Przydomowy ogródek Eweliny .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

ewelkacha88 pisze: A co do trawnika to muszę jeszcze zmieścić tam piaskownicę, ławkę także muszę mieć na uwadze swoje pociechy :D . Nie mogę nie mieć wcale trawy :;230 .
Jakbym siebie słyszała otwierając swój wątek... ;:306
Mam mnóstwo miejsc które bym chętnie przerobiła i mimo tego że moje dzieci już małe nie są muszę im zostawić kawałek miejsca do wygłupów. Już mi Dziś Justynka zapowiedziała że kosz do koszykówki musi zostać(a widziałabym w tym miejscu szpaler hortensji) i siatkę do siatkówki również rozłożymy...(znów tu akurat pasowała by mi pergola z różami pnącymi która dzieliła by ogród na dwie części). Tak więc u mnie to jeszcze nie ten moment na zmiany...
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Olu no cóż- rodzina na pierwszym miejscu . Przyjdzie moment, że dzieci pójdą na studia, założą swoje rodziny to będziesz przerabiać do woli . Ja mam małe dzieci bo niecałe 5 i 3 lata także jeszcze dużo przede mną . :wit
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelinko, pewnie że z czasem nauczysz się planowania, a i rozmiary docelowe łatwiej Ci będzie określić.
Ja zaledwie 3, 4 lata temu sadziłam wszytko jak popadnie, mimo że poczytałam sobie o maksymalnej wysokości tego czy tamtego. Ale co z tego, jak to było małe i nawet z trawy łąkowej nie wystawało. Ale teraz bardziej to widać i zaczęłam przesadzać, praktycznie wszytko jest do przesadzenia. I dobrze - iluś rzeczy trzeba się nauczyć w praktyce, na swoim gruncie, na swojej działce. Trzeba poznać, jak która roślina się u nas sprawuje, bo ta sama odmiana może inaczej zachowywać się u Ciebie, a inaczej w centralnej Polsce.
Ilonka
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 lut 2008, o 15:49
Lokalizacja: Nysa

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Cześć Ewelka ale masz już fajnie porobione i te krokusiki też mi sie marzą kiedy je zobaczę u siebie, choć czubki pokazały już jakiś czas temu ale teraz zasypał je śnieg. Mój ogród niestety "miejski" czyli jak to mówisz sterylny a mam w tym roku ochotę troche go zdziczyć no i wiecej róż, ten rok bedzie zdecydowanie różany. Tamten był powojnikowy a poprzedni hortensjowy :) Co rok nowy bzik ;:215 U mnie stoi piaskownica a po dniu dziecka dojdzie jeszcze trampolina, musi się mój maluch gdzies wyszaleć bo mi dom roznosi :)
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

No tak. Dzieciaczki najważniejsze. :). Hortensje faktycznie są piękne. A masz już jakieś ulubione odmiany? Nie przejmuj się brakiem umiejętności planowania. Myślę, że nie wynika to z braku umiejętności tylko ze strachu. Albo zdrowego rozsądku, którego z biegiem czasu i pod wpływem forum u nas brak :lol: .
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Witajcie :wit .
Miałam dzisiaj zabiegany dzień i dopiero teraz mogę sobie usiąść przed kompem. Często wchodzę na forum z telefonu ale niestety nie lubię z niego dodawać wpisów.

Dario masz rację, każda roślina może inaczej zachowywać się w różnych ogrodach tak więc najlepiej praktykować u siebie i obserwować swoje rośliny. Wiadomo, że opinia Forumowiczów jest także dość cenna bo jest bardziej prawdziwa niż te różne opisy odmian w sieci. Ogród tworzymy całe życie tak więc z pewnością nie będziesz nudziła się przy przesadzaniu i dalszym planowaniu rabat. Chyba każdy "początkujący" sadzi co ma pod ręką i byle gdzie, żeby coś tylko rosło :D . Ja sadziłam na początku rośliny, które dostałam od babci, sąsiadki a dopiero później zaczęłam jako tako orientować się co i jak wygląda. Wiadomo nic nie wiedziałam i powoli uczyłam się. Z resztą robię to w dalszym ciągu.

