Moje zielone zakręcenie cz.II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Witajcie, niby mam urlop ale czasu jakby mniej ;:223
Od dzieci mam spokój za to mam na wakacjach wnuka psa :;230
Obrazek
Marysiu podejrzewam ,ze pysznogłówka za długo była w doniczce i nie rozbudowała się ani korzeni ani całej rośliny więc taka mizerna powinna w przyszłym roku jak przezimuje lepiej rosnąć.Busz miałam opanowany przez moment ;:224 teraz deszcz z upałem na zmianę, wszystko rośnie aż za bardzo, więc busz znowu tym bardziej ze podziubać w ziemi się nie da z takim pomocnikiem. Jak ja coś pazurkami to on łapami też więc fruwa wszystko wokół byliny też, no cóż chce pomagać :;230
na szczęście dziś już wracają jak pogoda dopisze to przed końcem urlopu doprowadzę do stanu jaki lubię. W tej chwili mączniak szaleje nie tylko na pysznogłówce bo również na floksach, agreście, pysznogłówce cytrynowej , rudbekiach nawet winogrono podejrzanie wygląda a oprysku nie ma jak zrobić bo pada kilka razy dziennie ;:223
Warzywa za to rosną jak nigdy i to bez podlewania . Cebulę posadzoną z dymki właściwie na szczypior zebrałam naprawdę dorodną i bez śmietki, czosnek równie dorodny wszystko dosuszam pod tunelem bo inaczej się nie da.Ogórki, buraczki, fasola, kalarepy włoszczyzna wszystko dorodne za to owoców nie ma nawet borówki zjadają mimo zabezpieczeń ptaki, mam troszkę jabłek ale gniją na drzewie więc bieda.
Lucynko w tunelu mam na razie spokój wszystko zdrowe gorzej z różami już też dolne liście w plamach.
cukinie rosnące na kompoście już rozdaję po sąsiadach bo nie nadążamy zjadać resztę przerabiam na bieżąco.
Tenciu moje dzieci też wiedzą ze matka ma bzika na punkcie roślin :;230
Kasiu ;:168
Teraz trochę świeżych zdjęć


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu pewnie masz rację, to na razie zostawię ją tam gdzie jest i mam nadzieję, że na wiosnę się pokaże ;:333 bo to już ostatnie podejście ;:223
Pieski niestety tak mają, pamiętam jak Lola chodziła luzem po ogrodzie, bo nie uciekała...ja sadziłam irysy, poszłam do domu...wracam irysów nie ma ale i ziemi nie ma ...tak wygrzebała i rozrzuciła po okolicy ;:oj
U Ciebie mączniak a ja widzę poskręcane liście od mrówek, nawet maliny usychają bo pod agrotkaniną mrówek w pip...chodzę i sypię proszek ale za chwilę są kawałek dalej.
Jarzyny mam takie sobie..trochę groszku, bób i dopiero zaczynam zbierać cukinie. Czekam za to z niecierpliwością na pomidory, bo tych mam szansę pojeść :;230 Julciu to wspaniałych ostatnich dni urlopu ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julio, nie ma to jak urlopować na działeczce wśród pięknie kwitnących roślinek. ;:138 ;:138 Nawet mając pod opieką takiego ładnego pieseczka. ;:333
Cudnie kwitną Twoje lilie ;:333 i zapewne niektóre słodko pachną. ;:303

To cudeńko to lilia czy liliowiec? A może coś jeszcze innego... Co to?https://www.fotosik.pl/zdjecie/596c9f05edef8dff

Odpoczywaj, kochana ;:167 w swoim królestwie i nabieraj sił. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Taka praca niełatwa, ale jaka za to przyjemna - i widać efekty ;:138
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Urlop,urlop i po urlopie a pogoda bez deszczu właściwie od dzisiaj ;:223
Upał więc wiadomo w hamaku, a widoki fajne ,bo roślinki zaopatrzone w dostatek wody rosną jak szalone :lol:
Marysiu moje pomidorki już wszamiam na całego ,ogórki szaleją bo mokro i ciepło co dziennie zaprawiam kilka słoików i o dziwo w tym roku jak na razie zdrowe :shock:
Lucynko to miała być pełna lilia ale wydała jeden tylko mizerny kwiatek ;:174 niestety królują mnie lilie azjatyckie a te nie pachną pachną tylko orientalne a mam jedną.
Natomiast azjatyckie pomału chyba zacznę ostro rozdawać bo gąszcz w kilku miejscach a cebulki z kącików liścirozsiewają się ochoczo
Obrazek
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Urlop,urlop i po urlopie a pogoda bez deszczu właściwie od dzisiaj ;:223
Upał więc wiadomo w hamaku, a widoki fajne ,bo roślinki zaopatrzone w dostatek wody rosną jak szalone :lol:
Marysiu moje pomidorki już wszamiam na całego ,ogórki szaleją bo mokro i ciepło co dziennie zaprawiam kilka słoików i o dziwo w tym roku jak na razie zdrowe :shock:
Lucynko to miała być pełna lilia ale wydała jeden tylko mizerny kwiatek ;:174 niestety królują mnie lilie azjatyckie a te nie pachną pachną tylko orientalne a mam jedną.
Obrazek
Natomiast azjatyckie pomału chyba zacznę ostro rozdawać bo gąszcz w kilku miejscach a cebulki z kącików liści rozsiewają się ochoczo
Obrazek
Natalio uwielbiam pracować w ogrodzie. Pracę mam siedzącą a ze sportem mam nie po drodze ;:306 to właśnie ogród sprawia ze mogę si e zdrowo poruszać
Nie ma to jak się dzielić dzieliłam białą liatrę więc powinno jej być mniej niż fioletowej ale jest odwrotnie

