Ogród Ignis05 część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu cudny ten twój ogród.
A jakie bujne piękne róże. Czym Ty je karmisz; że takie krzaczorki duże. ?? Moje takich nie budują. :(
Cardinal przecudny.powtarza kwitnienia ? Dobrze rośnie.
Reine d.F. też cudna. Że też mi się nie udała. Tylko doktorkiem się okazała. Dalej będę wzdychac do niej. ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Nie tak dawno miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu na tzw. Zlocie Świętojańskim forumek z Pomorza.
Do swojego wspaniałego ogrodu zaprosiła nas Lisica.
W tym poście będą zdjęcia z Jej ogrodu.
Więcej na ten temat znajdziemy w wątku Jagódki JagiS.

Lisico ;:196 dziękuję Ci za możliwość zobaczenia Twojego wspaniałego ogrodu.
Miło mi, że tak komplementujesz mój ogródek. Każdy z naszych ogrodów jest inny , ma swój klimat.
U Ciebie zachwyca mnie wielka przestrzeń i piękne , zdrowe rośliny na wspaniale skomponowanych rabatach.
Kiedy wróciłam do swojego ogródka, to wydawało mi się, że rośliny wprost walą się na mnie, że jest tam już za
ciasno i za gęsto od nich. I tu chyba zacznę pracować z ...maczetą. ;:306
Na żywo nie spotkałam tej róży Duchesse de Montebello, ale obejrzałam ją sobie w HMF.
Piękna ale ma jedną wadę - za duża rośnie a u mnie już i tak ciasno.

Obrazek

Obrazek

Iza ;:196 o róży Duchesse de Montebello napisałam powyżej.
Jeśli chodzi o Therese Bugnet, to jestem dość z niej zadowolona, mimo, że nie ma najlepszych warunków, by pokazać
się w całej okazałości.
A skoro o kotkach mowa....

Obrazek

Nie, to nie ja mam ochotę na tego kociaczka. :lol:

Obrazek


Aniu taro ;:196
Dzisiaj wiatr już nieco popsuł szyk naparstnic i wiele musiałam postawić do pionu od nowa. ;:306
A na tych zdjęciach możesz zobaczyć naprawdę wypasione naparstnice w ogrodzie Lisicy.

Obrazek

Obrazek

Iza izaziem ;:196
Rose de Rescht - bardzo lubię te różę. U mnie zbudowała ładny krzew, mimo, że rośnie na winklu.
Nie przeszkadza mi, że tak szybko przekwitają jej kwiatki. Dużo ich rozkwita i zaraz zakwitają kolejne.
Często powtarza kwitnienie. A przy tym ten zapach aż odurza.

Obrazek

Obrazek


:wit
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu dobrze ze mogę u ciebie zobaczyć Lykkefund , bo mam malutki krzaczek i nawet jeszcze nie ma kwiatuszków :) Coraz bardziej podobają mi się te róze na starych drzewach... mam takie stare jabłonki i chyba je też tak upiększę ;:333 Masz dużo pięknych naparstnic... ja siałam już dwa razy i nic mi z tego nie wyszło ... muszę spróbować z sadzonek jak gdzieś zdobędę :) Tu jest pięknie ...

Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu,
Twoje zdjęcia piękne, jak zwykle. Dziękuję! ;:196

Musiałam na kilka dni wyjechać z Kaszub. Jak wróciłam to okazało się, że kociczka wyniosła gdzieś wszystkie kotki i nie mam pojęcia gdzie teraz są. Wiem, że kocice chowają małe, ale nie mogę ich oswajać i boję się, że zdziczeją.
Krysiu, Ty podobno masz rozę Austina Fisherman's Friend. Czy jest wyjątkowo kolczasta, najeżona kolcami różnej wielkości?
Ja właśnie rozpoznałam swoją (jedyną nieznaną) jako FF. Charakterystyczne jej cechy to właśnie ogromna ilość kolców małych i dużych, ćwierćrozetkowy układ kwiatu i mocno purpurowy kolor typu magenta.
Leje każdego dnia, już by mogło przestać!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Bardzo dziękuję Krysiu, że dzięki Twoim zdjęciom mogłam jeszcze raz pospacerować po ogródku Lisicy i Twoim. Oba są niezwykłe i dobrze, że zupełnie inne. Cieszę się, że mogłam sobie przypomnieć nazwy Twoich róż. Jak fajnie się ogląda, gdy widziało się je na żywo i wie się w którym ogródku są usytuowane. Pięknie uchwyciłaś spod okna łazienkowego widok ogródka Lisicy. ;:138
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu, piękne te Wasze ogrody, Twój i Lisicy i te łany naparstnic z których ja ze względu na brak miejsca musiałam zrezygnować. ;:215
Też masz arboretum jak Karola i róże na drzewach, busz Ci się zrobił totalny a z tą maczetą to na kogo się czaisz. ;:306
Piękny ten powojnik ale nie znam jego imienia, na pewno nie jest to Ville de Lyon ... porównaj sobie :
https://kielkowski-szkolka.pl/produkt/p ... -lyon--391
Kochane te małe kiciulki, przypomniałaś mi mojego ostatniego, uśmierconego przez złych ludzi. ;:145
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

