Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Hortensje masz piękne i ogromne ;:oj na zdjęciu z przegorzanem lub mikołajkiem (nie rozróżniam, bo nie mam :) )cudnie się prezentują. Moje już odrobinę zaczęły się przypalać, ale teraz się lekko ochłodziło, to może jeszcze nie będzie źle. I Lavender z Perowską tworzą dobraną parę ;:63
Fajny ten sos, dziękuję za przepis. Teraz głównie przerabiam pomidory, bo nadzwyczajnie u teścia obrodziły :heja
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Iwonko to gratuluję pomidorowych dostaw. Dla mnie to wyższa szkoła jazdy i mam naprawdę mało miejsca by się tym zająć, pomidory więc kupuję na targu. Jak tylko miną wakacje i syn pójdzie do szkoły biorę się za zwykłe przeciery, ot wzbogacone ziołami i solą. Tych robię najwięcej, bo potem nawet nie kupuję gotowców przez cały rok.
Dziś natomiast będę robiła buraki z papryką i cebulą, buraki mam już upieczone.

Co do hortensji tu akurat widoczny jest przy nich przegorzan- te niebieskie kulki. Mikołajka nadmorskiego też przy nich mam, jest w kształcie niebieskiej, małej szyszki.

Lubię zrobić na działce dużo zdjęć i potem je oglądać jak jestem w domu, z dala od niej, w klatce z bloku..

Zawilce japońskie, po 3 latach pięknie zakwitły
Obrazek

Obrazek

Budleja
Obrazek

Liriope szafirkowe (mam jeszcze białe, ale te wsadzone jest w kiepskim miejscu i nie kwitnie, muszę na wiosnę przesadzić)
Obrazek

Jeżówki sadzę dopiero od tego roku, jeszcze są małe i nie wszystkie jeszcze kwitną. Jestem w nich jednak zakochana, kupiłam w tym roku z 10 odmian (jak nie więcej) i nadal mi mało i zamierzam dosadzać za rok. Muszę zrobić wszystko, by przetrwały mi zimę i cieszyły oko w przyszłym roku.

Secret Romance
Obrazek

Motlava, której koloru- ciemnego różu, nie oddaje aparat
Obrazek

Obie, wraz z Butterfly Kisses, Supreme Flamingo, Guava Ice, Green Jewel, Rainbow Marcella i Growing Dream rosną na nowej rabacie i będą przed różami, które jesienią chcę zakupić.

Orange Skipper
Obrazek

W innych miejscach działki mam jeszcze 2 białe, pełne odmiany i kilka pełnych różowych. No o moje zwykłe różowe oprócz tego, siane przeze mnie 3 lata temu.

Maciejka nie daje za wygraną
Obrazek

To zdjęcie mnie bardzo wzrusza
Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Wita Moniko w pieknym ogródku i od razu gratuluję nominacji! Czytam i czytam Twoją opowieść o przetworach i aż mi wstyd, że ja ograniczam się tylko do kompotów. Czy nie pomyslałaś o założeniu tu swojego kulinarnego wątku , być może nie tylko z przetworami. Twoje zdjęcia zdecydowanie byłyby dobrą wizytówką, a myślę, że wątek cieszyłby się powodzeniem. Nawet ja, która nie robie zapraw, pomyslałam przed chwilą: O, taki sosik i taką sałatkę chętnie bym też zrobiła. To jak? Bo najbardziej mnie ciekawi ta z pieczonymi buraczkami.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Witaj :wit . Zachwyciłaś mnie mnogością jeżówek a to że młode- urosną ;:108 . Zobaczysz, że za rok już będzie je widać z daleka ;:138 . Gdzie dorwałaś Motlavę ?? Ja od pewnego czasu ostrzę sobie na nią ząbki a w necie nie mogę znaleźć ;:222 . Czy kupujesz gdzieś na miejscu ?? U mnie w szkółkach mają bardzo ograniczony asortyment ;:222 . We wrześniu jadę ciut dalej z córką do lekarza a przy okazji zahaczę o fajną szkółkę ;:224 . Liczę na nich :;230 . Lwie paszczki na tle drewnianego koła ;:333 . Takie koła też bardzo mi się podobają ;:108 . Pozdrawiam i spokojnego tygodnia Ci życzę ;:196 .
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Ewo, z tym wątkiem to nie jest zły pomysł, nawet o tym myślałam. Tylko ten czas... Ja niby teraz mam wakacje, ale i tak cały czas syna pod opieką, a on jest bardzo absorbujący i chwilę się sobą nie zajmie niestety. Pomyślę, pomyślę i kto wie, może założę wątek...

Teraz może trochę jesienne oblicze... Kocham trawy i mam ich w ogrodzie sporo. Teraz ich czas się zaczyna...

Rozplenica Moudry
Obrazek

Obrazek

ostnica
Obrazek
Wysiała się i wsadziłam 3 kępki przy jeżówkach na nowej rabacie.