Ilonko bardzo dziękuję , wszystko sobie powoli urządzimy. Musimy brać też pod uwagę nasze pociechy bo i piaskownica i huśtawka i inne bardzo są potrzebne , tak więc kawałek trawy mile widziany ;:108 . Trampolina?? Ooo to będzie się działo ;:215 .

Madziu nie mam ulubionej odmiany hortensji bo wszystkie są piękne i wyjątkowe. Jednak dużo pozytywnych opinii czytałam o Limelight tak więc zobaczymy jak u mnie się zaprezentuje. Moje hortensje są jeszcze małe i wiem, że swój urok pokażą za 2,3 sezony. Mimo wszystko warto czekać bo jak widzę te piękne rozrośnięte okazy to aż szczęka opada mi do podłogi :;230 . Urządziłam sobie rabatę hortensjową naprzeciwko okna kuchennego tak więc liczę na cudowne widoki za jakiś czas.
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelina, jak Ci się podobają hortensje, to nic tylko zrobić z nich piękny szpaler, zobacz np. u naszej forumowej Moni http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4&start=56
To co ma pod oknami to normalnie szał ciał ;:167
Fajnie że możesz sobie jeszcze tak planować, ustawiać ;:215 Ja to jak u Wandzi, muszę nad każdą roślinką pomyśleć gdzie mam ją jeszcze wcisnąć.
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelinko u mnie w sezonie letnim jest piaskownica, huśtawki, jest i duża trampolina (coś około 4m średnicy) i te sprzęty naprawdę dużo miejsca zajmują. A chłopcy właśnie przechodzą też fascynację piłką nożną i chcą, żeby im boisko zrobić ;:oj
A hortensje mi również bardzo się podobają i na pewno je wiosną u siebie posadzę :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Witajcie w ten piękny, zimowy dzień. :wit
U mnie od rana słonecznie. Błękit nieba, obecna wszędzie biel i promienie słońca- idealna pogoda na spacer. Tak więc około południa zebraliśmy się i wyruszyliśmy ,oczywiście z sankami ;:215 .

Kilka fotek ze spacerku :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz kilka fotek z ogródka.
Na początek mój jawor :


Obrazek

Skarpa:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Hortensja na pniu :

Obrazek

Zuza widziałam ten ogród prawdę mówiąc. Jest rewelacyjny . Rabata przy ścianie domu była dla mnie inspiracją do stworzenia rabaty hortensjowej, którą mam za oknem kuchennym. Tylko w moim przypadku nie jest przy ścianie tylko przy siatce. Zastanowię się rzecz jasna nad szpalerem z hortensji w innym miejscu .

Andzia moje córki małe więc jeszcze nie mają pomysłów z trampoliną , są raczej na etapie piaskownicy i huśtawki. No ale z wiekiem pewnie i ten pomysł sie pojawi i trzeba będzie pomyśleć o miejscu.

Miłego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Kamień piaskowiec zawsze świetnie się komponuje z roślinami. Skalniak bardzo ładny. ;:108
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ale Ty masz boskie te kamienie. Cudne ;:oj . Widoki spacerowe też fajne. Oj jak bym wyruszyła na taki spokojny spacerek... Z dala od miasta. Limelight mam u siebie. Kupiłam sporą sadzonkę ale nie zakwitła mi. Byłam w szoku, bo jej dużo mniejsze koleżanki kwitły. Marzy mi się hortensja na pniu. Ale nie wiem czy dałaby sobie u mnie radę.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Rafik dziękuję bardzo, jeszcze nie wygląda tak jak powinien ale powoli coraz lepiej.

Madziu, kamienie mi także bardzo się podobają . A hortensję na pniu kupiłam przypadkiem w sklepie ogrodniczym . Ona nie jest szczepiona tylko widać tak poprowadzona. Nie wiem co to za odmiana, kosztowała tylko 14 zł ;:224 . Mam nadzieję, że przetrwa :) .
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Brawo,EWELKA :wit
Fotki w duzym formacie ciekawe - te skalniakowe i z kaczuszkami :!:
Kaczki dzikie :?:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”