Ketmia i jej zielony zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu jak tam ogród i kwitnienia ? czy już czuć jesień u Ciebie, czy jeszcze lato ? :wit
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Teraz to czuć nawet zimę :P. Przyznam, że zaniedbałam trochę wątek ogrodowy, bo w naszym domu pojawił się nowy szczeniak i to jego głównie fociłam na prawo i lewo. :)
A ogród teraz śpi. Byle do wiosny... :)
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Hej Elu :) no mówisz, że szczeniaczka fociłaś, a gdzie jego fotka, bo chyba nie widzę :lol: :shock: no w zimowym okresie to nic nam się nie chce, ale spokojnie jeszcze troszkę i wiosna wejdzie z bucikami do ogrodów :)
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

**************************************************************************************************************************************
**************************** SEZON 2018 ****************************
**************************************************************************************************************************************

Witam wszystkich :wit
To już maj, a ja dopiero zaczynam nowy sezon :wink: Taka jakaś opóźniona jestem ostatnio. Ale za to ogród zaczyna być coraz bardziej ogarnięty ;)

Najważniejszym zadaniem była wycinka naszej starej śliwy. Drzewo miało ponad 40 lat i mimo moich wysiłków, nie dawało zdrowych owoców. Mimo oprysków strasznie chorowało i choć dawałam jej szansę przez kilka lat, wreszcie podjęłam decyzję.
Na zdjęciu jej pozostałości i moje dwa psiaki. Ten wyrośnięty to właśnie mój nowy szczeniak. Obecnie ma 10 miesiecy. Uwielba patyczki. Trochę z niego niszczyciel. Dziś próbował mi przyciąć rododendrona :twisted: .

Obrazek

Wczoraj i dziś spędziłam z łopatą na wykopkach. Zdesperowana kobieta potrafi naprawdę wiele. 1:0 dla mnie. Korzeń wyciągnięty, a pierwsza borówka amerykańska posadzona w nowym miejscu :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz coś ładniejszego. Moja magnolia 'Suzan' ma już 12 lat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu witaj :) faktycznie troszkę Cię nie było :) no ale sezon otwarty z przytupem ;:63 psiaki super, ale nie mogę uwierzyć, ze sama kopałaś ten korzeń :shock: toż to kupa pracy i siły, podziwiam Cię ;:172 magnolia przepiękna, może i ja u siebie znajdę kącik by ją gdzieś posadzić :)
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Sadź, Mariusz, sadź, tylko trochę więcej miejsca dla niej przeznacz, bo u mnie ma trochę ciasno.
A korzeń faktycznie sama kopałam. Ale mąż mi go pomógł wykulać, bo to już było dużo za dużo jak dla mnie :).
A dziś w tym miejscu już rosną trzy borówki: 'Bluecorp' 'Chandler' i 'Darrow'. Dwie z nich przesadzone z innego zbyt ciemnego miejsca. 'Chandler' nówka sztuka. Kupiony jesienią zeszłego roku, zadołowany przezimował w donicze. Obecnie obsypany kwiatami. Nie mam serca go przycinać. ;:223 :wink:.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu magnolia pięknie kwitnie. ;:oj Szczeniaczek słodki, choć psotnik. :) Do takiego pniaka się zabrałaś. :shock: ;:180 Dobrze, że pożyteczną borówkę tam posadziłaś. :uszy
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Soniu, nie mogę się doczekać tych borówek. Wcześniej miałam je w miejscu zbyt zacienionym. Teraz mają pełnię słońca. Postaram się o nie zadbać. Mam jeszcze dwie do przesadzenia, ale to chyba jesienią się za to zabiorę. Muszę wykopać kolejne doły na nowe stanowiska i trzeba będzie coś zrobić z wybraną ziemią.
Tę która była w miejscu borówek, wykorzystałam na rabatę podwyższoną. Jestem ciekawa, jak się sprawdzi. Zdjęcia umieszczę jutro. Moja rabata ma 1,2x1,2 m i aż 50 cm wysokości. Wszystko po to, żeby pieski nie biegały po warzywniaku. Ciekawa jestem, jak będą rosły w tych warunkach moje sałaty i kalarepki. Czy ślimaki się do nich dobiorą? No i może wreszcie doczekam się swoich rzodkiewek. Te zeszłoroczne poszły głównie w liście.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witaj Elu! Cudną masz tę magnolię ;:oj Fajnie, że w końcu udało się wyciąć starą śliwkę. Rozumiem, że to ta sama co miała być wycięta w zeszłym roku... Ciekawa jestem jak się czułaś następnego dnia po tych "wykopkach". Gratuluję wytrwałości! Czy te podwyższone grządki to robisz w jakiś skrzyniach? Takie skrzynie sprawdziłyby się przy psach. Poza tym warzywa lepiej tam rosną, bo ziemia jest cieplejsza i łatwiej zadbać o nawóz, wodę i ewentualną ochronę przed szkodnikami, łatwiej pielić.
Psiaki masz cudowne. Młody szybko urósł.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witaj, Izo! :). Tak, masz rację. To śliwka, która już od kilku lat się prosiła o wycinkę. Niestety. To drzewo sadził jeszcze mój ojciec, więc chciałam ją zachować. Jednak zero zdrowych owoców, za to mnóstwo pracy jesienią z usuwaniem zgniłych, więc decyzja podjęta. Tym bardziej, że sąsiedzi wiosną też pytali co z nią dalej. Pewni liczyli, że wreszcie ją wytnę, bo im też sporo zacieniała.
Teraz mam więcej światła i ambitne plany dotyczące borówki wysokiej.
Podwyższoną grządkę - pierwszą, prototypową - zrobiłam faktycznie w skrzyni. Jeśli mi ten pomysł wypali i nie będzie straszyć brakiem dorodnych warzyw, to dołożę do niej jeszcze jedną. Swoją drogą, nie wiedziałam, że aż tyle ziemi będę do środka potrzebować. Jak leżały jeszcze deski luzem, to wydawała mi się mniejsza! :wink:
A oto i ona:

Obrazek

Borówka 'Chandler' po sąsiedzku

Obrazek

Obrazek

'Bluetopia' zaczyna kwitnąć

Obrazek

Niektóre azalie dopiero zakwitają

Obrazek

Ta już w pełnym rozkwicie. (trochę obryziona z jednej strony :roll: )

Obrazek

Obrazek

Lilak 'Palibin' dopiero zacznie kwitnienie

Obrazek

A to moje rozmnożone hortensje. Nie pamiętam dokładnie które, ale prawdopodobnie 'Vanille Fraise'. Przetrwały zimę na tarasie, całkiem zapomniane i w żaden sposób nie zabezpieczone.

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu
zauważyłam u Ciebie bez chyba filetowy i pomyślałam że Ci polcę lilak krasawica Moskwy.Zobaczysz jaki jest piękny .
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Matko, jaki piękny! ;:oj ;:167 ;:167 ;:167
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu widzę, że z patyczków ukorzeniałaś chyba hortensję, mnie się również udało :) oby przetrwały w doniczkach :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”