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Jakie piękne róze ;:oj A już zwłaszcza ta dwukolorowa. Dokupiłam takie jesienią , zaczynają pokazywać kolorki, jestem ciekawa jakie :lol: Ale to dzień , dwa i zobaczę :heja Pięknie u Ciebie ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”