Przydomowy ogródek Eweliny .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Niecierpki siałam sama i wyszły mi akurat całkiem nieźle. Czego niestety nie mogę powiedzieć o petuniach. W tym roku chyba też wysieję niecierpki bo dobrze rosły na północnym parapecie przed domem. Muszę tylko zakupić nasionka ;:224 .
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Twoje niecierpki są jak z obrazka ;:63. Ja poszukuję czegoś na południowy balkon ale zapewne skończy się na petuniach i pelargoniach. Te jak do tej pory wychodziły mi względne.
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

A ja nie umiem pielęgnować niecierpków. Mam dar do unicestwiania ich.. a tak mi się podobają.
Więdną mi na potęgę.. choć pilnuję wilgotności.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Agnieszko a miałaś je w donicy czy w gruncie ? Niecierpki nie lubią też nadmiernego zalewania . Moje stały właściwie większość dnia w cieniu , słońce ich nie przypalało a podlewałam z umiarem . No i rosły :wink:.
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Moje były w donicy i to od południowej strony. Piękne tylko przez kilka dni i zgon!
W tym roku może posadzę kilka do gruntu? Albo w skrzyni od zacienionej strony...
o to jest myśl! ;:oj
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Zdecydowanie lepiej będą sprawowały się w donicy w półcieniu lub cieniu niż na południowym parapecie. Fuksje i begonie też wolą takie warunki a na południowy parapet to pelargonie i petunie. Innych nie miałam to nie wiem :D .
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelinko - ale się rozkręcił Twój wątek, już czwarta strona :D
AGNIESZKA-AguJa napisała" Dziewczyny, dołączam się do grona wierzących, że jak rośliny podrosną to będzie mniej pielenia :)"
Potwierdzam, że to prawda. Na mojej najstarszej, dwudziestoletniej rabacie prawie nie ma chwastów z wyjątkiem tych które dostają się tam z kompostem, ale te są łatwe do usunięcia.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

To samo zaobserwowałam w swoim ogrodzie.
Są w nim takie miejsca, w których już prawie nic nie muszę robić.
Mam nadzieje, że prędzej czy później tak będzie wszędzie.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Marysiu właśnie o to chodzi żeby się rozkręcał i bardzo mnie to cieszy :D . Miło mi ,że ktoś czasem mnie podczytuje.

Niektórzy z Was robią już zamówienia , inni sieją już rośliny a ja na spokojnie czekam do marca. Oczywiście ten spokój jest tylko pozorny bo to zapewne cisza przed burzą :wink: . W każdym razie nie potrafię planować sobie rabat na papierze czy w programie komputerowym. Ja muszę zobaczyć miejsce , pomierzyć, zastanowić się a potem znowu zastanowić się . Nie potrafię wyobrazić sobie jak te rabaty będą wyglądały za x lat i to jest główny mój problem. Wiecie- chodzi głównie o rozmiary docelowe roślin. Oczywiście można niektóre przycinać ale wiadomo, że nic na siłę. Całe szczęście, że większość roślin można przesadzać bo byłoby źle. Mam nadzieje, że z czasem nauczę się tej umiejętności dobrego planowania . W obecnym roku chciałabym zaaranżować rabatę południową przy balkonie i część działki , która mieści się za domem. Niestety nie mam tam dużego pola do popisu no ale coś z pewnością wymyślę.
Widok z okna na działkę za domem. Mój dom jest usytuowany wyżej niż domy sąsiadów i to będzie widać na poniższych fotkach .
Od lewej :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widzicie- szału nie ma więc nie mogę pozwolić sobie na wiele :( . Mój małżonek najchętniej obsadził by całość tujami ale mi szkoda miejsca mimo, że są takie wąskie. Tuje są tylko tam gdzie widać, potem powojniki włoskie a dalej - dalej jeszcze rosną maliny ale chce je przesadzić bo mają jesienią za dużo cienia od orzecha sąsiadki. Myślę, że tamte przęsła obsadzę bluszczem bo jest zimozielony i nie przeszkadza mu taki półcień.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Może tam gdzie masz cień czy półcień, posadź jakieś różaneczniki? Bluszcz nie jest zły, ale są ładniejsze rośliny. Jeśli masz w planach jakieś rabaty przed tujami pamiętaj, że mają one bardzo rozbudowany system korzeniowy i trzeba się odsunąć aby nie ścisnęły korzeni innych roślin.
Ja od sąsiadów odsłoniłabym się jakimiś innymi roślinami. Np. wysokimi różami. Z przodu posadziłabym niższe róże albo po prostu lawendę jako obrzeże czy goździki. Mniej miejsca zajmują też rośliny na pniu. Może świerk Glauca Globosa? Ładny i zgrabny jest. Albo wierzba Hakuro czy Migdałek. No dużo jest roślin na pniu. Miejsca wbrew pozorom nie masz tak malutko. Pytanie jak dużo chcesz zostawić trawnika :).


Edit: Sama odsłaniam się tujami, ale u mnie jest miejsce na inne rośliny. Tuj mam bardzo dużo. Marzy mi się cięty żywopłot. Dlatego u mnie są gęsto posadzone. Żeby nie było że Tobie mówię posadź coś innego a sama mam tak a nie inaczej :).
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelinko jestem i ja w twoim królestwie. Musiałam zajrzeć z rewizytą... :wit
Pięknie tu u ciebie i wcale nie mały ten twój ogródek... Przyłączam się do pochwał niecierpków. Zauroczyły mnie bardzo. Moja ciocia do której jeździliśmy na wakacje na wieś, zawsze miała całe parapety zastawione niecierpkami. A mnie nigdy nie udało się ich przetrzymać. Może właśnie dlatego że stawiałam je w słonecznym miejscu... Inne rośliny również pięknie ci już rosną, cudne hortensje i rododendrony...Wiosną będziemy podziwiać....
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Hortensje- tylko pozazdrościć ;:108
Mam nadzieję, że i mi będzie dane posadzić je w tym roku w ogrodzie :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Oj jak ja Ci zazdroszczę możliwości szerokiego planowania swoich nasadzeń. Ja to już tylko mogę szukać wolnych centymetrów na wsadzenie nowej rośliny. Czasem obchodzę dom wiele razy z doniczką w ręku i odstawiam ją w końcu na taras, bo nic nie znajduję wolnego. W końcu jednak prędzej czy później coś tam gdzieś się znajduje. :D
Wspomniałaś gdzieś, że chciałabyś mieć wszystko. Pamiętam, jak ja sama biegałam od wątku do wątku i też chciałam mieć i to, i tamto. I bywało, że prawie już głupiałam od rozmyślań, co wybrać i jaki właściwie kształt ma mieć mój ogród.
Tak więc najbardziej życzę Ci opanowania trudnej sztuki rezygnacji, Oj, nie jest to takie proste.... ;:219
Dużo dokonałaś w ostatnim roku. Podziwiam i gratuluję. Tworzyć ogród to ogromna radość :D

Przypomniałaś mi Ewelko o wysianiu niecierpków. Muszę przeszukać regały w marketach. ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”