Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłeczko, nadrabiam kiedy mogę :wink: To prawda, u mnie dziś słonko i deszcz. Sporo tulipanów jeszcze w pąkach, a kwitną przez to również dłużej. Lepsze to niż upały, bo możemy dłużej cieszyć się kwitnieniami.
Taka ilość dalii ;:oj będziemy podziwiać w sezonie.
Pozdrawiam - Justyna
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Melduję, że moje dalie posadzone. :uszy
Ślicznie wyglądają te paprocie, ja kilka razy próbowałam je sadzić ale nie chciały u mnie zostać, a mam potrzebę je posiadać, bo choinkowy żywopłot linieje od dołu i fajnie by tam wyglądały, jako dolne piętro.
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Powiedz mi Miłko czy z Twojego doświadczenia jest sens wysadzać dalie przy temperaturze ok 2 stopni w nocy (na Mazowszu jest zawsze zimniej niż w Wielkopolsce) i cały czas się zastawiam czy ryzykować sadząc dalie teraz (zwłaszcza, że mam trochę wolnego czasu).
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Witaj :wit . Ja nawet z jednego białego szafirka cieszyłabym się :lol: . Nie mam ani jednego dlatego podziwiam ;:224 . Jak dalie zakwitną na pewno dam znać bo u Ciebie cały szereg i można identyfikować ;:108 . Hosty ładnie Ci rosną a mi jedna przymarzła :( . Teraz nie wiem czy ona odbije czy już koniec ? Kły zrobiły się takie ciemno fioletowe ;:222 . Oj ta pogoda mogłaby się w końcu ogarnąć bo to prawie maj ! Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłeczko wiesz że zrobiłam to z przyjemnością ?To za Twoje dobre serduszko ;:108 Ja też sieję nasturcje ,to takie kwiatki z dzieciństwa ,mama zawsze je sadziła ,a w ogóle były jakoś takie bardziej popularne niż teraz,ja w tym roku kupiłam nasturcję night and day jeszcze jej nigdy nie miałam ciekawa jestem tych kolorów.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Kochani! Mam zaległości straszne! I w pisaniu i w odwiedzinach, choć staram się do Was zaglądać ;:131
Wiele w majówkę się zdarzyło ogrodowego więc zaraz napiszę!

Martuś! Niektóre już przyzwyczaiły się do nowego miejsca. A z tym moim "dobrym serduszkiem to tak różnie, ale się staram ;:196 Też kupiłam Night and Day, ale zrozumiałam, ze w paczce maja być blado żółte i ciemno brązowe, stąd nazwa, ale nie jestem pewna. Za to wzeszły mi już hamerykańskie kanciate :heja

Obrazek

Ewelina! Też się bardzo z niego cieszę, bo zapomniałam, że taką mieszankę sadziłam i w ogóle się tego nie spodziewałam.
U mnie jakoś obyło się bez odmrażania host. Ale kiedyś dostałam taką mrożonke od koleżanki. Tego samego roku była już nieładna do końca sezonu, ale kolejne lata nadrobiła ;:173 A może ona taka po prostu jest, ze ma ciemnofioletowe kły? Niektóre tak po prostu mają.

Joasiu! Ja sadziłam przy takich temperaturach, bo byłam do tego zmuszona. Wszystkie przykryłam ziemią na tyle, że ochroniło je przed zimnem. Ale pewnie już posadziłaś, a ja tak długo nie odpowiadałam :wink:

Ciesze się Małgosiu! Ja też wczoraj skończyłam! :heja Teraz bym usiadła i czekała, aż zaczną wychodzić!
Mnie się wydawało, że pióropuszniki wszędzie wyrosną, a jednak piszesz, że niekoniecznie! Może trzeba je posadzić w mokrej porze, żeby zdążyły się dobrze ukorzenić i zadomowić. Nie wiem... ;:218

Justynko! Też dzięki Tobie! ;:196
A u mnie też wiele tulipanów jeszcze w pąkach. Te późniejsze jeszcze nie zaczęły i te, które wysadzałam jesienią. Takie nieco spóźnione. ;:131

Krysiu! Możliwe, że chodzi Ci o hylomekon :D Króciutko kwitnie, ale piękny jest! U mnie jakby lepiej od poniedziałku, ale bez szału. Dziś to nawet słońce było chwilę (w poniedziałek też było pięknie). ;:196

Lady Kasiu!
Pielenia mniej mam tylko miejscami. Musze dokupić kory, ale podagrycznik też dobrze się w niej czuje. Koleżanka mówiła, że zniszczyła podagrycznik popiołem, czyli odkwasiła ziemię.
Mieczyki też posadziłam, ale dopiero dzisiaj. Zapomniałam o nich i powypuszczały liście. Nie wiem, co z tego będzie ;:306