Obrazek
Lipiec się kończy a sierpień to koniec wakacji już na działce pomału widać nadchodzące zmiany

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłego wieczoru ;:4
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu , co to jesień ? Kwitną już chryzantemy ? ;:224
Piękne te jeżowki na 6 zdjęciu . U ciebie piasek i roślinkom wystarczy wody a u mnie glina i już jutro będę podlewać ,mimo prawie całego tygodnia deszczu ;:223
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu i u mnie lelijka Ciebie przypomina :D te czarne cebulki się sypią ale u mnie z tym wysiewaniem jest inaczej glina pewnie nie pozwala im wniknąć i marzną na powierzchni, ale sporo ładnie rośnie i kwitnie ;:215 Co to za kwiatek https://www.fotosik.pl/zdjecie/2337b843b8c30539 i niżej też...bo chyba nie jeżówka?
Julciu jak kiedyś będziesz likwidować siewki tej rudbekii wysokiej pełnej to nie wyrzucaj tylko zachowaj dla mnie. Jakoś pomyślałam, że ładnie będą wyglądać przy drewnianym płocie :D
Eukomisy prześliczne, moje jakieś marne! dzisiaj zrodził się u mnie pomysł na przeniesienie host w takie jedno miejsce, bo tam gdzie są to są marnie wyeksponowane. Spokojnej pracy ;:196
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Iwonko na tym zdjęciu to niby najzwyklejsze cynie ,ale cudne i niepowtarzalne, z nasionek od Lucynki.Natomiast chryzantemy są bylinowe i kwitną nieprzerwanie do przymrozków bardziej obficie gdy usuwam przekwitłe kwiatki.
Marysiu no właśnie to nie jeżówki tylko cynie od Lucynki też zaskoczyły mnie kształtem kwiatu,a rudbekia naga jakoś się nie rozsiewa za to wędruję odrostami ,zawsze wiosną sporo usuwam, więc jak jesteś chętna to przyślę ;:172 w tym roku wyjątkowo dorodna u mnie wysoka ponad 2 metry i wyjątkowo nie podsuszona u dołu, ale to zasługa wody z nieba :lol:
Spokojnego czasu w cieniu podczas upałów ;:4
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu to zbieraj nasiona cynii (miałam nic nie wysiewać ;:14 ) Tak jestem chętna na rudbekię bo będzie pasowała to płotka kurzego! Pokazałam u siebie pysznogłówkę, bo jak przetrwa zimę to będę szczęśliwa że wróci ;:196 Grymaśne są nowe odmiany pysznogłówek! cebulki przyślę...a może?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Ależ Ty masz zadbaną działeczkę, Julio! ;:63 Nawet kawalątka chwastu nie widać, ;:303 a kwiatki cieszą oczy, niektóre także powonienie. ;:333
Wysiałam te same cynie skabiozowe, ale widocznie nie podobało im się u mnie, bo odmianowe mam zaledwie dwie roślinki, a pozostałe to takie zwyczajne pojedyncze. ;:131 Wniosek: zapewne cynie też nie każdą ziemię lubią. Innego wytłumaczenia nie widzę. ;:185
Skoro wracasz do pracy, to przydałyby Ci się chłodniejsze dni, ;:108 ale nie mamy na to wpływu. :!:
Życzę Ci więc spokojnej pogody i zdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julko nadal susza u Ciebie czy jakieś deszcze przybyły? U nas tylko obietnice deszczu... :roll:
Wspaniałe lilie masz!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Ładną masz działeczkę, czyściutka, warzywa w ryzach jak w skrzynkach drewnianych ;:138 super kwiatki, róża przy kratce, śliczne i nie zastąpione rudbekie a jakie ładne pysznogłówki. A pies wnuka śliczny . Miłej niedzieli na działce :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”