Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko czytam o walce z chwastami... nie wiem jaki duży planujesz warzywnik, ale u mnie najlepiej sprawdziły się skrzynie. Łatwo w nich się plewi i utrzymuje uprawioną glebę. Ktoś kiedyś mi poradził, że ziemniaki dają radę perzowi i spulchniają glebę, tylko że potem nawiozłam glebę obornikiem i perz wrócił ;:223
Chemia niestety całkowicie perzu nie likwiduje, ale na jakiś czas.... Kłącza są nad wyraz żywotne.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ja też mam wzniesiony warzywniaczek i chwalę sobie bardzo to rozwiązanie.

Takim fachowcom to ma się ochotę zasadzić... kopa, wiadomo gdzie. Jak ja nie znoszę takich ludzi.

Zdjęcia traw przepiękne. Osobiście bardzo lubię, jak te kłosy zostają na pierwszy szron. Wyglądają wtedy jak obsypane kryształkami... :)
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio, te piękne trawy to na działkach? ;:oj Wyglądają jak z jakiegoś parku krajobrazowego. Cudowne. ;:167

Na chwasty niestety najlepsze gable, taczka i własne ręce... I czas. Powodzenia!
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Mario chodzi o usunięcie tej starej, zbitej warstwy, na istniejących grządkach perz odrasta, podobnie jak inne chwasty, ale nie jest już takim utrapieniem. Przez ten stary "dywan" chwastów nawet woda dobrze nie przesiąka ;:223
Joasiu prawdopodobnie gdyby ten pan robił dla siebie, zrobiłby to dużo dokładniej :evil: Podobne doświadczenia już miewałam, ale zawsze nóż się w kieszeni otwiera... Ostatnio te trawy na jednej działce skosili, ale takich działek jest kilka, więc może coś się ostanie na dłużej ;:108
Moniko wbrew pozorom obszar tak porośnięty był bardzo mały, po prostu starałam się zrobić zdjęcia w ten sposób, by wyglądało to na morze traw :wink: Za życzenia dziękuję, przydadzą się ;:196

Obrazek

Dzisiaj jeszcze trochę wczesnojesiennych widoków, zanim uporam się z obróbką najnowszych zdjęć. Były kolory, były suszki i trawy, pora więc na barwę chyba najbardziej kojarzącą się z jesienią ? brązowy. Brązowe są zaschnięte kwiaty i nasiona, orzechy, grzyby, ziemia, nagie gałązki drzew oraz wszystkie opadłe liście po dłuższej chwili, zanim rozpadną się w pył. W tym roku specjalnie zostawiłam kwiaty jeżówek by pozyskać nasiona i w następnych latach doczekać się ładnej kępy zamiast pojedynczej rośliny. Tuż przed dojrzeniem przybrały ładny, rudawy odcień. Natomiast aksamitki wąskolistne wydały tyle nasion, że można z nich ugotować zupę :) Za to orzechów znowu mało, czy też raczej: dobrych orzechów. Winna jest antraktoza na którą cierpi drzewo, a powalczyć z nią na całego będzie można dopiero, gdy uprzątnięty zostanie kąt w którym rośnie. Leczenie polega na zapobieganiu, czyli dokładnym wygrabieniu liści jesienią i zebraniu zakażonych orzechów, a następnie ich spaleniu. W chwili obecnej niestety nie jest to możliwe? Na koniec grzyby gromadnie rosnące na działce, za kompostownikiem oraz koło domku. Te ostatnie osiągają czasem pokaźne rozmiary, szkoda tylko że nie mają atrakcyjniejszego koloru :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Truskawkowa działka

Post »

Z jesieni też można wydobyć ładne kolory i zdjęcia, trawy, liście , grzyby . W tym roku te ostatnie rosną wszędzie , nawet u mnie rosły opieńki :;230 Ja mam głównie orzechy laskowe, te mniej chorują ale też -niestety. W tym roku mamy udane :wink: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Pierwsze zdjęcia z zasuszonymi jeżówkami są cudowne! :)

