Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Nie martw się na zapas,róże posadzone na wiosnę dłużej startują,moje też jeszcze nie wszystkie ruszyły,te starsze wybijają,że aż miło.
Co Ci mężowie mają do czerwonych róż? Ostatnio mój się mnie spytał,czemu nie mamy takich na działce? Ja szczególnie nie przepadam za tym kolorem w ogóle,a róże z lawendą lub szałwią wyglądają ciekawie.Mam jedną Piano i tą zawsze podziwia ;:306
Ingrid Bergman miała być solidną różą do wazonu,ale po dwóch latach całkowicie padła ;:145
Trzymam kciuki za różyczki ;:215
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

No właśnie, ja nie rozumiem męskiej fascynacji czerwonymi różami :wink:

Gdy radziłam się Pana ze szkółki co poleca, to oczywiście, koniecznie i bezwzględnie polecał czerwone różyce. A gdy zamówiłam same różowe, dostałam gratis czerwoną ;:306

Doszłam to wniosku, że w przypadku mojego męża to może to mieć coś wspólnego z tym, że generalnie panowie widzą mało kolorów a czerwony to barwa podstawowa :;230 :;230 :;230

Tak czy inaczej mam kilka czerwony sztuk specjalnie dla mężusia ;:167
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Marlenko :wit
Jestem i ja w twoim wątku.Oj biedactwa napracowały się nad tym buszem ,ale super to ogarnęliście ;:63 Z resztą z takim składem pomocników to i praca chociaż męcząca ,ale przyjemna.Cudnie już jest a będzie jeszcze cudniej jak róże zakwitną i nie tylko .Widać ,że jesteś szczęśliwa i w swoim żywiole,życzę wam dorodnych okazów drzew,krzewów i kwiatów i przyjemnego relaksu w waszym cudnym ogrodzie.Uwielbiam podziwiać tworzenie ogrodu od początku bo widać ile serca i pracy się wkłada w to co się kocha.Będę zaglądać i podziwiać zmiany,które są mega :)
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

wagabunga123 pisze:No właśnie, ja nie rozumiem męskiej fascynacji czerwonymi różami :wink:
Jakoś tak ..... męsko poczułam się w waszym gronie - wielbicielek pasteli i różu ;:131 ........ ;:306
Uwielbiam czerwone róże ;:108
Mam Flamentantz, Sympathie, Amadeus - pnące czerwone ....... po 2 sztuki każdej :oops:
Zasięgnij wagabungo rady posiadaczek New Dawn tu na FO.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Dołki pod dalie kopie się szybko, a latem za to będzie pięknie... taka ilość robi wrażenie ;:224
Dalie to różne odmiany?
A to fabulous amsterdam
Bardzo jestem ciekawa co wyrośnie z tej różyczki :)
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Witaj beacia0088 w moim świecie ;:7 Dziękuję za miłe słowa ;:196
Działka to już nie hobby, to choroba ;:306 Śnię o niej, myślę o niej, mówię o niej a teraz jeszcze piszę :;230 :;230 :;230
I złoszczę się, że nie mam dla niej czasu tyle czasu ile bym chciała. Ale postępy widać a będzie jeszcze piękniej :lol:
Więc zaglądaj, zapraszam ;:108


Mariolko
Ruda2011 pisze:Jakoś tak ..... męsko poczułam się w waszym gronie - wielbicielek pasteli i różu
- dzięki Tobie dzień rozpoczęłam od uśmiechu - nie ma co, masze poczucie humoru ;:306
Amadeus jest rzeczywiście śliczną różą :uszy


dorotka350 W tym roku dalie zakupiłam od Pana Stanisława z FO:

87 - Gitt's Perfection; 51. HELENKA; 484 CABALLERO; Pink Jupiter - nr 450; Caribbean Fantasy - nr 156, dekoracyjna,; Colorado Classic - nr 554, dekoracyjna, różowa, środek biały, wys. 110 cm, śred. kwiatu - 18 cm; 304 HAPET BLUE EYES biała, końce lila 22 100; Cafe au Lait - nr 276 dekoracyjna; Bel Amour (nr 608); Caballero (nr 447); Exspress (nr 287); Nick SR (nr 290); 668 - YAMATO-S?SHOKU łososiowa; Durable (nr 77); MRS (nr 289-N); 519 HAPET SPARTAN; Lady Darlene (nr 115) ?; Ferncliff Illusion (nr 104) - wys. 140 cm, śred. kwiatu - 18 cm; Mingus Leroy T. (nr 163) - wys. 110 cm, śred. kwiatu - 16 cm; Sir Alf Ramsey (nr 90) - wys. 110 cm, śred. kwiatu - 25 cm; Johanna Preinsdorfer (nr 358) - wys. 120 cm, śred. kwiatu - 18 cm; Almand's Climax - nr 68, dekoracyjna, białoliliowa, wys. 100 cm, śred. kwiatu - 22 cm; White Perfection- nr 70, dekoracyjna, biała, wys. 100 cm, śred. kwiatu - 25 cm i kilka NN.

