Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Śliczne zdjęcia ptaków; ogrodowe również ;:63 . Zachęciłaś mnie tym ogrodem botanicznym do jazdy na wycieczkę do Powsina. Mam 'aż' ze 30 km i jakoś mi ciągle nie po drodze, sama nie wiem, dlaczego ;:131 .
U mnie wszystko jakieś opóźnione, ja patrzę na Wasze, poznańskie ogrody. Żałuję, że kiedyś w zamierzchłych czasach mój ojciec nie kupił domu pod Poznaniem, chociaż bardzo go prosiłam. Już wtedy argumentem była dobra ziemia, chociaż miałam niewiele lat. Może dlatego, że koleżanki miały ogród, a ja nie ;:185 . Cóż, było - minęło, mam mazowieckie piaski i jakoś też sobie radzę :tan .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Jesteś niesamowita ,a zdjęcia które oglądam u Ciebie mnie zachwycają ;:138
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Zdjęcia rewelacyjne! Ptaków, roślin i Ciebie ;:333 'Zingaro' od Ciebie zbiera się do kwitnienia, a 'Poppet' już zakwitła :tan
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Florku! O jak się cieszę, że Ci się zdjęcia podobają! Z Twoich daliowych kwitnień również! Ja już pomału dostaje hopla, bo tak nie mogę się doczekać pierwszych kwiatów! ;:65 Już mam wiele pąków, ale żadna jeszcze nie kwitnie! ;:145

Marzenko! ;:196 Naprawdę nie wiem, co napisać! ;:168 Mogę tylko obiecać, że ze swej strony będę się nadal starać :wink:

Aniu! Ja mam tak samo, że nigdy wybrać się nie mogę. Prowokuja mnie tylko różne spotkania, jak np kiermasz 1 maja, gdzie spotykamy się w poznańskim gronie oraz np taki przyjazd Siergieja. W innym wypadku nawet bym sie nie ruszyła. Od czasu, gdy mam ogród przy domu, nie ciągnie mnie nigdzie indziej... ;:173
A ziemia i tutaj jest nieciekawa. ;:218 Może w lubelskim lepsza? ;:306

Ewelinko! dziękuję! ;:196 Fotograf dobry więc udało mu się złapać mnie w sympatycznej wersji ;:306 Do perfekcji jeszcze trochę, ale się uczę i poszukuję. Rośliny są miłe do focenia, bo nie zwiewają, z ptakami gorzej ;:224 Czasami się po prostu udaje. Nigdy nie wiesz, co wlezie w obiektyw, co przyleci...

Nastało lato, ciepło i wilgotno. Nie nadążam z wyrywaniem chwastów. Zadowolona, że oczyściłam jedno miejsce, obracam się, a tam reszta totalnie zarośnięta! ;:306 Miejscami zostawiłam chwasty, bo naprawdę pięknie się wkomponowały, np pokrzywa, krwawnik i te strzelające strączki (nigdy nie pamiętam, jak to się nazywa).
Nie udało mi się zrobić tylu konfitur z róż, ilu zaplanowałam. Róże szybko przekwitły, miałam gości i inną robotę na głowie. Czekam na kolejny rzut kwitnienia, może uda mi się coś wykombinować.

Dalie powoli zawiązują pąki. Strasznie mi już do nich tęskno! Póki co, kwitna cudownie róże, one mi umilają ten niecierpliwy czas!

First Lady
Obrazek

Tak wyglada teraz moja altana. A nawet chyba widać mnie w lustrze, jak robie zdjęcie! ;:306
Obrazek

Fellowship
Obrazek

nagietki
Obrazek

New Zealand
Obrazek

Mikołajek
Obrazek

Malwa przed domem
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko - u mnie za chwilę tak będzie wyglądać - M. robi drewutnie, a potem trzeba będzie pociąć drewno do kominka, na razie jest plac budowy na trawniku i może więcej nie będę pisać jak wygląda trawnik.
U mnie kwitną pojedynczymi kwiatami karłowe białe dalie, ale mało spektakularnie to wygląda... reszta zbiera siły po majowym przymrozku i na razie są same liście. Czyli wychodzi bite na przebite wcześniejsze wysadzanie podpędanych dalii i ich okrywanie versus wysadzanie karp do gruntu po przymrozkach.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

O widzę że zapasy drewna na zimę poczynione :wink: First Lady śliczny bukiecik,żeby ten mój leniuch zechciał taki zawiązać ;:219 Na zdjęciu przy malwie załapały się porzeczki mniam ;:173Róże śliczne ale ja czekam na twoje daliowe panienki ;:65
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłeczko, zdjęcia jak zwykle perfekcyjne ;:333 Ale to nie tylko technika....tu jeszcze jest coś jeszcze. Ogromne serducho i wrażliwość.
Siergiej mi bliżej nie znany, ale fajne fotki cyknął ;:215
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Małgosiu! Zgadzam się z Tobą we wszystkim! I jeszcze trzeba ćwiczyć ;:211 Bo ja nigdy do końca nie jestem zadowolona! ;:302
Siergiej to artysta, oko ma ciekawe!

