Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Dziś ganiałam dookoła swoich rutewek i zadawałam sobie dokładnie to samo pytanie - jak je sfotografować.
Wyszło na to, że koniecznie na ciemnym tle.
Spróbuj tak jakoś od dołu - może uchwycisz je na tle koron sosen.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
x-ja-a

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Joluś, byłam przekonana, że musiałam Cię odwiedzać, bo jak spotykałam Cię w innych wątkach to myślałam o Tobie w kategoriach "koleżanka", czyli osoba, z którą się jakoś odwiedzałyśmy :D Ale może po prostu często napotykałam Cię w innych wątkach i tak jakoś się z Tobą zaprzyjaźniłam bez zobowiązań :;230
Ale ledwo do Ciebie się wprosiłam to poza wspaniałymi doznaniami zapachu Twojego lasu, to od razu mówi się o roślince, która ostatnio mnie zauroczyła. Rutewka! Masz odmianę Delavaya prawda? Bo ja tez mam. Od dwóch dni! I one takie malutkie, ze 20cm mają. Jak długo masz swoją? Zimowała u Ciebie? Jeżeli tak to okrywałaś? :D
I masz moją ulubioną fioletową pysznogłówkę. Bardzo ją lubię, bo ma śliczny kolor i nie łapie mączniaka ;:167
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Bardzo dziękuję za komplementy i zapraszam do mnie, teraz już wiesz gdzie mnie szukać :)

Leosie w masie robią spektakularne wrażenie !!! (mój właśnie dogorywa w cieniu wiśni).
Tak sobie myślę, że te szare podpory/pergole bardzo fajnie przełamują styl wiejsko-sielski Twojego ogrodu, nadają mu pazura i niebanalności - i też pasują do Twojej osobowości.
Jestem zakochana w jeżówkach więc pomęczę Cię o nazwy poszczególnych odmian. Czy u Ciebie jeżówki pojawiają się co roku po zimie (u mnie część znikła), a niestety bardzo mi się podobają te rośliny i nie mogę sobie odmówić ich dosadzania...
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku piękne widoki... Rutewka mnie nie przerwanie zachwyca ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku nasyciłam oczy widokami z szerszej perspektywy. ;:oj Piękne to zdjęcie brązowych traw, z klonami w tle. ;:63 Mikołajek też u Ciebie wyrasta ogromny, jakoś mnie rozczarował, bo się kładzie. Hakone coraz więcej i jeżówki cieszą kolorami. :uszy Masz rację, jarzmiankowe dzieci już wędrują do zaprzyjaźnionych ogrodów. ;:306 Siedem posadziłam koło Leosia, poczekamy do wiosny żeby zobaczyć kwiaty. ;:131 Dobrych dni. ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj Jolu :wit . Masz zdrowe podejście do tematu ;:333 . Faktycznie lepiej mieć bardziej pospolite róże a obficie kwitnące niż jakieś nowości co tylko dwa kwiatki pokażą . Podoba mi się ten tok myślenia ;:108 . Twój sierpniowy las wygląda bardzo ładnie ;:333 . Mikołajek jakże urokliwy ;:138 . Jeżówki pięknie u Ciebie wyglądają a razem z trawami tworzą cudne duety ;:333 . Aktualnie mi nie chce się robić nic więc podziwiam Cię za chęć pracy w ogrodzie ;:131 . Pozdrawiam i spokojnej niedzieli życzę :wit .
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu :wit wpadłam po długiej i rzadkiej (nie)obecności by zajrzeć do ogródków ;:167
Widzę,że prace trwają nieprzerwanie i nawet gołąbki i wiewiórka nie kolidują z kotami ;:215 Fajnie zobaczyć z perpektywy czasu Twoje dzieło ;:333
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Na taką ilość cudnych widoczków warto było czekać ;:108 Te chmurki niebieskości, obficie kwitnące róże... No przepięknie masz ;:173
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Tak się napatrzylam ba twoje piękna rutewke ;że dobie6 ja zamówiłam . Tylko nue6 wiem czy szybko rośnie? ? Ile trzeba czekać na taki widok??
Twój igrid6 jest przepiękny. Wszystko Tak dobrane. Róże .hortensje; jezowki i te kepiaste trawy robią niesamowite wrażenie ;:63 ;:180
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Co to za róża?