W zeszłym roku siałam dalie z nasion i pięknie rosły, niestety nie udało mi się ich przezimować ;:223
Naiwna myślałam, że w domku na działce będzie im dobrze - przemarzły mi wszystkie ;:145

A były naprawdę śliczne!!!
(i to mimo ślimoli, które je podgryzały ;:306 )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Marlenko ja już myślę jakby pojechać na działkę,ale pogoda dziś do niczego ;:222 Chłodno i wieje,a ja tęsknię ;:303
Mam kilka dalii posadzonych,lubię te rośliny ze względu na bezproblemowość i ciągłe kwitnienie do późnej jesieni ;:108
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Aniu a ja pędzę na działkę :D póki jeszcze nie pada to posadzę dalię ;:138
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

U mnie się przejaśnia,też pojadę,oby tylko nie padało ;:224 Dalie moje już siedzą w ziemi od 2 tygodni ;:333
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

A ja już byłam dziś na działce. :tan Wróciliśmy godzinkę temu, przed samym deszczem. ;:131 Może później jeszcze się przejaśni, by zrobić kolejny wyskok..?
Ileż Ty masz tych dalii? ;:oj O matulu! Ale będzie spektakl! ;:180
Moje dalie siedzą w ziemi od tygodnia. Za to mieczyki nadal w skrzynce. :oops:
Ja mam jedną typową, czerwoną różę -Flammentanz, która kupiłam zeszłej wiosny. Piękna, zdrowa, obficie kwitnąca, terminatorka... ale czerwona... dziś już bym jej nie kupiła. ;:131
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Marleno to nieźle poszalałaś z daliami ;:224 A one są wszystkie śliczne...też je kocham, właśnie za tę bezproblemowość. No tylko mają jedną wadę...Trzeba je wykopywać na zimę i potem przechować w dobrej kondycji do wiosny. Jeśli jest to kilka sztuk, to pół biedy, ale jak kilkadziesiąt, to już jesienią jest trochę z nimi roboty i miejsca trzeba mieć sporo żeby karpy przechować.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Wczorajszy dzień, pomimo pogody, okazał się bardzo owocny ;:138
Dalie posadzone (wszystkie !!!) i pergola już zaczyna wyglądać jak pergola ;:215
Dziś jest piękny, słoneczny dzień, więc czekam aż rodzina doje śniadanko i ruszamy na działeczkę - trzeba w końcu pomalować przęsła i doczepić do pergoli ;:65

Na chwilę obecną wygląda to tak:
- wiem, jeszcze szału nie ma, ale i już cieszy :D

Obrazek

Obrazek

A tak wyglądało nasze wczorajsze grilowanie ;:306 ;:306 ;:306

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Annes 77 - Mam nadzieję, że jednak udało Ci się wyrwach choć na chwilkę na działeczkę, nic tak nie cieszy jak wizyta na włościach, życzę dużo ;:3
PS - ja też uwielbiam Nera prosto od fryzjera - jest wtedy taki milutki i pachnący i nie wygląda jak ;:214

Obrazek

aneczka1979 - Moje mieczyki dalej są w piwnicy i jeszcze chwilę muszą tak posiedzieć, bo totalnie nie mam na nie czasu. Pewnie połowę dam Babci, wtedy zostanie mi tylko połowa do posadzenia :wink: Dalie posadziłam wzdłuż siatki, nie trzeba wtedy tak bardzo ich podpierać.

dorotka350 - Dalie i mieczyki uwielbiam. Masz jednak rację, są to roślinki pracochłonne. W zeszłym roku cały weekend spędziłam na wykopywaniu. Było zimno i zarzekałam się, że to ostatni raz, jak posadziłam te rośliny, że teraz to już tylko rośliny wieloletnie. I co - i mam 25 dalii i skrzynkę mieczyków :;230
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”