A w planach był tylko trawnik...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kociamber jak lew ma tą brodę,śliczny jest :D A z sałatą podsunęłaś mi pomysł żeby też tak jak ty sobie na balkonie w donicy trzymał ;:196
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Aniu chwilowo nie ma czego fotografować- tulipany się skończyły, róże dopiero pączkują a różaneczniki się na mnie obraziły i nie zakwitły. Nie wiem czemu, czyżby przymrozki wiosenne i im zaszkodziły?
Mariusz ja pomysł z sałata też podpatrzyłam u sąsiadki- dzięki temu mam zawsze świeżą sałatkę do kanapek :)
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Czas na kilka zdjęć. Poszalałam wczoraj w ogródku, wywaliłam przekwitnięte tulipany, dosadziłam kilka pelargonii w puste miejsca na rabatach, oczywiście z pomocą córci, która domagała się pochwał co dwie minuty "Plawda, że jestem supel oglodniczką?
A jaka była obraza jak powiedziałam na nią ""ogrodnik" :twisted:, bo ogrodnik to chłopak a ona to "pseciez dziewczynka, nie lozumiesz mamo!?"
Efekty naszych działań, za goździkami wsadzona serduszka i pelargonie angielskie

Obrazek

zielnik i mini ogródek truskawkowo-poziomkowy, mąż mi naobiecywał, że zrobi skrzynie, a tu wciąż coś wypada nie ma kiedy, wiec pomidorów to w tym roku nie będzie. Sadzonki oddalam siostrze.

Obrazek

Zapączkowane Aleksander Mc Kenzie i Louise Odier. Mam nadzieję, że Mospilan zadziałał i z tych pączków będą kwiaty, nie mogę się doczekać ;:65

Obrazek

Obrazek

I na koniec niespodziewajka- dzięki walce z winobluszczem okazało się, że pod tą morderczym pnączem dusiło się od lat takie cudo. Uwolnione wylazło na plot i zakwitło jednym kwiatkiem, ale za to jakim! Mąż został tam zaciągnięty i pod karą oberwania czego się da, ma zakaz zbliżania się z randapem, sekatorem czy kosiarką.

Obrazek
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

I jeszcze jedno odkrycie ogrodnicze tego sezonu - karmnik ościsty. Urocza roślinka, planuję wsadzić ją pod pergole, między płyty.
Obrazek
orlik poszybował ku niebu i góruje nad łanem goździków
Obrazek
tu mój wielki zawód- miała być biała Festiva Maxima, cieszyłam się z tego pączka jak dziecko. Właśnie rozkwitła ;:222
Obrazek
I radość olbrzymia z malutkiej różyczki- Sibelius dziś rozkwitł pierwszym kwiatuszkiem :tan
Obrazek
Kolejne zapowiadają kwitnięcie Louise Odier, Abraham Darby, Old Port i Aleksander Mc Kenzie. Robi się ślicznie, a ja lewo dycham. Przeziębiłam się na...zakupach. W sklepach porozkręcana klima, pojechałam na zakupy zdrowa, wróciłam ledwie ciepła. Moja kocica poczuła w sobie powołanie znachorki, przykleja się do mnie jak tylko gdzieś przysiądę a w nocy ładuje mi się do łóżka. Najwyraźniej uważa, że ma właściwości przeciwkaszlowe.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu, czekam na kolejne różyczki. U mnie już powolutku zakwitły pierwsze kwiaty. W tym roku palmę pierwszeństwa przejęła Darcey Bussel. Nie LO, nie Tuscany, a właśnie Austinka zrobiła mi taką miłą niespodziankę ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu, przede wszystkim wielkie brawa dla córuni. ;:63 ;:63 ;:63 Wie, kim jest i żadne tęczowe Jej nie interesują. ;:138 Prawdziwa kobietka Ci rośnie. ;:215 Koniecznie poprzytulaj Ją w moim imieniu. ;:168 ;:168 ;:168
A ogród nawet różyczkami już kwitnie! ;:333 A dopiero co narzekałaś na brak kwiecia. ;:7
Zainteresował mnie ten karmnik ościsty. ;:108 Poczytałam i już wiem, że też sprowadzę go na swoje rabaty, właśnie pod pergole. :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu piękne róże ! Ja jeszcze czekam na kwiaty, ale już niedługo :D
Masz piękne goździki, powiedz mi ile lat zajęło im rozrośniecie się do takiej wielkości ?
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Dorotko tegoroczne opóźnienie wegetacji mocno ćwiczy naszą cierpliwość, prawda? Rok temu było już dużo koloru w ogrodzie a teraz muszę nadrabiać pelargoniami.
Lucynko córcię wyściskałam- na szczęście jest w takim wieku, że lubi się przytulać. A jest 100% małą kobietką- róż, brokat, sukienki, wdzięk i gracja. Nie ma wątpliwości co do tożsamości płciowej. Karmnik jest uroczy i szybko się rozrasta. Czekam na zakup płyt więc nie jest jeszcze w miejscu docelowym, ale zaczął mi uciekać z doniczek i musiałam go wsadzić w coś większego. Zobaczyłam go pierwszy raz w "Mai w ogrodzie", a na żywo okazał się jeszcze ciekawszy.
Seba goździki rosną jak szalone- kupiłam 2 lata temu małą garstkę od babci na targu, już ich nawet trochę rozdałam bo mi włażą na inne rośliny. Dorzucę do paczki skoro Ci się podobają- tylko czekam żeby lawenda podrosła na tyle żeby przetrwać transport.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

