Na łące

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Na łące

Post »

Ale pomidorasy ładne, a z nazw nie kojarzę żadnego! to super, ze pomidorów jest taka mnogość odmian, można wszystkich spróbować i nigdy się nie nudzi.
Asiu podobają mi się wszystkie Twoje zbiory owocowe, ale najbardziej wymiękłam przy jeżynach. Po prostu kocham ich smak i oddałabym wszystkie maliny świata za taką miskę dorodnych jeżyn ;:215
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Piękne warzywa, pomidory i papryczki mogą śmiało rywalizować z kwiatami ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na łące

Post »

Witaj Asiu :wit . Fajnie, że trzymacie się z Darią w takich relacjach ;:108 . Poza tym obie macie fioła warzywnego :lol: . Papryczki przepiękne ;:oj . Bardzo spodobała mi się ścianka z pnączami ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na łące

Post »

Asia, prawidłowa nazwa to 'Sunrise Bumblebee' (zastanawiałam się, jak przetłumaczyć tę nazwę, może "trzmiel o wschodzie"?), dałam Ci go pewnie w kubeczku ze skróconą nazwą, bo nie chciało mi się kilkudziesięciu kubeczków podpisywać pełnymi nazwami. :wink: :)
Teraz pytanie: jadłaś już 'Brad's Atomic Grape'? Bo ja dopiero dziś zjadłam pierwszego - i rany! - jaki on ma fajny smak, taki jakby lekko wędzony! ;:oj Aż nie mogłam w to uwierzyć. Mam je w gruncie, ale ostatnio były jeszcze niedojrzałe. Teraz zjadłam balkonowego, który nie wybarwił się tak ładnie jak te u Ciebie, lub u mnie w gruncie, ale smak mnie zaskoczył. Ciekawa jestem, jak smakują Twoje z tej odmiany? Bo jeśli tak samo, to ten pomidorek musi u mnie zostać.

Ewelina, może dołączysz niedługo do któregoś naszego małopolskiego spotkania? Zapraszamy! ;:4
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Na łące

Post »

Ale piękne pomidorki :) Tych czarnych to jeszcze nie próbowałam. Smakują podobnie do czerwonych? Bo żółte mają dość podobny smak (według mnie) :)
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Agnieszka, dziś była kolejna miska jeżyn :). Od Darii dostałam sadzonki różnych ciekawych pomidorów.

Obrazek

Natalia, o tak! papryczki polecam jako balkonowe kwiatki i domowe zresztą też :).

Obrazek

Obrazek

Ewelina, a wszystko dzięki forum :) i forumowym spotkaniom.

Obrazek

Daria, jednego 'Brad's Atomic Grape' spróbowałam, ale nie byłam pewna czy dojrzały i rzeczywiście inny smak niż zwykłe pomidory. Ale poczekam na więcej z oceną. Na działce mam dwa krzaki innych ciemnych pomidorów, jeszcze całkiem twardych, większych, może masz pomysł jak się mogą nazywać?

Obrazek

Marta, te czarne są jakieś inne ale jeszcze zobaczę jak dojrzeje więcej. Jeszcze mam inne czarne na działce (od Darii). Na tym i poprzednim zdjęciu. Jeszcze nie dojrzałe.

Obrazek
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na łące

Post »

Asia, co do tych ciemnych pomidorów to mogą być albo ode mnie 'Cosmic Eclipse', albo Twoje 'Stripes of Yore'. Poniżej wklejam Ci zdjęcia. Obydwa w odpowiedniej fazie są podobne do tych z Twojego zdjęcia. Tylko, że 'Cosmic Eclipse' będzie miał na skórce w końcowej fazie sporo małych kropeczek, jak nocne niebo usiane gwiazdami. Widać je na pierwszym zdjęciu na najwyższym pomidorku. (W gruncie zrobiły mi się prawie całe granatowo-czarne, a na balkonie miały więcej pomarańczowo-rudego na spodzie.) Mają ciekawy smak, taki trochę jakby jakiś owoc, ale cały czas szukam porównania i nie mogę znaleźć.
S.of Y. jeszcze mi żaden nie dojrzał. Ale lada moment. Są ciut mniejsze od C. E.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na łące

Post »

Ciekawe macie te odmiany pomidorków ;:oj Już sobie dwie nazwy spisałam na przyszły rok do spróbowania.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Ja też mam czarne pomidorki ale w ostatniej fazie dojrzewania jest czarno-czerwony. W smaku bez cudów :D ale widok bardzo oryginalny :D Nie mam szczęścia do ostrych papryczek mam dwie sadzonki i na nich chyba dwa trzy owocki :wink: Za to słodka teraz w gruncie po prostu szaleje i jak nie będzie przymrozków to wyrosną z nich drzewka :;230
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na łące

Post »

Daria - to Stripes of Yore - nie zdążyły dojrzeć, chyba nie ma sensu nasion zbierać skoro takie późne ale zarazie się dzielnie opierały, to chyba jednak zbiorę :).

Kasia - mi np. smakowały Sweet Banana i Purple Russian Plum i te sobie zostawiam. Ale niektórych nie spróbowałam nawet bo zaraza... I zostawiam Persimonową Sakiewkę bo ładna, smak nieznany bo zaraza... Balkonowe zostają wszystkie nawet Lemon Tree - pójdzie na działkę.

Marysiu - ciemne pomidory fajnie wyglądają, też je lubię chociaż smak dziwny. Papryki zebrałam w końcu zielone, nie zdążyły w tym roku ani urosnąć ani dojrzeć, krzaczory zaczęły rosnąć bardzo późno. Tobie zdążyły dojrzeć? Chyba za rok posadzę dynie zamiast papryk.

Chociaż z dyniami to też już nie wiem co robić :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety Lady Godiva - bezłuskowa - zaginęła bez wieści, zniknęła z pola.

A na dole bobry grasują:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich działkowiczów w ten piękny jesienny dzień ;:3 . Trochę wietrzny.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Nieźle bobry urzędują ;:202 a plony naprawdę okazałe ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Na łące

Post »

Ale urozmaicenie w dyniach. Skąd bierzesz nasiona? Robisz kontrolowane zapylanie?
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na łące

Post »

Asiu niestety z paprykami kłopot jest taki. Jak sadziłam w tunelu miałam kilka papryk, ale wszystkie dorodne i dojrzałe.Posłuchałam rad koleżanek, że w gruncie to dopiero papryki rosną i posadziłam...ale rok był jaki był i wszystkim papryki marnie w gruncie rosły, późno owocowały a owoce pomalutku rosły... coś zebrałam, dojrzewają ale nie wszystkie ;:185 bo niektóre po prostu gniją!
Dyń rok temu też tyle miałam i nawet jeszcze dwie mam nie zjedzone, w tym rok wsiałam w glebę i pojechałam a po powrocie zobaczyłam dwie sadzonki, jedna typu butter nut (i super) a druga nie wiem co to taka zwinięta w kłębek kobra. Najdziwniejsze że w ogóle nie ma nasion ;:oj Zwykłe dynie będę miała od Marty i jak dla nas wystarczy!
Twoją bezłuskową albo ktoś podprowadził albo bobry ;:oj
Plony wyglądają imponująco ;:63 ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”