Obrazek[/url]

Obrazek

i ta trawka?
Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Nadrobiłam zaległości, trochę się ich narobiło ;:131 sporo masz kwitnień mimo tych upałów i to całkiem obfitych ;:333 zwłaszcza róże ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj Jolu :wit . Czy na tej fotce z czarnymi trawami w tle są Twoje klony Royal Red ?? Jestem ciekawa jak wyglądają Twoje sadzone dwa lata temu ;:224 . Mój sadzony wiosną jakoś stoi w miejscu ;:173 a ja już chciałabym żeby był drzewem :;230 . Pozdrawiam :wit .
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Muszę się zebrać w sobie bo mnie w końcu relegują za taką absencję wysoką ;:306

Daysy, staramy się być na bieżąco ale życie weryfikuje nasze plany. Ale gość odwiedzający tylko od czasu do czasu, wcale nie jest niemile widziany :wink: Przeciwnie, pełne zaskoczenie i radość tym większa ;:196
W rutewkach się zakochałam, więc dokupiłam w tym roku kilka. Zimowały tylko rutewki delaveya Splendid. Bezproblemowo. W sezonie, w którym kupiłam, urosły do 80 cm. W tym roku mnie zaskoczyły bo mają 170 cm albo więcej ale się pokładają więc określam wg wysokości podpory. Pewnie jeszcze ciut by śmignęły w górę. Bajeczna jest, każdy ją zauważa, dlatego dokupiłam taką w jeszcze inne miejsca.
Kupiłam też Hewitt Duble ale tak przyjaciółka jęczała, że jej oddałam zanim posadziłam :roll:
Mam też Ankum - jasny fiolet ale jeszcze nie kwitła oraz białą Splendid White. Mam też orlikolistne Black Stockin ale bliższych informacji mogę udzielać w przyszłym sezonie.
No i mam piękną rutewkę NN od Gosi Margo.
Wszystkie pierwszoroczniaki nie przekraczają 80 cm. Ale prawdę pokaże dopiero przyszły rok. Tak więc, pewnie niewiele pomogłam...
A ty jakie kupiłaś? Muszę poszukać u ciebie, gdzie umieściłaś. Ja na brzegu rabaty, bo myślałam że małe ;:306 A teraz giganty. Ale M zabronił przesadzać. Powiedział, że to właśnie fajnie wygląda, bo są ażurowe. Przyznałam mu rację, o dziwo ;:170

Magdo, jakoś mi nie wychodzi to fotografowanie rutewek. Nie z moim aparatem i nie z moimi umiejętnościami (czytaj: ich brakiem). Zaraz pognam zobaczyć czy tobie udało się wycisnąć coś ciekawego z tematu.

Jagna, nie przejmuj się, że wydawało ci się że się znamy. To miejsce tak działa na ludzi ;:333 Bardzo mi miło że myślisz o mnie per "koleżanka". Teraz muszę tylko zapracować na to miano.
Szczegółowo, choć chaotycznie, opisałam swoje rutewki Daysy. Może info się przyda. Ale jak Delaveya to się nie sugeruj że mikrus. Będzie miała ambicje być wyższa od ciebie :;230 Niemal nie okrywałam, sypnęłam po dwie garście ziemi, bo się korzonki odsłoniły. Więc praktycznie stały gołe. Bez problemu to zniosły, choć u mnie śniegu niemal nie było. Więc powodzenia życzę i z twoją. Jaka odmiana?

Lesiu, chętnie skorzystam z zaproszenia ;:168
Szare podpory mają za zadanie unowocześnić trochę tę moją wieś. Pasują do mebli ogrodowych i innych wykończeń. Ja je bardzo lubię i cieszę się że tobie też się podobają.
Jeżówki u mnie rosną bezproblemowo. Może wypadła jedna czy dwie sadzonki. Może chodzi o przepuszczalną glebę? One to lubią. Ostatnie moje zakupy, zeszłoroczne, to Green Jewell i Wintage Wine. Polecam, są piękne i nie takie pospolite. Jak chodzi ci o jakieś konkretne, to pytaj, postaram się odpowiedzieć.