Mieczyków posadziłam parędziesiąt sztuk, w tym 20 nowych (dwie odmiany). Posadziłam też komelinę, eukomisy, kolejne kanny i ukończyłam sadzenie dalii. Cały czas walczę z podagrycznikiem.
W poniedziałek byłam na kiermaszu w Ogrodzie Botanicznym. Potem pokażę zdjęcia.
Cały czas królują tulipany. Kiedyś to jeszcze były w tym czasie narcyzy, ale coś mi wszystkie wyginęły. Zapowiada się kilka sztuk, ale to z tych, które posadziłam jesienią.
Byłam też u Majki Mariasen w ogrodzie, aby podziwiać psizęby w odmianach, które właśnie teraz mają swój festiwal.
Pomimo nieciekawej pogody, weekend ogrodniczo udany.

Nadal tulipany:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miał być wpis i co? :wink:

W majówkowy weekend nic nie zrobiłam w ogrodzie, planowałam dziś z rana wyderzyć w rabaty, ale oczywiście leje...
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko co to jest na przedostatnim zdjęciu? Z tymi koperkowymi listkami.
U mnie narcyzy pięknie kwitną ale tylko te sadzone jesienią, pozostałe czyli takie dwu-trzyletnie też mi wyginęły. Widocznie taka ich uroda.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Rozumiem Sylwia, że czekasz na relację z Majówki!
Ano fajnie było, tylko Cię brakowało! ;:196 Było bardzo ładnie, ale zimno, choć może i dobrze, bo jak z zakupami to przy upale człowiek się zziaje! Wyszły piwonie i powoli zaczynają kwitnąć, kwitną piękne tulipany, wychodzą pastorały paproci. Zieleni się, ptaki śpiewają! Widać, że kolejne miejsca w ogrodzie są poddawane renowacji, nowe nasadzenia, małe remonty. Jeszcze dużo jest do zrobienia, ale wierzę, że powolutku ogród dojdzie do świetności!
Kiermasz fajny, dużo pięknych kwiatów do korytek i na balkon. Mnóstwo bylin, niekiedy ciekawych i rzadkich odmian. Były również cbule lilii i inne, nasiona, kaktusy, krzewy róż i inne, sadzonki warzyw i ziół.

Kilka migawek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lady Kasiu! To serduszka wspaniała! Faktycznie wygląda jak koperek! ;:306
Ja już nie wiem, co z tymi narcyzami! Ponoć mają jakieś robactwo w cebulach, ale to jedna z teorii.

Anemon grecki
Obrazek

Nie mogę rozgryźć tego tulipana. Podejrzewam, że to American Dream z fantazją!
Obrazek

Obrazek

Te zdjęcia mają kilka dni. A z dnia na dzień rododendrony sa bardziej rozwinięte!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tulipan Fur Elise
Obrazek

Obrazek

Moje pierwiosnki lekarskie
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Kupiłaś coś sobie na majówce?

Fajna ta fioletowa tarcza strzelnicza. Widzę, że w następnym sezonie na pewno będę polowała na tulipany Fur Elise, są bardzo malownicze.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Witaj :wit . Ależ nacieszyłam oczy kolorem u Ciebie ;:oj . Cudne zdjęcia i przepiękne kwitnienia ;:138 . Wiesz, może faktycznie te moje hosty mają takie fioletowe kły bo rosną dalej ;:306 . Jakoś wcześniej nie zwróciłam uwagi na to, że są fioletowe i dlatego myślałam, że zmarzły :oops: . Świetne miejsce na zakupy odwiedziłaś ;:333 . U mnie mało takich gdzie można poszaleć z bylinami .W okolicy mam głównie szkółki oferujące krzewy ozdobne, iglaki i takie tam a z bylinami krucho. Właśnie z tego względu byliny kupuję przez internet a czasem chciałabym tak pobuszować w sadzonkach ;:224 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Ten tulipan, o którym wspominasz, że rozgryźć nie możesz trochę podobny do mojej banja luca, ależ tez Twój rododendron już taki okazały, mój własnie zaczął rozkwitać wciąż jednak mam wrażenie, że niewiele urósł. Niby w torf kwaśny wsadzony, nawozy też latem sypałam a on jakiś taki no sama nie wiem. Choć kwitnie ładnie. A może masz jakąś uniwersalną radę?
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Jak ja lubię takie stoiska ;:224 Wyjść stamtąd z pustą ręką to niemożliwe.
Piękny park, w którym jeszcze nie byłam. ;:224
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”