Miskant Gracillimus zbudował piękną kępę po 3 latach, Morning Light taki ładny nie jest. Tzn jest dużo niższy i węższą ma kępę. Uwielbiam jak wiatr kołysze źdźbłami i tak pięknie szemrze i grzechocze...
Obrazek

Obrazek

Zebrinus, po 2 latach wreszcie ma dobrą miejscówkę, przesadzałam z 3 razy. Jest jeszcze nieduży. Z niecierpliwością czekam, aż będzie taki jak jego kuzyn...
Obrazek

Trzcinnik Carl Foester. Overdam nie chce rosnąć u mnie i jest bardzo mikry. Trzeba przesadzić.
Obrazek

Mam jeszcze sporo różnych turzyc, różne odmiany rozplenic, kostrzewy, trawę Hakkonechloa, Red Baron. Trawy w ogrodzie są bardzo potrzebne. U mnie w ogrodzie zasłaniają nawet kompostownik. To jedna z moich pierwszych ogrodowych miłości :)

Ewelinko mam Motlavę od naszej Alanii :) Kupuję też w szkółce w Karpaczu, ale chyba na priv muszę podać nazwę.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Dziękuję za informację ;:196 . Gracillimus to świetna trawa ;:138 . Wiosną planuję podzielić mojego i posadzić w jeszcze kilku miejscach . Co do trzcinnika Overdam mam podobne spostrzeżenie bo też rośnie mi marnie ;:222 . Natomiast Karl Foerster super sobie radzi mimo , że był kilkakrotnie dzielony i przesadzany ;:108 . Turzyc nie mam ale ostatnio sporo o nich myślę i jak tylko spotkam przy okazji to na pewno kupię. Trawy to bardzo fajny dodatek w ogrodzie i trzeba je mieć ;:333 . zgadzam się z Tobą w pełni ;:108 .
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

To moje tarasowe kompozycje wsadzone najpóźniej, z kwiatków w wyprzedażowych :)

Obrazek

Obrazek

Bierzmy z nich przykład, one nie próżnują :D
Obrazek

Werbenki patagońskie u mnie dopiero zaczynają
Obrazek

Cynie przejechały daleką drogę od rodziców, ale już czuja się jak u siebie :)
Obrazek

Nagietki samosiewki :)
Obrazek

Rudbekie w ogórkach
Obrazek

Biały floks- nowość u mnie
Obrazek

I na koniec zdjęcia z pustawego już warzywnika. Może za rok spróbuję z pomidorkami koktajlowymi. Mam na nim jeszcze pietruszkę naciową, rozsadę kwiatów (dzwonki ogrodowe i irlandzkie, mieszankę goździków, złocienie różowe, trochę porów, spóźnione dynie, kończące ogórki i cukinie, rodzynki brazylijskie. I zioła. Jeszcze do suszenia oregano i tymianek, sporo teraz suszę bazylii, stewii, werbeny cytrynowej, baldachów kopru. Mięty i melisy nie suszyłam, piliśmy napar ze świeżej, bo mam jeszcze zapasy z zeszłego roku. Truskawki mam już oporządzone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Nie zdążyłam jeszcze nadrobić wątku. Ale te ostatnie wpisy przeczytałam. Bardzo ładnie jest u Ciebie także w sierpniu :) Co do traw to mam podobnie. To znaczy też je bardzo lubię i kiedyś miałam ich sporo na balkonie. Teraz mam jeszcze młode sadzonki na działce i czekam aż się ładnie rozrosną. Warzywnik jak zawsze masz bardzo ladny i zadbany :)
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Izo ;:196 Z chwastami walczę do zdarcia paznokci. Chwastnica nic sobie z tego nie robi...

Jutro jadę nad morze na kilka dni. Działka obrobiona.

Wczoraj przerobiłam buraczki z papryką i moje ogórki na sałatkę z papryką i selerem. Z burakami było masę roboty, ale warto, bo są pyszne. Ogórki jeśli jeszcze urosną, to chyba po powrocie komuś wydam. Już zrobiłam wszystko co chciałam. No może ze 2 słoiczki mini mega ostrych korniszonów by się przydały.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Moniko udanego wyjazdu życzę ;:196 . Warzywnik u mnie też już pustawy ale jeszcze go nie ogarnęłam ;:306 . Muszę to zrobić w najbliższym czasie bo straszy ;:224 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16967
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

U mnie tylko to miejsce po ogorkach jest już nie ładne. Trzeba hej przekopać i myślałam jeszcze koperek i sałatę posiac.
Jestem też za tym abyś wątek kulinarny założyła. ;)
ogrodowe wszystkie ladniutkie :)
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Monia jesteś dzielna, ogród już ogarnęłaś, porobiłaś pyszne zapasy, odpoczywaj więc nad morzem.
Trawy masz piękne, ładnie się komponują z kwiatami.
Chodzę po Waszych pięknych ogrodach i zazdrość mnie zżera że nic już nie mogę zrobić... ;:65
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Ogród piękny o każdej porze, choć masz rację-chwasty nic sobie nie robią z naszych drastycznych poczynań względem nich.
Zapasy na zimę masz w każdej postaci, wielkie ;:138 ;:138 ;:138 I ciekawe zakrętki do słoików ;:333
Życzę udanego wypoczynku :D
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”