Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Truskawkowa działka

Post »

A więc stało się - po 3 latach na forum, oglądania, podziwiania i narzekania na ciasne parapety to było do przewidzenia... Już w zeszłym roku podjęłam nieśmiałe poszukiwania, ale stan zdrowia nie pozwolił. Teraz jest lepiej, więc nie ma zmiłuj, szukamy dalej! I w końcu jest :tan Ten ideał, ten kawałek ziemi, który przyciągał jak magnes. Od wczoraj jestem właścicielką (a właściwie dzierżawcą, do spółki z moją ciocią) 600m2 trawy i drzewek, czyli 2 połączonych działek rekreacyjnych :heja

W poszukiwaniu działki obeszłam chyba wszystkie ogrody znajdujące się w sensownej odległości; w większości działkę mogłabym tylko od kogoś odkupić. Nie o to chodziło ;:185 W końcu dotarłam do ogrodu położonego nieco dalej i to był strzał w dziesiątkę. Wolnych działek było sporo, większość w opłakanym stanie: rozpadające się, pełne śmieci altany, porośnięte trawą górki ziemi, kłębowiska drzew i krzewów ;:202 Dwie z nich wyglądały jednak inaczej, w miarę równo, sporo drzewek owocowych różnej wielkości, trochę słońca, trochę cienia... I tylko jedna podstawowa wada: brak altany ;:223 Jednak wszystkie altany na wolnych działkach nie nadawały się kompletnie do niczego, taką z altaną mogłabym jedynie odkupić. Poza tym coś mnie ciągnęło do tego miejsca, nie mogłam przestać o nim myśleć ;:173

Tak oto nie mam altany, wiedzy i za wiele pieniędzy, ale za to mnóstwo chęci ;:108 I nie pamiętam kiedy byłam tak szczęśliwa ;:167

A czemu truskawkowa działka? Dzisiaj byłam na pierwszej dokładniejszej "inspekcji włości" i zaskoczenie - wszędzie rosną truskawki! Zauważyłam je poprzednim razem, ale na innych opuszczonych działkach też były... w niektórych miejscach. Tutaj objęły cały teren w posiadanie. W trawniku - truskawki, pod drzewami - truskawki, na słońcu - truskawki, w najgłębszym cieniu - truskawki ;:306 Nawet niektóre już kwitły:

Obrazek

Sporo też było szczawiu (kwaśna ziemia?) ale nazwa "truskawkowo-szczawiowa działka" to już przesada :;230

Zacznę od "przeglądu włości" - te wszystkie zdjęcia robiłam stojąc w alejce - na lewo od tego krzaka na pierwszym planie jest granica działki:

Obrazek

Środek działki, tutaj są małe i średnie drzewka:

Obrazek

Obrazek

Środek, zdjęcie robione z drugiej strony, złapało się jedno z większych drzew:

Obrazek

Obrazek

Część z największymi drzewami, na prawo od nich jest granica:

Obrazek

I zdjęcie robione ze środka działki, widać "prezent" od sąsiadów ;:223

Obrazek

Ciąg dalszy na pewno nastąpi :wit
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka

Post »

No to juz masz coś swojego.
Jestem ciekawa, czy ten sad będzie się zmieniał.
Czy rabaty kwiatowe powstaną ??
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witam w moim wątku :wit sad trzeba trochę "okiełznać", nie mam zamiaru wycinać drzew, zwłaszcza tych dużych, ale poprzycinać to i owszem. A kwiaty są moim głównym celem, planuję też trochę warzyw. Najpierw jednak muszę wysprzątać, odchwaścić i wyrównać cały teren.
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio trzymam kciuki i życzę cierpliwości i radości z tworzenia własnego ogrodu. :wit :wink:
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio jestem ja też na twojej nowej działeczce :wit
Masz już swój kawałek ziemi to teraz trochę pracy i powstanie kolejny piękny zakątek .Jak już jest gdzie sadzić to teraz poleci jak nic ,wiem bo sama nie tak dawno zaczynałam bo dopiero zaczął się trzeci rok jak działam ze swoim ogrodem .A czas tak szybko leci zwłaszcza jak się dużo ma pracy ,ale potem te efekty naszych zmagań bardzo cieszą .Ja czekam na dalsze relacje z twoich zmian na działce,życzę powodzenia i wytrwałości.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jej jak cudnie wpisuje się i będę gościem. ;:138
Pyszny temat. ;:167
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

