Moja działka 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja działka 7

Post »

To może wypożyczysz mi Daszeńkę na kilka dni, rozprawi się z moją nornicą i oddam :lol: Przykro gdy roślinki nam wypadają, ale i tak pozostanę przy swoim zdaniu, że jesteś na forum jedną z osób posiadających największe zbiory :D A co widzę u ciebie nowego? Choćby rozwar o półpełnych kwiatach, kołotocznik, arizema... U siebie też wypatrzyłam już pierwsze kwiaty astrów :(
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu pokazałaś złotlin kwitnący i zaraz poleciałam patrzyć czy mój czasem nie kwitnie po raz drugi... kwitnie ;:333 U mnie nie ma nagich ślimaków... za dużo wszelkiego ptactwa łownego... pewnie by się nie uchowały, a do tego susza ;:173 Daszeńka zmęczona upałem jak ja :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 7

Post »

U mnie też wyrósł oset,nie wiadomo skąd się wziął.Urósł ogromny,a teraz nie mogłam się go pozbyć,strasznie kłujący.
Zaczęłam robić porządki,przycinać rozrośnięte krzewy ,zmniejszyć rozrośnięte irysy syberyjskie i funkię.Robię miejsce na nowe ciekawsze
nasadzenia.Dziś kupiłam w Biedronce cebulki tulipanów,irysów ,narcyzów i hiacyntów.Racja zaczynają kwitnąć jesienne kwiaty, pokazują się
maliny.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka 7

Post »

Liduś, mimo wiosennych zawirowań pogodowych, a może na przekór im, Twój ogród kwitnie mnogością kwiecia.
;:63 ;:63
Śliczne dzielżany ;:333 i półpełne rozwary. ;:333
Ile Ty masz szkarłatek! :roll:
Jednak bez obecności Daszeńki byłoby smutno na działeczce, ;:108 a i gryzonie harcowałyby do woli. :tan
Zdrówka życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu czy werbenę patagońska masz zimującą czy też z wysiewu tegorocznego? Moja zeszłoroczna przepadła.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 7

Post »

Małgosiu - clem3 szkoda, że nie mieszkasz bliżej, bo Daszeńka mogłaby przyuczyć Twojego kocurka do łowienia myszowatych.
Co do rozwaru masz całkowitą rację, mnie on się też podoba, a dwie pozostałe rośliny, które wymieniłaś, zanotowałam.

Ewuniu - ewarost moich ślimaków nagich żaden ptak ani zwierzę nawet nie tknie i stąd ich ogromne ilości.
Zmęczeni upałami, które chyba już się skończyły, są już i ludzie i zwierzęta. Dzisiejszy dzień był bardzo przyjemny, a południu nawet lekko podlało rośliny, a teraz poprawia.

Danusiu - danuta z dzisiaj miałam okazję skorzystać z pomocy i część roślin została zredukowana, a część całkowicie zlikwidowana.
Wprost wierzyć mi się nie chce, że w B. już są w sprzedaży cebulki do jesiennych nasadzeń. Pochwal się, co ciekawego kupiłaś.
Tegoroczne lato tak szybko umknęło, a na działce jeszcze tyle pracy zostało.

Lucynko - płocczanka dziękuję i odwzajemniam życzenia. Upały już się skończyły, teraz deszczyk podlewa wymęczone rośliny. Wszystko odżyje i pojawią się nowe kwiaty późnego lata i jesieni.
Daszeńka to moja działkowa przyjaciółka i bardzo dobrze się rozumiemy.

Olu - Bufo-bufo werbena patagońska już od kilku lat u mnie zimuje. Najstarsze rośliny wprawdzie czasem wypadają, ale są zastępowane przez samosiejki. Szkoda, że Twoja przepadła i nie pozostawiła po sobie siewek.

Zakwitła pierwsza ketmia syryjska nn. Kolor jest trochę przekłamany, w rzeczywistości jest bardziej fioletowa.
Obrazek Obrazek

Pożyteczny, bo jadalny, i o ozdobnych kwiatach czosnek bulwiasty zwany też szczypiorkiem chińskim.
Obrazek Obrazek

Ogromnych rozmiarów sadziec plamisty 'Atropurpureum'? niedługo pokaże kwiaty.
Obrazek Obrazek

Cyklameny bardzo źle zniosły tegoroczną zimę.
Jednak cyklamen purpurowy przymierza się do kwitnienia,
ObrazekObrazek

a cyklamen bluszczolistny już pochwalił się pierwszym kwiatkiem.
Obrazek Obrazek

Po przycięciu żywokost uplandzki 'Axminster Gold' wypuścił nowe liście, atrakcyjne niestety również dla ślimaków.
Obrazek Obrazek

Kilka widoczków.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu cudowne widoczki ;:180 dziękuję i pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu czy możesz mi przypomnieć nazwę kwiatka na tle pergoli i furtki (żółty z ciemnym środkiem)? U mnie w tym roku jest plaga ślimaków (najwięcej jest gołych brązowych). Żywokost jest trujący, to znalazły sobie smakołyk :?
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka 7

Post »

Ja też mam rozwar półpełny niebieski i okazuje się biały.
W Biedronce kupiłam różowe i czerwone hiacynty,tulipany liliokształtne,szachownicę,narcyzy. Na drugi dzień poszłam coś jeszcze dokupić,a tam już prawie nic nie było.Dziwne tak szybko zostały rozkupione a były dwa duże kartony pełne różnych cebul.
Jakie piękne liście ma żywokost,muszę sobie takiego sprawić.Podobno leczy kości po urazach.
Jednak rośliny trzeba co jakiś czas przerzedzać a nawet likwidować,strasznie się rozrastają. Mam stare odmiany funkii,nie są ciekawe,liście
takie zwykłe więc zostawię tylko trochę. Ślimaki też nie będą miały gdzie się chować.
W sklepie ogrodniczym też już sprzedają cebulki,ale dość drogie(tak uważam) np.tulipany po 1,20.
Fajny sadziec,nie znałam tej rośliny.
Miłego dnia.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu Lato w pełni na Twoich rabatkach ;:215 A mnie jak zawsze zauroczył twój busz...

