Elizabetka po śląsku nr 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Oj Ewko masz rację dziś i u nas ładnie przygrzewało i można było nacieszyć się zegrodką. Pograbiłam liście, skosiłam trawę tam gdzie rosły dynie i pospacerowałam sobie ciesząc oczy kwitnącymi roślinkami.
A ta różyczka to Louise Clements, którą otrzymałam jako gratis z Floribundy. Jest piękna i niezawodna.

To moje roślinki ze spaceru. ;:167


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lavender Lassie
Obrazek

Mary Rose
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A w domu zaczynają kwitnąć grudniki.

Obrazek Diobołek ma to wszystko gdzieś... byle słoneczko mu jego czorny tyłek grzeje. :wink:

;:167 ;:3 ;:196
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Przyszłam z rewizytą, pooglądałam troszkę Twoich wątków, a masz ich nie mało... wsiakłam w ten o gromadzeniu deszczówki, bo walczę z opróżnianiem mauzerów i tegoroczne deszcze wrześniowe nieźle dały mi po kościach z wynoszeniem non stop wiader pełnych wody...
W ogrodzie jeszcze cudnie, kolorowo. Sporo masz ślicznotek. No i łączy nas czarny kot. Mój ma na imię Diablo i prawdziwa czorcia miotła z niego :)
Będę zaglądać!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elu, jak jeszcze cudnie i słonecznie u Ciebie. Jak u Ciebie jeszcze kwitnąco i kolorowo. Zupełnie nie widać, że to jesienne dni już nastały. Rośliny otulone ciepłymi promieniami słońca wyglądają bajecznie. Wcale się nie dziwię, że każdą chwilę chcesz spędzić w ogrodzie. Moje pigwowce też już lecą na ziemię, ale ja mam tylko kilka owoców na krzyż. Krzaczysko wielkie, a nie chce owocować. Chyba już w takim razie wiem, gdzie będę mogła posadzić barbulę :;230
A dynie masz urodziwe, szczególnie ta prawie biała wpadła mi w oko ;:138 Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Witaj Mariolko. :D
O ja, diobołki są wśród nas :lol:
Moja deszczówka już się kończy więc przydałby się deszcz...gromadzę we wszystkim co się da i nawet w 5l. butlach z myślą o podlewaniu roślin w domu w zimie. Trochę tego jest więc idzie jak woda :wink: Deszczowy wrzesień był bardzo potrzebny u mnie przynajmniej bo wreszcie moje piaski się porządnie nasączyły. Ściółkowanie korą, trawą pomaga ale najpierw musi napadać deszcz bo samo ściółkowanie nic nie daje a wręcz zatrzymuje opady, które nie wnikają wgłąb tylko spływają gdzieś hen...
Muszę doczytać o Twoich problemach.

No to jak o diobełkach mowa to proszę...dzisiejszy diobełek na słoneczku. :D
Obrazek

Obrazek

a w domu:
ołownik na zimowisku zaczął kwitnąć ponownie



Obrazek

Obrazek

....i pelargonie ładnie się ukorzeniły, oby udało mi się je przez zimę przeprowadzić.
Obrazek

Jutro wnoszenie reszty roślin: oleandry, fuksje, imbir niebieski, hippeastrum, agapanty.....najwyższa pora. :!:

Iwonka było naprawdę cudownie. Niestety nie da się oszukać kalendarza jedynie słonko nas ratuje a na ogrodzie jesiennie ale coś tam kwitnie. Pigwowce miały mało owoców a jabłonie i grusze praktycznie nic w tym roku. Kiepski rok dla owocowych jedynie maliny, borówki i jeżyna bezkolcowa uratowały sytuację....inaczej spiżarnia byłaby pusta. Barbulę najlepiej sadzić w osłoniętym miejscu....jest śliczna więc powinnaś być zadowolona z tej zamiany. :lol:

Gorczyca chyba nie zdąży zbliżyć się do kwitnienia (po pomidorach). Pod koniec października zaryję razem z obornikiem kursko-króliczym, który już czeka w pogotowiu.
Obrazek

Miłego wieczorka. ;:167
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Co to za niebieskości masz na parapecie? Ładne to ;:108
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Iwonka to ołownik. To roślina tarasowa a całe lato był na dworze...lubi słonko, nawóz na kwiat i kwitnie nieprzerwanie. Bezproblemowa roślinka a teraz kwitnie w domu. :wink:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elu, ale ja dopiero chcę się uczyć :oops:
Ale może coś podpowiem, tylko musiałabym zobaczyć trochę więcej.
Czy chcesz poszerzyć miejsce gdzie rośliny rosną?
jeśli tak to ja bym tych roślin stą nie wyrzucała tylko poprzesadzała, a pomiędzy nie wsadziła cos jeszcze. Róża nie bedzie miała za ciemno za tą hortensją?
Elu, zauważyłam że masz zwykłego kosmosa
Mój gdzieś przepadł
Mam nasiona ze sklepu, ale z nich wyrastają giganty, a ja potrzebuje takiego najzwyklejszego
Wysłałabyś mi nasionka? ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Piękne niebieskości te Ołownik ale Diobliczek szaleje na słonku .Moja Agatka nie bardzo lubi słonko.Fajno ta margaretkowa biała chryzantema a te drugie białe margaretki to Maruna arktyczna ????. Moje pelargonie dopiero zrobiłam z nich szczepki i mam nadzieję ,ze przez zimę porządnie się ukorzenią .Będą podlewane Astvitem
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