:wit Kochana nie masz altany ,ale masz coś o wiele ważniejszego w upalne dni - bo chyba widziałam studnię :D a uwierz mi brak wody na działce w takie upalne lato jak ubiegłego roku to masakra. Ja musiałam wozić wodę w czym tylko się dało z domu i ciągle było mało. Powolutku i jakąś altankę skombinujesz ;:3
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Truskawkowa działka

Post »

Miałaś ochotę pod iglicę , byłaś ?
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Dorotko dziękuję ;:196
Beatko o to mi właśnie chodziło - o pracę, a nie o "gotowca", i o możliwość tworzenia ;:108
Kasiu dziękuję ;:196
Adamanno tak, to studnia :D nie jest "prywatna" (bo i takie niektórzy tu mają), ale miałam akurat szczęście, bo w tej alejce jest ich niewiele. Nie wiem tylko, ile wody będzie w niej latem, już teraz nie ma za dużo ;:185
Karolino nie dotarłam w końcu, na działce wtedy robiłam ;:224

Dziękuję wszystkim odwiedzającym, nie spodziewałam się aż takiego zainteresowania ;:oj Mam jeszcze trochę zdjęć, a że jutro lub pojutrze jadę na działkę, na pewno powstaną nowe ;:108 Zrobiłam zdjęcia niektórym roślinom, jeśli macie już teraz jakieś rady/sugestie będę bardzo wdzięczna, bo zielona jestem jak trawa na mojej działce ;:306

Jakiś krzak... nie mam pojęcia co to może być:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Koło studni rośnie sobie różane kłębowisko:

Obrazek

Obrazek

Sporo tego rośnie - rozchodnik jakiś?

Obrazek

Sporo irysów ukrywa się w trawie na bardziej słoneczniej części działki:

Obrazek

Mam pytanie, czy to powód do zmartwień? Zauważyłam takie przebarwienia na kilku drzewach:

Obrazek

Obrazek

Podczas pierwszej wizyty zauważyłam z tyłu drzewo inne niż pozostałe, myślałam, że to jakieś liściaste. Okazało się że to orzech ;:oj Jest bardzo duży, trudno mu zrobić zdjęcie:

Obrazek

Obrazek

A za orzechem kolejna niespodzianka - leszczyna :heja

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Orzech rzeczywiscie pokaznych rozmiarow ale za to całe lato bedziesz miala miejsce gdzie schowasz się przed słońcem. Natalio różę ktorą pokazałaś bym doprowadziła do porządku, weż sekator i ją poprzycinaj dopóki, poskracaj długie pędy, nadaj jej kształtu ona sobie poradzi i na pewno jeszcze zakwitnie.
Roślinka którą pokazujesz na dłoni na ten czas trudna do identyfikacji.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jak fajnie ;:138 masz działeczkę ;:138
Ja za swoją chodziłam dwa lata, będzie teraz na niej 5 sezon a dalej jest na niej bałagan i pobojowisko :;230 My mieliśmy malutką drewnianą altankę ale stawialiśmy nową murowaną a wiadomo - wymaga to sporo czasu i zasobów finansowych ;:108 ale powoli do przodu ;:108
Trzymam kciuki za Twoją działeczkę i kibicuję ci z całego serca ;:167
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Truskawkowa działka

Post »

;:oj Super.Masz już swój skrawek ziemi ;:138
Będę zaglądać.I pierwsze roślinki są w 'spadku'.Super.
Co do krzaka,który pokazujesz-obstawiam żółte śliwki :wink:
To dobrze,że nie planujesz wycinać dużych drzew,bo jednak cień jest potrzebny w ogrodzie.Ja całe lato spędzam schowana od palącego słońca ;:224
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Gratuluję działeczki ;:63
Tylko proszę teraz doniczkowców nie zaniedbywać hihihi bo co będę oglądać :wink:
Tutaj też oczywiście będę zaglądać, bo już wyglada pięknie.
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”