Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Noel i Snowflake - wielkie nieobecne u mnie więc podziwiam je u Ciebie ;:333 A do mnie - liczę - prędzej czy później wrócą, bo lubię wracać do dalii, które już raz miałem ;:108
Zakupy holenderskie bardzo udane no i możemy podziwiać wiele nowości, których nie ma wśród odmian krążących między nami ;:162
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3664
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko i jak duże straty-mam nadzieję,że nie - u mnie nic nie ucierpiało .A takie wiatraczki gdzie można kupić,masz może jakieś namiary?
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Florku! Snowflake do dyspozycji, Noel zresztą też! Nie mogę zajarzyć, skąd go mam z powrotem, bo wiem, ze w zeszłym roku mi chorował i nie miałam nadziei na przetrwanie. Są dwie wersje - jednak się przechował lub od kogoś dostałam, tylko od kogo? ;:218

Kasiu! Gdzieś tam wiosną sie przypomnij. Np do Botanika Ci przyniosę w maju! Kupić ciężko, choć kilka razy widziałam.
Straty - jedna dalia wyłamana w całości tuz przy ziemi. karpa do odratowania, ale roślina nie. Kwiaty stoją w wazonie.

Właśnie się zamotałam z Honkami, ponieważ dostałam od koleżanki Marie Schnugg, a sama kupiłam Honka Red i ... są takie same!!! ;:202 Mało tego! na dahlie.net nawet te same zdjęcia są! Musze podrążyć i sprawdzić, czy oby na pewno są identyczne. Mnie się wydawało, że Marie Schnugg ma bardziej zimny odcień i jest ciemniejsza.
Ale mniejsza z tym...

Na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Zdjęcia piękne, kolory super, ale ja poproszę o dalie ;:145 . Kiedy je chcesz pokazywać, co?. Moje jeszcze nie kwitną, no, może 2 zakwitły ;:224 . Mam je oglądać w katalogu? ;:196 .
Wiem, wiem, znowu się czepiam ;:65 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Z ogromną przyjemnością oglądam zawsze Twoje zdjęcia. Każde jedno to dla mnie mistrzostwo. Oczywiście dalie wyczekane są naj naj, ale i inne kfiotki niesamowite w Twoim obiektywie. Brawo Miłeczko.
A u mnie dalie zaczynają swój pokaz. Ciężko szło niektórym, bo rok taki dziwny, ale idą, oj i to jak ;:108
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Jak to dobrze, że nawałnica nie wyrządziła większych szkód :tan a czy próbowałaś zamiast palików stosować balkoniki do podpierania roślin (można takie kupić w Obi w kolorze zielonym i nie są wtedy takie widoczne, a dobrze podpierają rośliny - jedyny mankament - wyższa cena od palika).
Dalia Verrone's Obsydian bardzo przypadła mi do gustu, jak ktoś trafnie określił ma pazur. U mnie kwitną tylko te drobne, inne nadal bez kwiatów i tak sobie myślę, że albo mam kiepskie karpy, albo dalie bardziej przemarzły wiosną niż myślałam. (Miałam już dalie i pamiętam, że kwitły bezproblemowo).
Bardzo podobają mi się nowe portrety roślin - czy używasz specjalnego obiektywu do makro?
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

No tak dobrze, że nawałnica nie zrobiła więcej szkód. U mnie jak na razie odpukać spokojnie, jest upał, ciężko wytrzymać trochę deszczu spokojnego było ale mało. Wszystko usycha. A że tak się wtrącę do powyższego. Miłka ma tyle dalii, że musiałaby chyba w całym mieście balkoniki (myślę, że chodzi o obręcze) wykupić. Ja też nie lubię palikowania ale od kiedy pierwszy raz złamało mi moją pierwszą upragnioną dalię tuż przy ziemi a miała już wielkiego pąka ... no to wiadomo, już się nie krzywię na te brzydactwa tylko wbijam.
U Ciebie jak zawsze pięknie, kolorowo, jeszcze i pacioreczniki dołączyły do obrazka.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Śliczny ogród a kolekcja dalii ;:oj a już ta biała rozczochrana -cudo ;:138 A cóż to za snopki? czcina ? czy co ? :lol: miłej niedzieli :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Karola! To snopki wikliny. Można kupić u nas na giełdzie ogrodniczej. Muszę się rozejrzeć za świeżą. ;:218

Lady Kasiu! Minęło trochę czasu i paliki trochę schowały się za kwiatami więc nie wygląda to tragicznie. Na zmianę słońce i deszcz więc dalie rosną i kwitną. Jeszcze niektóre nie zakwitły, niektóre mizernie, ale w sumie jest pięknie! :heja

Joasiu! Takie balkoniki posiadam, bo mąż mi robi z nierdzewki, ale są niższe, a paliki wbijam na taką wysokość, jaką potrzebuję.
Zgadza się, używam obiektywu macro. Dodatkowo dostałam kilka wskazówek od mojego majowego gościa - fotografa ogrodów Sergeya Karepanova. Już wcześniej o nim wspomniałam. No i jeszcze się uczę, bo mając taki sprzęt, czuję się zobowiązana! :wink:
Co do Verrone's Obsydian - skoro Ci się podoba, zagadnij mnie wiosną, może będzie do podziału. Lubię się dzielić, bo potem czasami jak mi wypadnie, mam do kogo się zwrócić :wink:

Małgosiu! Dziękuję! ;:196 Cieszę się, ze Ci się podobają! Do mistrzostwa daleko, ale się staram ;:131
A rok faktycznie dziwny! Nie podlewałam jeszcze ;:224

Aniu! Pokazuję dalie i teraz postaram się wrzucać je częściej, bo zdjęć mam sporo! Czepiaj się do woli ;:196

Ogród odpoczywa, a z nim ja! Trochę dziś posprzątałam na warzywniku i tak powyrywałam chwasty, które wystawały poza rośliny ozdobne ;:306 No i dalie regularnie muszę przycinać. Codziennie wiadro przekwitniętych kwiatów.

Na dziś:

Cherish
Obrazek
Hapet Pearl
Obrazek

Dazzling Magic
Obrazek

"Jacek" :wink:
Obrazek

Jill Bicolor
Obrazek

Good Earth
Obrazek

Musette
Obrazek

Stadt Spremberg
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Dalię 'Noel' jednak mam :heja Na 'Snowflake' "się piszę" ;:108
'Cherish' to pompon? Po wystawach mam fioła na punkcie pomponów ;:223
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

No i tego mi właśnie brakowało. Daliowe foteczki ;:215 Cudownie je pokazujesz. Uczta po prostu dla mnie.
A gdzie się podziewałaś? Już chciałam pukać, że to nie wypada tak znikać, ale sobie przypomniałam, że są wakacje. :D
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Wreszcie są dalie ;:63 . Cudne zdjęcia ;:oj .
Ja też, jak Florian, zakochałam się w pomponach ;:108 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko cudnie pokazujesz teraz dalie. ;:138 Snowflake też podziwiałam u Wandy, ale twoja wyjątkowo piękna. ;:oj Dziękuję, ;:196 dowiedziałam się jak nazywa się mój pomidor w donicy. :D Miłego świętowania. :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”