U mnie na trawniku w tym roku wyrosły chyba pieczarki... Ale nie jadłam, jakoś się nie przekonałam.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Własne orzechy? U mnie rośnie i włoski i leszczyna. Włoski dość wrażliwy (w tym orku dał 1L orzechów - w łupinach) odkąd pamiętam to jest najwięcej.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Karolinko jesień to bardzo fotogeniczna pora roku ;:108 a grzyby u mnie też rosły gdzie się dało ;:183
Joasiu dziękuję ;:196 na łące za działkami latem rosną małe purchawki, podobno są jadalne, ale raczej się nie odważę spróbować ;:185 pieczarki chyba też widywałam, pewna jednak nie jestem ;:131
Olu tak, orzech włoski ;:108 ile lat ma Twoje drzewko? Mój jest spory, ale jeszcze na pewno urośnie, ma jakieś 30-40 lat. Boli mnie to, że drzewo rodzi naprawdę dużo orzechów, tylko większość się nie nadaje do jedzenia przez antraktozę ;:223
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko ładne zdjęcia, ale trochę smutne :D . Obecny ogród to mój trzeci i poprzednie dwa to była walka taka jak Twoja z warstwą wieloletnich chwastów, więc współczuję i życzę sukcesu! Mój trzeci już 12 rok chronię przed napierającym podagrycznikiem i perzem i jak tylko zrobię parotygodniową przerwę to zaraz atakują moje biedne kwiatuszki :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Truskawkowa działka

Post »

U mnie w tym roku ze względu na nieustające deszcze grzyby też pojawiły się w wielu miejscach w ogrodzie. Wczoraj zauważyłam, że grzyb wyrasta dokładnie z tego samego miejsca co róża, a nawet jakby z jej pędu. Nawet go wyrwać nie mogę, bo obawiam się, że uszkodzę różę.
Myślałam że już koniec z tym padaniem, a tutaj dzisiaj budzę się rano i znowu widzę krople na szybach. Brr..
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Mario dziękuję za życzenia ;:168 u mnie też od razu chwasty włażą ale głównie z nieoczyszczonej części działki - chociaż muszę przyznać że w miejscu wyczyszczonym najwcześniej nie jest tak źle, pieli się dużo łatwiej ;:108
Wando ojej, mam nadzieję że róży nic nie będzie ;:202 akurat wczoraj u mnie nie padało, ale dzisiaj już tak, więc łączę się w bólu ;:131

Edit: Po raz kolejny próbuję reaktywować wątek fotograficzny, wszystkich zainteresowanych zapraszam na (na razie skromny) początek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0#p5940490

Jestem zła - pan od glebogryzarki został odwołany, ale wczoraj miał się zjawić ten który wcześniej pomagał z wycinką, by dokończyć robotę. Wszystko umówione, czekamy, a tego dziada nie ma... Żeby chociaż zadzwonił, ale nie, komu by się chciało... Mam dość mocne podejrzenia, jaka była przyczyna :evil: A chodziło tylko o skrócenie pieńków i zabranie reszty drzewa! Teraz muszę poszukać innej osoby z piłą spalinową ;:223 Inne pilne prace już niemal skończone, poplon wysiany z wyjątkiem małego kawałeczka który chcemy lepiej wyczyścić, przygotowuję rabaty do zimy, zabieram z domku to, co zostać tam przez zimę nie może... Tylko jeszcze ta ostatnia rzecz do której potrzebujemy osoby z zewnątrz, z resztą poradzimy sobie sami ;:219

Obrazek

Nareszcie mamy jesień w najpiękniejszym, kolorowym wydaniu ? co prawda fiolet nie należy do typowych barw tej pory roku, ale jest jeden wyjątek od tej reguły: marcinki, czyli astry bylinowe. Te piękne kwiaty mogą nam się kojarzyć z babcinym ogródkiem, ale jeśli chcemy fotografować owady ich obecność w ogrodzie jest wręcz obowiązkowa. I to koniecznie tych najbardziej klasycznych, w zimnym odcieniu fioletu ? różowe i białe nie cieszą się już takim powodzeniem. W tym roku jeszcze korzystam z marcinków moich sąsiadów, ale kolejnej jesieni mam nadzieję doczekać się własnych i zobaczyć taki spektakl na Truskawkowej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio, piękne zdjęcia bzyczków nad astrami. U mnie też w słoneczne dni aż słychać jak bzyczki uwijają się kąsając astry... Zresztą to super bylina, ładnie rozrasta sie w coraz większe kręgi no i łatwa w uprawie. A to, że kwitnie tak późno to tylko kolejny plus... Uwagę przyciągają wtedy w 100% :D
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Piękne zdjęcia astrów i pszczół, motyli, zachwycające.

Wiesz jak jest z ludźmi niekiedy, umiesz liczyć...
Na działkach często takie narzędzia są do wypożyczenia z zarządu ROD. Popytaj.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”