O matko , jakie piękne ogrody ;:oj wprawdzie nie wiem który czuj, ale przepiękne, takie zarośniete i to włąśnie pięknie wygląda. A to drzewo o dwóch konarach obrośnięte, chyba bluszczem ? ;:oj fantastycznie wygląda jak i wszystko. Tyle drzew w koło i to mi się podoba. A kociaczki bym schrupała , cudne takie maluchy ;:196
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu ;:196
Widokiem róży Paul Himalyayan Musk powaliłaś nie na kolana. Toż to różany potwór, którego chyba u Ciebie jeszcze nie widziałam ;:oj Szokująco wielka, szokująco piękna ;:138 Pozostałym różom też niczego nie brakuje, ale wielkość tej jest niesamowita. Od razu mam skojarzenie z różami na drzewach u naszej Karoliny ;:108
Piszesz, że masz obawy czy dałabyś radę dobrze wychować i współpracować z psem. Ja mam takie same obawy odnośnie kota. Bardzo chciałam mieć kota, ale tyle się naczytałam o kocich fanaberiach, że przystopowałam, bo nie wiem czy mając dwa psy jestem w stanie sprostać zadaniu i odpowiednio zająć się kotem ;:218
Ogród Lisicy bardzo elegancki.
Fajnie, że miałaś okazję miło spędzić czas w gronie forumowych koleżanek, na dodatek podziwiając tak piękne widoki ;:224
Miłego weekendu ;:168
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu, obydwa ogrody piękne, Twój i Lisicy. W Twoim ogrodzie zachwyca właśnie ta bujność roślin i to, że ogród masz zaciszny, ze swoistym mikroklimatem. Ogród Lisicy przestronny, z oddechem. Dobrze, że ogrody się różnią :D .
Cieszę się, że pióropusznik się przyjął :D . Będziesz jeszcze za nim z maczetą ganiać :lol: .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu, piękny letni ogród!!
A te ostrózki.WAW.Śliczne i tak dużo ich masz ;:333
I ten szpaler ładnie wygląda.To lawenda ???
Róze też pięknie kwitną.
Nic tylko cieszyć się latem i tymi pięknymi kwitnieniami :D
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2215
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Ale piękne kwitnienia naparstnic. Ślicznie wyglądają te ścieżki wyznaczone przez kwitnące rośliny ;:303
Awatar użytkownika
elam
100p
100p
Posty: 182
Od: 28 paź 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu

pada, leje, podlewa za mnie rabaty, mogę więc pospacerować po Waszych ogrodach.
Piszę w liczbie mnogiej, bo dzięki relacji ze spotkania odwiedziłam ponownie przepiękny, dostojny, przestronny, ukwiecony ogród Lisicy.

Krysiu Twój ogród wcale nie jest zatłoczony. Maczeta się przyda, gdy będziesz chciała coś zmienić i dosadzić. a teraz tak jak jest, jest pięknie, stale coś kwitnie, spacerować można w okół i ciągle coś nowego odkrywać.

Krysiu wiesz że jestem fanką Twojego ogrodu.
A tak przy okazji serdeczni dziękuję za odwiedziny. Spotkanie było przemiłe. Rośliny, które otrzymałam już ślicznie rosną.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Tak małych kotów nie oddaje się, powinny skończyć 2 miesiące. Wybranek ma bardzo ciekawe umaszczenie. Jednak u zwierzaka jak i u ludzi nie jest najważniejsze to co widać na zewnątrz. Trochę mnie poniosło w mędrkowaniu, ale sama mam koteczkę do oddania, a im dłużej jest ze mną tym mam mniejszą na to ochotę. Mam 3 kotki a każda z nich jest inna a wszystkie są cudne. Pozdrowienia i głaskanko dla dostojnej Twojej koteczki :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”