No ja też tak samo swoją Barbulę zimuję jak Ty, Elżbietko. Dlatego pytałam czy z tą variegatą jest tak samo i cieszę się, że ma podobnie.
Z Hokaido i innymi dyniami w moim ogrodzie chyba się nie wyrobię. Na razie cały czas rozpatruję jednak tę sprawę ;:172 A ile ona miejsca zabiera? Moja koleżanka okręca gałązki dyni aby rosła w kupce. Z Hokaido też by się tak dało?
Dziękuję za ofertę nasion dyni.
Ołownik cudeńko!
A jak zimujesz pelargoniie?
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elka zawsze czymś zaskoczysz... Ołownika widzę pierwszy raz :oops: A Diablik taki zadowolony ze ;:3 że nawet brzuchol do niego wystawia :;230 Szkoda że pogoda już się zepsuła i pozostały w ogrodzie takie prace mało wdzięczne... kopczykowanie, kopanie ... byle śnieg przyszedł przed mrozem... ;:173 A potem to dotrwać do Trzech Króli i zaraz wiosna ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Od niedzieli pada ale na szczęście zdążyliśmy przed deszczem z chowaniem drzewa do piwnicy.
Do zrobienia pozostało między innymi grabienie liści (na ziemię liściową) no i sadzenie cebulek, które mają dziś przyjść ;:124 :
(lilia azjatycka PARIS HEART, Lilia LA ROYAL SUNSET, Lilia Orienpet ZELMIRA i lilia Orienpet MISTER PISTACHE)....u mnie dobrze rosną lilie więc nie umiałach sobie odówić.


Gosiu Ty się nie musisz uczyć bo już to opanowałaś. ;:168 Musiałam działać coby zdążyć przed deszczami i różę posadziłam niedaleko furtki bo tam jest jednak zbyt ciemno no i muszę na wiosnę wysadzić stamtąd chryzantemki i astry z tego właśnie powodu. Liliowce jednak zostają....to takie moje miotanie się :wink: ale jakoś udało mi się coś wymyślić. O poszerzeniu rabatki nie myślałam bo to wiąże się z odchwaszczaniem. Kosmos u mnie ładnie się rozsiewa a teraz ma dużo nasion więc zaraz pójdę pozbieram i wyślę. Reszta na pw ;:196

Jadzinko spróbuja zrobić sadzonki z tego ołownika na wiosna. Diobliczek uwielbia słonko i ciepełko i ciśnie sie z tą dupką tam kaj ciepło. :wink:
Margaretkowa jest cudna, taka zwarta kępa niewysoka....na wiosna szykuje się rozsadzanie i na pewno coś dla Ciebie trefi. Te drugie to złocień arktyczny- cały rok ładne listeczki a dopiero z początkiem października zakwita, też uszczkna dlo Cia yno sie przypomni :!: Pelargonie to moja wielka ;:167 uwielbiam ich zapach ale są drogie jednak wymiana pozwoliła mi zeralizować moje marzenia. Na pewno sie ukorzenia tylko trzym na południowym oknie bo one lubia ciepełko i słonko jak diobołek i jego właścicielka. :wink: :lol:

Beatko za niedługo będziemy kopczykować róże to i barbule i pięknotki też dostaną kompost. :)
Dynia Hokkaido lubi się piąć a owoce ma raczej małe więc jak masz takie miejsce to możesz ją posadzić blisko jakieś szopy czy coś takiego wtedy nie zajmuje miejsca...u mnie tak sobie wybrała i 'poszła' na cytryńca, z którego nie mam pożytku. O tym kręceniu nie pomyślałach...to może być dobry sposób. Pelargonie mam na południowym oknie na ciepłej podstawce i podlewam letnią wodą...deszczówka oczywiście (butlę 5 l. stawiam w łazience kole kaloryfera).

Ewko ;:196 ja sama jestem zaskoczona pięknością ołownika. Diobliczek to śliczny kotek i bardzo mądry i wie czego chce. Kochana jakoś przetrwamy ten okres....odpocząć też trzeba ale zarozki po Trzech Królach trza się brać za planowanie i pierwsze wysiewy. ;:196

Dziękuję za wasze odwiedzinki. ;:167

Dla Was:
Aspirin, The Dark Lady i Abraham Darby uratowane przed deszczem.
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elutko mam złocienia arktycznego, dlatego się pytałam czy to on patrząc na listki.No to trochę mało kupiłaś sobie lelujek :wink: Fajny bukiecik różany ja ich nawet nie zabieram do domu bo zaraz klapują.Wolę je podziwiać w ogródku.No widzisz, a moja Acia ucieka do cienia w upalne dni. U mnie dzisiaj nie pada wiec jest OK
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Piekny ma kolorek ten olownik.
Widzisz iv jeszcze w domu Ci pokwitnie .
Chryzantemki piękne. Ta pierwsza taka inna ,ciekawa .
A tą różową i ja mam i ja lubię. ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”