Marta! To jeszcze nic! Dziś drugie okno jest prawie zasłonięte!
Porzeczki mam, ale za malwą to płożące róże Biennenweide Red o kolorze porzeczkowym, Na myśl o porzeczkach dostałam ślinotoku, ale na razie tylko białe są dojrzałe, a czerwone są jeszcze różowe. ;:173

Joasiu! Czasami trzeba przecierpieć, żeby potem było ładnie. Te drewno nawet wygląda malowniczo, bo altana jest brzydka. Może jak zarośnie dzikim winem i jeszcze ją tam czymś zastawie, będzie przyzwoita. Na razie to magazyn podręczny i imprezownia młodzieży. ;:224 Ja zawsze sadzę dalie tradycyjnie, bo nawet nie chcę, żeby zakwitły wcześniej. :wink:

Dziś popołudnie przed burzą, takie parne i męczące. Mimo to popieliłam troszeczkę, poprzycinałam przekwitnięte kwiaty i pokrzątałam się w warzywniku. Znalazłam jedną dużą marchewkę! :tan Była pyszna! I groszku poskubałam! Czyli marchewka z groszkiem :D Potem pobujałam się na hamaku, co za radość!
Kaktusy wystawiłam na ogród w skrzynce. Zapomniałam to zrobić w maju ;:223 Zawsze zapominam! ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka bałam się, że wiele straciłam dawno u Ciebie nie będąc ale widzę, że Ty też nie wyrabiasz z ogrodem i forum.
U mnie w tej chwili następna burza i porządny deszcz stuka i puka po parapetach, bardzo się cieszę bo na mojej glinie jak sucho to jak na skałce.
Róze prawie już przekwitły zaczynaja te co były sadzone wiosną, ale wiadomo one skromniej zakwitną....teraz będziemy czekać na powtórki.
Widzę, że Twoja Firletka ladnie wyglada....moja kwitnie ale wszystkie listki od dołu suche.
Po dzisiejszym deszczu jutro chyba je wyrzucę bo w kolejce czekają chryzantemyw doniczkach zakupione od naszego forumowego kolegi.
Widzę pączek daliowy...czy to pierwszy :?: u mnie są ale maleńkie, mam wrażenie że ubiegły rok daliowy u mnie był lepszy, ale czas pokażę.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Krysiu! Trochę tak jest jak piszesz! Nie daję rady codziennie czegoś pisać więc pisze, jak jakieś zdjęcia porobię, a jak jest praca w ogrodzie, nie ma kiedy zdjęć robić ;:306 A po powrocie z pracy, to ja muszę się odstresować i nawet nie zauważam kiedy robi się 21.00 i chłopaki dziwnie jakoś na mnie patrzą, ze w lodówce i garnkach echo... ;:131

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Przepiękną kolekcję różyczek masz. A First Lady ląduje do mojej listy zachcianek. Ciekawe ujęcia jak zwykle i już nie muszę sobie wyobrażać jakaż to osóbka kryje się pod tymi fotografiami i tekstem.
U Ciebie jak zwykle wszystko wcześniej kwitnie, moje nagietki jeszcze bez pąków za to maruna kwitnie w najlepsze, goździki też.
Burzowo to w całym niemal kraju, u mnie właśnie przeleciała, na szczęście niegroźna chmura, trochę pobłyskało, trochę gradem sypnęła ale niewiele, więc nic nie zniszczyła.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Ślicznie u Ciebie , altana super, pewnie drewno pachnie . Naprawdę super sprawa taka altana.
Zapraszam Cię do oglądania mojego ogrodu u MAI W OGRODZIE na HGTV, lub potem w necie, lub za tydzień w tvn :lol: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka u mnie w garach często echo się odzywa, ale jak jesteśmy sami, nie ma dzieciaków to wyjście z sytuacji zawsze się znajdzie.
U mnie w tej chwili leje, wieje i miota kwiatami.

Dobrej nocki ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”