O super :D Bardzo Ci dziękuje ;:173
Muszę szybko przygotować miejsce lawendom - albo posadzę w doniczkach na początku. Pomyślę :D
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Nie rozumiem Kasiu dlaczego tulipany traktujesz jako jednoroczne :roll: No nie mów,że wyrzucasz? :shock: Wyobrażam sobie ciebie z córcią pracujące w ogrodzie i uśmiecham się na to wyobrażenie.Pelargonie angielskie są bardzo ładne ;:333
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Witaj Kasiu :wit . Brawa dla Twojej ogrodniczki za pomoc ;:63 . Karmnik ościsty wygląda bardzo fajnie ;:224 . Róże zapowiadają swój festiwal kwiecia :tan . Oj będzie się działo ;:138 . Ja też nie rozumiem dlaczego tulipany traktujesz jako jednoroczne ?? Czy wygniwają Ci i potem nie chcą kwitnąć czy po prostu co roku zmieniasz sobie kompozycje ?? Ja ostatnio wykopywałam kilka swoich kępek ale to dlatego, że chcę je przesadzić ;:224 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Seba nie tak szybko z tym miejscem- na razie są za małe na transport, poczekam jeszcze chwilę jak podrosną żeby przeżyły podróż.
Mireczko na razie moja ogrodniczka ma zapał niemały, oby jej to nie przeszło. W tamtym roku wzruszyła moją mamę gdy oprowadzało ją po ogródku ze słowami "Zobac babciu jak nam się tu wsystko ozlosło". Co do tulipanów to nie wiem czemu w drugim roku wypuszczają sam szczypior- i to bez względu na to czy je wykopię i przesuszę czy zostawię w gruncie. Więc co roku dokupuję bo nie mam nadziei, że ubiegłoroczne coś pokażą.
Ewelinko karmnik jest śliczny, polecam. Ma też jedną ważną przy dzieciach cechę- lubi deptanie. Co do tulipanów to jak pisałam Mirce- chyba mnie nie lubią :wink: , a może im gleba na dłuższa metę nie odpowiada... Kolejne róże dziś zaczęły- rozkwitły pierwsze kwiaty Old Port i Loiuse Odier. :tan Abraham Darby i Aleksander już tylko tylko ;:138 Zaraz zrobię zdjęcia i wrzucę.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu mnie to odratowane biedactwo spod morderczego bluszczu wygląda na Asao. Zobacz zdjęcia w necie i powiedz czy mam rację. ;:224
Córcia pomocnica to skarb. Wyściskaj ją ode mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”