Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Problem w tym że nie udalo mi się kupić asahi. Ani w obi ani w pnos nie mieli :(
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

O kurcze to niedobrze...spróbuj jeszcze Magiczna Siła do róż Substrala ;:108
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Zamówiłam przez allegro, będzie w poniedziałek.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

W tej chwili wróciłam z działki...

Przyciełam i zakopczykowałam róże, które nie rosną (tak radziła mi forumowiczka Ewa gloriadei). Wszystkie pędy były żywe - domniemam, że to dobra wiadomość ;:108

Obejrzałam też zjadane liście i nie widziałam żadnych owadów :wink:
Tak czy siak, zrobię obiadek i popędzę na działkę by popryskać, bo preparatów na różane dolegliwości kupiłam kilka.

I nie wytrzymałam, wpadłam zajrzeć na giełdę kwiatową na bakalarskiej i oczywiście zgrzeszyłam ;:170
Ceny mają bardzo fajne a jakby tak wcześniej pojechać (ja byłam około godz 11) to i wybór większy i ceny niższe.
Od ilości kwiecia miałam zawroty głowy ;:224

Oto moja nabytki :heja

Obrazek

Czyż nie piękna ;:138

Obrazek

- fuksa 25 pln
- surfinie 11 pln/szt
- pelargonia angielska-wisząca 15 pln

A tak wyglądają róże po dzisiejszych zabiegach
- myślę, że je za szybko odkopczykowałam i że były przesuszone, jakby nie było przez 2 tygodnie od posadzenia podlewałam je tylko troszkę, bo nie miała wody.
Od 2 dni ostro padało i temperatury były wysokie jak na maj i coś mi się zdaje, że róże ruszają. Najsłabiej wygląda odmiana Petticoat ale jej akurat zdjęcie wyszło rozmyte, więc po południu zrobię raz jeszcze i zamieszczę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te róże który "ruszyły" prezentują się tak:

Obrazek

Dziewczyny - dziękuję Wam za wszelkie rady ;:196

ps- moje róże z balkonu:

Obrazek

Obrazek

I fioletowe nabytki z obi - jeszcze nie posadzone :wink:
im że na balkonie dobrze jest

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Witam ! :wit
Z ogromnym zaciekawieniem przewertowałam wszystkie posty Twojego wątku bo sama jestem na podobnym etapie "działkowego szaleństwa". ;:oj
Pozyskaliśmy z moim M. kawałek sąsiedniej działki, która sprawował rolę okolicznego "śmietniczka" :)
Taki tam parcel na wszystkie odpadki nieorganiczne a to jakieś dechy a to beton a to cegły takie zaniedbane niechciane kawałeczek ziemi.
W związku z tym że był to parcel graniczący z moja działeczką postanowiliśmy z M. że nadamy życia temu miejscu i ogarniemy tzw. sąsiedzki "syf".
Zapytacie czy przy użytkowaniu posiadanej już działki nie sprawiało nam "to coś" problemu estetycznego...?
Otóż nasza działeczka była oddzielona od tego "pięknego" miejsca bardzo gęstą pergola obrośnięta winobluszczem na wysokość 3 metrów :roll:
Posprzątanie i wywiezieni tego bałaganu zajęło nam 3 dni ciężkiej pracy ;:134 i 4 przyczepy dostawcze "prezentów" z tego miejsca tj. gruzu, korzeni i ogólnego zielska.
Potem nawiezienie ziemi - jakieś 7-8 ton ;:173
... i ruszyliśmy dalej ...
Obecnie parcelujemy teren i przygotowujemy połączone już działki - stara & nowa do obsad i wyłożenia polbruku pod wiato-altanę ;:138
W głębi serca bardzo się z Tobą utożsamiam gdyż rozumiem co to zmiany planów przeszkody losowe i inne zagwostki psujące założenia co do tworzenia naszego wymyślonego, zaprojektowanego w głowie "raju" :D

Jeśli trochę się ogarnę z chęcią założę wątek z fotorelacja i zachęta motywacyjna do tworzenia swoich prywatnych oaz :tan
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Ja jutro coś sobie kupię. Może się pochwalę. Ale fajnie że mamy taką pasję.Piękne nabytki.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Marleno na szkodniki ssące i gryzące stosuję naprzemiennie Decis, Fastac, Mospilan itp. Jest dość dużo tych środków. Można też próbować ekologicznych sposobów, ale trzeba je powtarzać co dwa dni, bo inaczej szkodniki za chwilę znów się pojawiają. Jest z tym trochę zabawy, ale jeśli ktoś ma czas i mało roślin, to ok. Ja mam za dużo róż, żeby bawić się co dwa dni, poza tym nie mam czasu. Są też żółte lepkie tablice, ja ich nie stosowałam...nawet nie wiem gdzie je kupić. Muszę popytać. W moim wątku jedna z dziewczyn wrzuciła zdjęcia tych tablic. Jak widać efekty są :)
Twoje różyczki sobie poradzą, to widać na zdjęciach ;:215 Bardzo się cieszę, są zielone i mają kiełki, jest ;:333
PS. Czekam na fotki liści w zbliżeniu, ale myślę, że to jednak czarna plamistość :evil: Liście po mączniaku wyglądają inaczej. Mają charakterystyczny biały nalot...
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Wczorajszy dzień był bardzo intensywny. Od rana zakupy, po południo malowanie przęseł od pergoli a w miedzy czasie zabiegi pielęgnacyjne. Rany, ale to malowanie wolno mi idzie. Niby tylko 3 przęsła. Na dziś zostało mi nałożenie drugiej warstwy farby na 2 szt. Na szczęście kolejne malowania są szybsze, niż pierwsza warstwa.

