Moje zielone zakręcenie cz.II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu , ale śliczna ta różyczka dwukolorowa. Tez kupiłam podobną w tym roku -a zakwitła na biało ;:145 . Ten różowy floksik wygląda super , uwielbiam je . W tym roku wzbogaciłam się o 5 nowych kolorków ;:138 . Choć pogoda dała się im porządnie we znaki, zresztą tak jak innym kwiatom.
Powiedz mi , na naszym piaseczku kiedy lepiej sadzić róże , na jesieni czy wiosną?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Bardzo ładne floksy ;:63 sobie kupiłaś, Julio!
Ty to masz szczęście! ;:138 Mnie ani jedna gomfrena nie wzeszła. ;:222
Co do kolorów gomfren, to zapewne się wzajemnie pozapylały, bo wszystkie trzy kolory rosły obok siebie. ;:108
Piękna hortensja! ;:333 I zawilec japoński też kwitnie! ;:63 Mój nawet pąków nie ma. Może przymarzł, bo w ogóle jest niski i taki jakiś rachityczny. ;:223
Śliczne różyczki. ;:138
Kolorowo i smacznie na Twojej działęczce. ;:215
Dobrej nocy i udanego tygodnia, Juleczko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu a pisałaś, że kwiatki po deszczu nie fotogeniczne :D Ja tam widzę jak wszystko ładnego kwitnie. Floksy, róże, łan werbeny, a gomfrenę miałam raz chyba ponad 10 lat temu, potem już tylko klapa siewna.
Jak możesz to wsadź w kopertę bąbelkową kawałek rudbekii po kwitnieniu ;:196 Dobrego tygodnia ;:168
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Iwonko z tymi dwukolorowymi różami śmieszna sprawa bo i u mnie jedne kwiaty paskowane a inne jednokolorowe na ym samym krzewie tylko u mnie czerwone ,może następne będą dwubarwne, zresztą biała różyczka też śliczna.Moje róże zawsze sadziłam wiosną, ale ponoć lepiej jesienią bo w czasie zimy się lepiej korzenią i potem lepiej kwitną.
Lucynko z tymi floksami to dziwna sprawa bo mają już kilka lat i kupowałam dwa a mam trzy kolory ;:306
żeby było śmieszniej w ubiegłym roku jesienią przesadzałam w nowe miejsce , niestety dorodniejsze są tam skąd wykopałam i właściwie nie powinno ich być ;:306
Marysiu wyślę na pewno bo u mnie po kątach rośnie,jest wysoka i musi mieć podporę, kwiaty ciężkie w stosunku do wiotkich łodyg.
Fotogeniczne kwiatki to takie z trudem znalezione i fotografowane z ładniejszej strony, tylko coraz trudniej znaleźć coś ciekawego i nowego ;:222
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu wiem, że musi być podparta ta rudbekia bo miałam kiedyś na starej działce, ale chyba przesadzałam nie wtedy co trzeba bo się nie przyjęła :D
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Marysiu tą rudbekię traktuję wręcz po macoszemu a rośnie jak szalona
Obrazek
pokażę Wam kota zmęczonego upałem :;230
Obrazek
Ten weekend spędziłam naprawdę pracowicie i chyba mam jedynie działki niedosyt ;:145 bo byłam jedynie w piątek po południu zebrać jeżyny, ogórki i spady jabłek niestety jabłka zgniłe już na drzewie więc zasiliły kompost.
W sobotę od rana mały remoncik podłogi w przedpokoju i bałagan wszędzie do ogarnięcia po południu.Dodatkowo zrobiłam kilka słoiczków soku i dżemu z jeżyn. Za to dziś dzień rodzinny ,najpierw rodzinny obiadek potem troszkę zwiedzania
w mieście mieliśmy konwój Castoramy z okazji 20 lecia i sporo atrakcji dla dzieciaków.Najstarszy wnuk malował koszulkę , przesadzał kwiatki do doniczki i osobiście robił pierwszą w życiu skrzynkę na narzędzia

Obrazek
Później jeszcze wyjechaliśmy do pobliskiej wsi na dożynki z równoczesną wystawą ciągników i maszyn rolniczych , byliśmy
kilka lat temu na podobnej ale młody już niewiele pamiętał więc ponownie oglądał ale już z większą ciekawością szczegółów
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na działce zaczynają kwitnąc ponownie róże
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Powtarzają ostróżki

