Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Twoje zdjęcia zachwycają. Każdemu trzeba się przyjrzeć, jest tyle szczegółów... piękne.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka

Post »

Piękne energetyczne rudbekie też juz tracą swoja urodę :)
Coraz mniej tych kolorów. coraz mniej ogrodowych radości :)
Pięknie uchwyciłaś konika polnego ;:63 ;:63
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko pięknie opisałaś rudbekie ;:173 Masz absolutną rację - chyba żadna inna roślinka nie kwitnie tak długo jak one. Śliwa narobiła sporo kłopotu, dobrze że padło na dwóch panów, a nie na ciebie :wink:
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natka, ja też lubię radosne rudbekie, ale ich przekwitające resztki wycinam, bo zostawiają za dużo dzieciaków :lol:
Węgierki szkoda, bo jeśli jeszcze owocowała, to jakiś pożytek był. U mnie śliwy nie owocowały, zostały wycięte kilka ładnych lat temu, a z podkładek wyrosły ałycze, cudnie kwitnące i też nieźle owocujące.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, rudbekie długo kwitną, ale też mocno się sieją, dlatego u mnie już nie ma ani jednej. Zasiliły kompost. ;:224
Nasiona zebrałam, wysieję tam, gdzie będę widziała dla nich miejsce. ;:108 W tym roku rosły, gdzie chciały i trochę psuły kolorystykę. ;:306
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Joasiu, Aniu dziękuję ;:196 :oops:
Małgosiu tak z pamięci to groszek szerokolistny i aksamitki oraz begonie, ale one wszystkie mają mniejsze kwiaty ;:108
Małgosiu w kolejnych latach też będę wycinać takie suszki, teraz nie miało to znaczenia. A ze śliwy nie było pożytku przez jej wysokość, chyba wysięgnikiem trzeba by jej śliwki zbierać :roll:
Lucynko u mnie też już ich nie ma i też zebrałam ich nasionka ;:108

No i nie pojechałam wczoraj, zapowiadali ładniejszą pogodę niż była ;:185 Widzę że ten sezon ma finał odpowiedni do całego przebiegu, dość paskudny ;:219 Dzisiaj leje, więc siedzę w domu, pracuję i nadrabiam najróżniejsze zaległości w oczekiwaniu na poprawę pogody.

Obrazek

Dzika róża rosnąca koło studni po całkowitym ścięciu niezbyt ozdobnych badyli odrosła ? i nie wygląda lepiej niż przedtem. Nadal tworzy wielki, kolczasty kłąb i ostatecznie pewnie się jej pozbędę, na razie jednak obserwuję z bliska: tego dnia kilka małych pajączków, wcześniej odpoczywającego motyla i koniki polne oraz samą różę. Liście zaatakowane czarną plamistością przebarwiają się zaskakująco pięknie, na razie tylko kilka, małe plamki koloru w masie zieleni. Z ochrony róży skorzystało parę wysokich trawek, ich kłosy z bliska zadziwiają misternym wykonaniem i delikatnością.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka

Post »

A u mnie dzisiaj była nie najgorsza pogoda i dało się podjechać na działkę :tan , zakończyłam sadzenie cebulek no i oczywiście uwieczniłam obiektywem co się jeszcze dało, wróciłam zadowolona i ... :D Mają jeszcze nadejść ładne dni więc trzymajmy się tego!
Trawkowe kłosy ładnie sfotografowałaś! ;:138

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Wprawdzie nic mi dzisiaj z nieba na głowę nie leciało, jednak działkę sobie odpuściłam. ;:108 Z ostrożności, bo coś mi do gardła wlazło i trzeszczy. ;:145
Natalko, idą ładniejsze dni ;:3 z 'babim latem', więc jeszcze podziałasz sobie ogrodowo, czego gorąco Ci życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio, szkoda śliwki choć jak nie było z niej pożytku,to będzie miejsce na coś innego. Rudbekie też lubię, ale na nowej działce wszędzie widzę nawet teraz małe siewki , mimo że cala działka była przekopana . Musiały zostać z lat poprzednich.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Marynko to dobrze że zrobiłaś wszystko, co zaplanowałaś ;:108 najbliższe kilka dni podobno ma być ładne, oby prognozy się sprawdziły ;:215
Lucynko o zdrowie trzeba dbać ;:108 też mam nadzieję że najbliższe dni będą ładne :wink:
Iwciu kiedy zaczęłam kosić regularnie kosić to chwastowisko które mam zamiast trawnika pojawiła się cała armia siewek rudbekii, oczywiście w miejscach, gdzie nie było firletek :;230 one wytwarzają mnóstwo nasion które dość długo zachowują zdolność kiełkowania. A do tego wszyscy sąsiedzi bardzo je lubią, pod koniec sierpnia działki robią się żółte. Wniosek: nie ma wyjścia, trzeba je pokochać ;:224

Pogoda jest wredna - rozpadało się kiedy już byłam na przystanku i miałam jechać na działkę ;:145 Z jednej strony lepiej że nie kiedy już byłam na działce, ale mimo wszystko to przykre, plany wzięły w łeb ;:185 W sobotę grubszych robót ciąg dalszy, jutro muszę jechać by powsadzać w doniczki rośliny i uchronić je przed zdewastowaniem. Oby prognoza w kolejnych dniach bardziej się sprawdziła, trzymajcie kciuki ;:215

Obrazek

W ostatnich dniach koloru coraz więcej, ale kiedy robiłam te zdjęcia był on jedynie dodatkiem do ciemnej zieleni ? a to pojedyncza gałąź, a to część drzewa lub nawet kilka listków. Z niecierpliwością czekam na pełną przemianę czereśni, jesienią najpiękniejszego drzewa na działce. Na razie pokazała tylko zapowiedź? Na dalszych zdjęciach całkiem przebarwiony krzaczek nn koło kompostownika, głęboki cień jak widać mu nie przeszkadza. Natomiast inny krzaczek (tawuła?) którego część przeszła przez płot od sąsiada może pokazać się w pełnej krasie, jego ?marmurkowe? listki mają niezwykły odcień, niemal różowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka

Post »

Moje rośliny, to widocznie dziwaki ;:202 Sadziec się nie sieje i żółta rudbekia również nie ;:185 Ona się u mnie rozrasta wszerz i co kilka lat muszą trochę jej wyciąć, ale karnie rośnie tylko w jednym miejscu. Ale u mnie tak już jest, smagliczka też się nie sieje. Chyba jakieś złośliwe osobniki mi się trafiają :;230 Jedyne co mi się sieje, to werbena patagońska i ostnica. No i oczywiście wszędobylskie chwasty.
Jesień tez jest cudna, tylko niech w końcu przestanie lać. Deszczu w tym roku aż nadto.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, kocham kolorowe jesienne liście. ;:303 ;:303
Niby wszystkie takie same na jednym drzewie czy krzaczku, a jednak każdy inny i barwy takie energetyczne! ;:333
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jesienne kolorki... Bardzo ładnie. :)

Szkoda tylko, że tak jak piszesz pogoda niezbyt dopisuje.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”