Ach, zapomniałabym napisać. Dziś jedziemy do ogrodniczego i kupujemy z Córcią Olą to, co sobie Ola zażyczy do jej "kwietnika". Może jednak uda mi się rozbudzić w niej miłość do roślin i działki :tan
Widziałam doniczki w szalonych kolorach - coś w sam raz dla Olci ;:333

ps- a tak w ogóle , to miałam się uczyć ;:223 dziś pouczę się (troszkę ;:108 )


Witaj zara ;:7

Ja forum podczytuję od prawie dwóch lat a wątek założyłam "przed chwilą". I w dodatku trzeba było mnie do tego namówić - wstyd normalnie ;:131 Teraz żyć bez forum nie mogę ;:167 Moje przyjaciółki nie podzielają mojej ogrodowej pasji, małżonek też raczej nie, córcia "nudzi się na działce", a tu jest tyle bratnich duszyczek ;:4 Tak samo zielono - zakręconych jak ja. Forum wciąga, tylko trzeba uważać na "chciejstwo" ;:306 Gdy odwiedzasz ogrody forumowiczów, widzieć tyle pięknych roślin, pomysłowych aranżacji, że nagle zaczynasz "chcieć" tego wszystkiego i zanim zorientujesz się, masz już całą listę "chciejstw" do kupienia ;:224

Trzymam kciuki za Ciebie i nową część ogrodu ;:333
I koniecznie załóż wątek ;:168


LysyRudy
zara pisze:Ja jutro coś sobie kupię. Może się pochwalę.
- jak to "może" ;:154 Nie "może" tylko "musisz się pochwalić" ;:306 Czekam z niecierpliwością ;:333


dorotka350 Ja na szkodniki kupiłam amistar, nic innego nie było, mam nadzieję, że to wystarczy, Chętnie stosowałabym naturalne sposoby walki ale niestety, za rzadko jestem na działce, aby móc interweniować w porę. Lepowe tabliczki widziałam u Ciebie. Podpytamy o nie razem, bo w sklepach ich nie spotkałam a to chyba całkiem fajny pomysł ;:333
Co do różyczek też wierzę w to, że darzą radę - wspieram je w tym, jak tylko mogę ;:147

Środki chemiczne, którymi dysponuję to: miedzian, topsin sc i Karate Zeon 050 CS - który użyć?

A teraz fotki:

Szkodniki - wypatrzyłam dwa

Obrazek

Obrazek

A liście wyglądają tak (mam nadzieję, że wypatrzysz coś z tych zdjęć, a jeśli nie, to zrobię kolejne, aparatem)

Obrazek

i ten sam, z drugiej strony

Obrazek

i inne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Malowanie przęseł skończone, teraz muszą wyschnąć, aby móc doczepić je do pergoli.
A tymczasem - po malowaniu, pełen relaks :heja

Już mi się podoba ;:138 ;:138 ;:138

Obrazek

Obrazek

I wiecie co, przekwitające tulipany mają jednak swój urok :wink:

Obrazek

Obrazek

A tu kolejne pączki - ma to być angielska róża w kolorze żółtym, nabyta w auchan

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Marlenko zdecydowanie należał Ci się relaks za taki kawał dobrze wykonanej pracy. ;:215
Altana świetnie się prezentuje. A tak rozłożone tulipany wyglądają jak piwonie. ;:215
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Marleno miedzian stosuje się tylko na rośliny w fazie pąka. Nigdy nie stosujemy go jak są już liście, bo popali. Topsin to środek na grzyby, natomiast Karate na szkodniki.
Liście ze zdjęć trudno jednoznacznie ocenić. Gdybym zobaczyła je na ' żywo' byłoby łatwiej. Szczerze mówiąc oberwałabym te podeschnięte i na razie poczekała....Chyba, że chcesz profilaktycznie zrobić oprysk Topsinem,ale chemia to ostateczność :roll: Tutaj możesz popatrzeć i poczytać na temat chorób róż http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=41&t=27454
Jeśli nie masz mszyc ani innych szkodników ssących czy gryzących to oprysk na te paskudy mija się z celem. Na razie obserwuj róże i zacznij działać jak zajdzie konieczność.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Dorotko, dziękuję Ci bardzo, bardzo ;:196
Polecaną stronę mam w ulubionych od tygodnia ale niewiele mi pomogła. Sama, widząc liście, nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć, co się z nimi dzieje - czy możliwe, że są popalone przez słońce? I oczywiście, objedzone przez ślimaki ;:185
Z opryskami wstrzymałam się, oberwałam chore liście i zobaczymy jak to dalej będzie - może same sobie poradzą.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Liście wyglądają na poparzenie słoneczne...a może jakiś oprysk z boku robiłaś i tym samym na róże poleciało?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”