Obrazek
cieszą kwiatami ostatnie hosty
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Radują kolorami zawilce i kosmos
Obrazek

Obrazek
A o nadchodzącej jesieni przypominają

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek
miłego wieczoru :wit
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu fajna impreza dla dzieciaków!
Róże pięknie kwitną, hosty mi dawno przekwitły ale winogrona ma zielone a żurawiny przez susze dużo spadło, bo miałam zatrzęsienie. Moja wina, bo zapomniałam podlewać a ona lubi wodę ;:304 Koteczek sflaczały ale już niedługo będzie Cię grzał! Dobrego tygodnia Julciu ;:196
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Śliczne masz róże, ta dwukolorowa z poprzedniej strony ;:167 fajny bordowy kosmos, czy on ma taki kolor w rzeczywistości?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Fantastycznie i poznawczo spędziliście niedzielę, Julio! ;:138 ;:138
Dla dzieciaczków frajda niesamowita, a dla Ciebie ogromna przyjemność dzięki ich radości. ;:215

Czy ten kosmos to czekoladowy? Śliczny! ;:333

Bardzo dużo kwiatów na Twojej działeczce cieszy jeszcze swoją urodą. ;:333 Różyczki powtarzają dużą ilością kwiecia i nawet łebków nie opuściły pod kroplami deszczu. ;:303 A może u Ciebie już nie pada... ;:218

Moja kota w upalne dni zachowuje się podobnie. ;:108 Najpierw szuka chłodnego miejsca, by w najbliższym chłodzie po prostu paść. :D

Dobrej pogody życzę i dużo zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Witajcie, kolejny tydzień za nami, czas pędzi jak szalony a ja nadążyć nie mogę ;:174
Marysiu całe lato miałam deszczu pod dostatkiem, a żurawiny sadziłam w biegłym roku więc kuleczek mam dosłownie kilka , może 5-6 sztuk :lol:
U mnie winorośle dają w tym roku plon owocowy ,drzewa kwitnące zmarzły,więc winogrona nadrabiają na działce jest ich zatrzęsienie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Natalio to kosmos czekoladowy niby bylina a trudno przechować zimą, to moje kolejne podejście .
Naprawdę jest taki ciemno buraczkowy wchodzący delikatnie w odcień czekolady

Obrazek
ale faktycznie pachnie czekoladą, będę próbowała zebrać nasiona czy się uda zobaczymy tym bardziej ze tą kupiłam gotową do wsadzenia w doniczce ,a znając trudności chciałabym mieć w razie niepowodzenia w zimowaniu.
Lucynko pada na szczęście niezbyt ulewnie więc może na kwiatach nie widać za to choroby grzybowe szaleją ;:174
soda nie pomaga a chemii nie stosuję zresztą często po oprysku spada deszcz i spłukuje wszystko ;:223
zerknij niby kwiatek w porządku za to liście w plamach lub opadnięte na ziemi.
Obrazek
Wczoraj mieliśmy działkowe dożynki, i tu pewne zaskoczenie
Obrazek
bo przecież na mojej działce warzyw naprawdę niewiele :shock:
więcej mam kwiatów
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ale zażalenia nie wniosę bo do dyplomu gratisik do wykorzystania w sklepie ogrodniczym ;:131
miłej niedzieli ;:4
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu gratuluję wyróżnienia i super nagrody! ;:215 Twoja działka jest tego warta! ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16582
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julio, gratulacje! ;:138
Wniosek jest prosty: widocznie na innych działkach nie ma warzywników albo są zaniedbane. ;:108 Ciesz się dyplomem, a szczególnie tym dodatkiem do niego. :tan Każdy grosik się przyda działeczce. ;:333
Winogronka faktycznie obrodziły u Ciebie, ;:215 moje, rosnące na zewnątrz, w tym roku niestety bylejakie. ;:222
Kwiatki też pięknie zdobią rabaty. ;:63 Oby jesień była długo ciepła. ;:303
Dobrego, zdrowego i cieplutkiego tygodnia życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu, gratulacje ;:215 . Widocznie kto wasz pracę docenił, całkowicie słusznie. Ciekawa jestem jak wykorzystasz nagrodę ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”