Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Dla różyczek wielkie ;:138 śliczna, jaka to różyczka?
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

To i ja chciałam przyznać się do podczytywania oraz wyrazić uznanie dla ogrodu - urzeka urodą!
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka witam po deszczu, działo się to krótko ale obficie więc slady sa widoczne, ale nadal duszno i wokól się pochmurza, niech pada.
Pszyszłam zobaczyć Twoje kwitnące różane panienki a tutaj nic nowego, cierpliwość popłaca więc czekam, ale też bym chciała sie dowiedzieć z których różyczek kręcisz konfiturki :?: może i u mnie takie są co bym przerobiła.

:wit
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Anah! Witam i zapraszam! :wit

Krysiu! U mnie też podlało tak na 3+, ale może powtórzy? :roll: Konfitury robię na dniach. Kładę do nich płatki przede wszystkim Louise Odier, ale dokładam Variegata di Bologna, Mrs John Laing, Jacques Cartier i Rose de Resht. Cyli wszystkie aromatyczne i różowe :wink:
Różyczki dla Ciebie specjalnie!

Mary Rose
Obrazek

Variegata di Bologna
Obrazek

Louise Odier
Obrazek

Felicite Parmantier
Obrazek

Iwonko! Ta z trzmielem to Therese Bugnet, jasny pączek to Felicite Parmantier, a ten rózowy krzaczek, to Mary Rose!

Andzia! Podczytuj, pisz i co tam jeszcze! ;:196 I napisz u siebie, co tam słychać!

Najważniejsza wiadomość jest taka, że popadało w nocy i podlało wreszcie. Niestety pod krzewami od sąsiadki nadal Sahara więc musiałam podlać hosty konewką. ;:223 Ale dalie podlane, to najważniejsze! Poprosze jeszcze o kilka takich deszczowych nocy. ;:180 Wczoraj siedzieliśmy z rodzinką długo w ogrodzie, paliliśmy ognisko kiełbaskowe, spijalismy ostatnie buteleczki cydru własnoręcznego. I zostawiliśmy wszystko na wierzchu (zawsze chowamy) no i wszystko było mokre ;:306

Druga wiadomość - rozkroiłam zeszłoroczną dynię Muscat de Provance! Pachnąca, piękna i pyszna! Nie przypuszczałam, że tak fajnie mi się przechowa. Zrobiłam zupę na słodko-ostro z prażonymi pestkami i kluseczkami i kompot z octem goździkami i cynamonem. Wiem, wiem, że to nie wiosenny smak, powinnam raczej szczawiową i szparagową robić, ale dynię trza zużyć! ;:131
Jeszcze została mi jedna, ale inna odmiana, zobaczymy, czy przechowała się równie dobrze.

Obrazek

Obrazek

Wczoraj postanowiłam poprzesadzać hosty. Kiedyś zamówiłam kilka ładnych odmian i posadziłam pod bzem. Niestety oprócz cienia bez zafundował hosto suszę i jakoś nie chciały rosnąć. Wię wyarzuciłam tam undulata Erromena i jakąś moją siewkę oraz fortunei Aureomarginata. To silne hosty, już rozhulane więc albo tam sobie będą rosnąć dalej, albo szlag je trafi.
Zmachałam się strasznie, trochę przy erromenie pomógł mi mąż, bo miała prawie metr średnicy. Moje klejnociki posadziłam na widoku i już je na oku bedę mieć!

Paradise Island
Obrazek

I chciałam się pochwalić (jak Was odwiedzam, a macie irysy, też to często piszę), że mam 2 kwitnące irysy bródkowe i jeden syberyjski ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka kwitnie mi Mery rose i również Louise i teraz mampłatki zbierać i co dalej :?:
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Za różyczki wielkie brawa, ale przede wszystkim czekam na zdjęcia twoich dali. I u mnie zaczęły wychodzić, choć jeszcze nie wszystkie. Mimo wczorajszego deszczu ziemia nadal jest sucha, zmoczyło tylko z wierzchu, więc na wodzie nie da się zaoszczędzić.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

No ale dyni należą się wielkie brawa, tyle czasu i tak pięknie przetrwała ;:138
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Jestem pełna podziwu, że dynia się tak ładnie przechowała - Muscat jest pyszna. Moje róże dopiero w pączkach, ale to pewnie wynik braku wody. Niech w końcu porządnie popada.

Białe syberyjskie są piękne, nawet nie wiedziałam, że mogą być inne niż niebieskie :wink:
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Śliczne te różyczki. U mnie dopiero pąki ale jak wcześniej lało niemal codziennie tak teraz u mnie susza, słońce praży burze przechodzą obok mniei ani kropli deszczu. Nie wiedziałam, że różane konfitury można robić z takich odmianowych różyczek zawsze byłam w przekonaniu, że to tylko z róży pomarszczonej :shock: z tych co opisujesz to w sumie tylko Luis Odier mam ale to nowy nabytek jesienny.
A co do dyni hmm chciałabym takie co tak długo by się trzymały. W tym roku posiałam z forumowych wymian hokkaido, piżmową i makaronową.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka muszę zapisać nazwę tej dyni, u mnie w tym roku też jedna wyrosła a tyle nasion wsadziłam, kabaczki dwa, coś im się nie podoba a tak ładnie rosły dwa lata temu. Iryski cudne.
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka brawa dla róż, u mnie wciąż pączki.
Uchowałaś dynie do teraz ;:oj A gdzie ją przechowywałaś że w tak dobrej formie dotrwała?
Irysów masz podobnie do mnie... a nawet więcej ;:306
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

O żesz....no nie mogłaś wcześniej powiedzieć, co planujesz z dynią? Moja ulubiona zupa ;:333 Nie ważnie czy maj, czy listopad. A ja w niedzielę byłam tak bliziutko. :wink:
Gdzie ją uchowałaś? Pewnie w lochach ;:136
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Dalie od Ciebie wzeszły ;:138 , mam nadzieję, że będą rosły równie pięknie jak u Ciebie. W końcu popadało, ale u nas szału nie było, a u Ciebie? Wydawało mi się, że czarne chmury przywędrowały nad Wartę z Twoich okolic.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”