Obrazek

i ten łan rudbekii. ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Lidziu ogród doprowadzony do porządku, chwastów nie uświadczysz! już wiem ile pracy w to włożyłaś :D
W poprzedniej serii floksów zauroczył mnie taki biały z obwódką nad 'Purple Bicolor' czy jest nn?
Jak już u Ciebie kwitną cyklameny to czas żegnać się z latem :wink:
Moje ślimaki nie jedzą opuncji ale w dużej części zjadły rojnik 'Oddity' a podsypanie niebieskimi granulkami sprawiło, że większość roślin zapluły czy też zaśluzowały i musiałam zdejmować to paskudztwo!
Myślałam, że Daszeńce nosisz myszki pod nos jak ja swoim bieguskom ślimaki ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Moja działka 7

Post »

Jesień idzie jak nic... U Ciebie pierwszy kwiat cyklamena... U mnie pierwsze kwiaty astrów nowobelgijskich... Dzisiaj z żoną już uprzątaliśmy bardzo dużo przekwitniętych letnich kwiatów... Ajajaj...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 7

Post »

Tereniu - TerDob dziękuję. Jak widzisz te widoczki już trącą jesienią. Staram się na bieżąco wycinać przekwitnięte rośliny ale często nie nadążam. U mnie od soboty podlewa codziennie po trochu. Dzisiaj kilka razy pokropiło, a wieczorem przeszła burza.

Olu - Bufo-bufo na tle furtki rosną rudbekie. Ta na pierwszym planie to rudbekia trójklapowa, a bliżej furtki rośnie rudbekia nibykutnerowata. Obie są bardzo dekoracyjne i łatwo się rozsiewają.
Ślimaki brązowe są bardzo liczne również u mnie i robią najwięcej szkód. Wiele roślin trujących jest pożywieniem ślimaków, gąsienic czy ptaków.
Dawniej żywokost był stosowany wewnętrznie, obecnie zalecany jest do stosowania zewnetrznego, chociaż poznałam kilka osób, które używają go z powodzeniem do leczenia wrzodów żołądka.

Danusiu - danuta z półpełny rozwar kupiłaś jako niebieski, a okazał się biały? Możesz zdradzić, gdzie udało Ci się go kupić?
Czyli pierwszy rzut cebul został szybko wykupiony, ale na pewno będą jeszcze kolejne dostawy. Muszę wybrać się do ogrodniczego, bo chcę dokupić tulipanów botanicznych, a w B. ich nie dostanę.
Żywokostów rośnie u mnie kilka, a odmiana 'Axminster Gold' jest z nich najwyższa i ma bardzo dekoracyjne liście, chociaż kwiaty już mniej.
Sadźce to przeważnie bardzo wysokie rośliny, stanowią piękne tło dla niższych bylin.

Ewuniu - ewarost o tak busz zrobił się gęsty, mój sekator ma co robić. W tym roku kwitnie wyjątkowo dużo rudbekii. Siewki tak sprytnie pochowały się wśród innych roślin, że ich nie zauważyłam, a jak już zakwitły, to żal było wyrywać.

Marysiu - Maska no właśnie, ogród niestety nie jest doprowadzony do porządku. Po prostu zarośniętych miejsc nie widać, bo busz roślinny je zasłania. W czasie upałów nic nie udało mi się zrobić, teraz znów zaczyna być za mokro, a w dodatku nie jestem w najlepszej kondycji i nie wiem jak długo jeszcze utrzymam działkę.
Floks, o którego pytasz to 'Jade'. Nie zauważyłam kiedy zakwitł i zdjęcie zostało zrobione w fazie przekwitania, dlatego trudno go rozpoznać.
A ja cieszę się, że chociaż część cyklamenów wyszła, bo wiosną zostały tak dokładnie wygryzione przez ślimaki, że do tej pory nawet jednego listeczka nie było. Czekam jeszcze na dyskowate, ale na razie tylko znaczniki widać. U mnie ślimaki oprócz opuncji zasmakowały również w jednym z rojnikowców i w ciągu jednej nocy całkowicie go unicestwiły.
Na działce już żadnych myszowatych stworzeń nie ma. Dasza poluje teraz w ruinach za płotem i czasem coś przynosi, ale nie zjada, tylko na wycieraczce przed altaną zostawia.

Jurku - Locutus jesień czai się już na każdym kroku. Kwiaty szybko przekwitają, lecą liście z drzew, ptaki zaczynają zaglądać do karmników, a prognozy straszą wrześniowymi mrozami. Aż nie chce się wierzyć, że lato już się kończy.

A tymczasem zakwitł pierwszy kwiat cyklamena purpurowego.
Obrazek Obrazek

Niecierpek drobnokwiatowy to chwast, ale rośnie na działce ze względu na śliczne chociaż maleńkie kwiatuszki.
Obrazek Obrazek

Rozkwitają pierwsze kwiaty boltonii astrowatej.
Obrazek Obrazek

Kwitnie pierwsza chryzantema.
Obrazek Obrazek

Daszeńka na grzędzie,
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”