Małgosiu, dziękuję. A ty masz u siebie rutewki? jakie?

Soniu, dziękuję za pochwały. Szkoda że zdjęcia nie oddają barw. Nie wiem czemu, przed zmniejszeniem mam super fotki, a po wstawieniu na forum, tracą kolory.
Mikołajek mnie zaskoczył, będę go wiosną przesadzać na tył rabaty bo gigant. Niestety też się pokłada. Ale dostał podpory i wszystko mu wybaczam. Uwielbiam go. Tak samo jak przegorzan.
Wiedziałam że z jarzmianką tak będzie u ciebie. Tak się tym zmotywowałam, że teraz zbieram nasiona. Wysieję w jedno konkretne miejsce i będę obserwować. Bo nie wiem czy ja jestem taki antytalent i np wypieliłam wszystko. Czy u mnie klimat nie sprzyja, czy inne czary. Pozdrawiam.

Ewelinko, nie tylko tobie nic nie chce się robić. Ja do tego jeszcze nie mam czasu i zdrowia. Nie dość że rodzinka mi się posypała i ciągle biegam do szpitala, to jeszcze siadł mi kręgosłup. Zielsko się cieszy i jest wyższe od roślin. Ale nie ma co się stresować. Co ma być to będzie. A z daleka i tak nie widać co rośnie. Zielone to zielone ;:306 Miłego dnia.

Asma/Asiu witaj. Faktycznie jakoś nasze drogi się ostatnio rozeszły. Dziękuję za wizytę. Obszar spory to i prace nie mogą ustać, choć przyznam że ostatnio tylko symboliczne albo zupełnie niezbędne.

Clem/Małgosiu, lubię ten czas w ogrodzie, uwielbiam też niebieskie rośliny. Wreszcie mogę powiedzieć, że w niektórych miejscach mam busz, którego tak zazdrościłam innym. I co zaobserwowałam? Chwasty i tak rosną i mają w nosie inne rośliny ;:306

Anabuko/Anno, rutewka już w drugim sezonie jest gigantem. Zależy też jaką masz odmianę. Moja to rutewka Splendide. Bardzo ją polecam. Pozostałe to zakupy tegoroczne więc jeszcze się nie popisały i nie ma co pokazać.
Dziękuję za komplementy ;:180

Alania/Moniko róża którą zacytowałaś to Lavender Ice, ma drugi rok. Uwielbiam ją. U mnie rośnie w półcieniu. Dobrze i długo trzyma kwiaty, ma niemal sztywne płatki.
Trawa to jednoroczna rozplenica słoniowa Vertigo. Zasilana co tydzień rośnie do ogromnych rozmiarów 150x150. Znosi cień i nie zielenieje w nim. Co roku kupuję ją wczesną wiosną bo warto.

Blueberry/Natalio, aż tak dużo zaległości nie ma. Wątek toczy się leniwie bo zaglądam średnio raz na dwa tygodnie niestety. Zauważyłam że to ja mam u ciebie zaległości bo skończyłaś wątek. Postaram się zaraz nadrobić.

Ewelinko, zgadłaś odmianę klonów, to Royal Red, rosną bardzo powoli. Powinnam je teraz przyciąć bo puszczają pojedyncze baty. Daj im czas, one najpierw się korzenią. Kupione były też malutkie, miały może po sześć liści. Znacznie szybciej rośnie Crimson Sentry, ten sam kolor ale kolumnowy, z liśćmi od samego dołu.

No to teraz wstyd bo nie mam bieżących zdjęć tylko takie sprzed tygodnia i dwóch... a róże zaczęły powtarzać...




Obrazek

Obrazek Niektórym to się powodziło


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek moja ulubiona jeżówka Wintage Wine


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”