Ogród za borem - Danio

Zdjęcia naszych ogrodów.
hanna_1962
500p
500p
Posty: 583
Od: 2 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Post »

Witaj Dorotko! Dlaczego nic nie pokazujesz? Zazdroszczę Ci miejsca w świetnym punkcie, cisza i spokój. Masz duże pole do popisu, jeśli mogę Ci doradzić, to wykonuj prace kawałkami, a z czasem działka stanie się najpiękniejszym miejscem w okolicy!!! Masz już dużo ładnych i szlachetnych roślinek, rododendrony podsyp nawozem do roślin kwaśnolubnych i rozłóż pod nimi korę. Twoja chatka jest z czerwonej cegły, lubię takie klimaty, Jeśli ją odpowiednio obsadzisz roślinami, to będzie jak w bajce. Powodzenia, pokaż nowe zdjęcia!
hanna_1962
500p
500p
Posty: 583
Od: 2 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Post »

A kompost najlepiej jest dawać roślinkom jesienią!
hanna_1962
500p
500p
Posty: 583
Od: 2 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Post »

Zapomniałam, że pytałaś mnie o róże. Ja w dołki kładłam kompost, ale róże lubią ziemię gliniastą.
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Haniu!
Dziękuję za odwiedziny. Nic nowego nie pokazuję, bo zimą rzadko bywam na działce, choć serce aż się wyrywa.
Jutro jednak rozpoczynam na dobre sezon. Mam wolną sobotę, a potem jest zmiana czasu i będzie można zaglądać tam również w dni powszednie po pracy.
Mam jeszcze pytanie, czy róże można przesadzać?
Pozdrawiam serdecznie Dorota
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Dorotko, dzisiaj jeszcze raz obejrzałam sobie Twoją działeczkę. Cieszę się, że dzięki Tobie będę miała karczocha i te piękne ciemierniki. Dzisiaj przygotowałam miejsce na karczocha. Powiedz, czy u Ciebie on ma
taki czerwony kolor jak na zdjęciu. Ja kiedyś miałam karczocha ale kolor kwiatu był fioletowy. A może ta roślina ma różne kolory kwiatów? Nasionka też wysieję, żeby szybciej wzeszły to je najpierw namoczę.
Zajrzyj jeszcze do mego ogrodu przed poniedziałkiem i zobacz co byś chciała z niego mieć oprócz tego o czym już wiem.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witaj Krysiu!
Cieszę się, że roślinki dotarły nieuszkodzone. Karczoch, owszem zakwita na foiletowo, ale te na zdjęciu były przeznaczone do konsumpcji, a wtedy nie można dopuścić do zakwitnięcia, muszą być w fazie pąka. Te czerwone przebarwienia, to kolor łusek okrywających pąk kwiatowy / były już chłodne noce i chyba stąd ten kolor /.
U mnie w tym tygodniu nareszcie początek sezonu. Droga obeschła na tyle, że moje biedne Seicento, które pełni rolę terenówki, jest w stanie dojechać do działki.
Wczoraj Pan Sąsiad zabronował mi poletko pod warzywniak, zaczęłam więc wytyczać zagony i jeśli pogoda dopisze od soboty zacznę zasiewy. Tradycyjnie jako pierwszy wysiewam groszek cukrowy.
Zabrałam się za pielenie i sprzątanie rabat, bo jesienią nie zdążyłam. Jak na razie widzę, że rośliny przezimowały dobrze, nawet hebe i cedr. Oby tylko nie było takich przymrozków jak w ubiegłym roku. Na wszelki wypadek nie odkrywam jeszcze hortensji.
Dziś nawoziłam róże obornikiem, jak radzi Hania. Może w końcu i one mnie polubią? Moje dzieci śmieją się, że nie mnie tylko obornik :wink:
Obrazek
Ciemiernik cuchnący dopiero zaczyna rozwijać pąki /u innych kwitnie już dawno/
Obrazek
Wawrzynek wilczełyko
Obrazek
Fragmeny wrzosowiska- wrzosiec i krokusy
Obrazek
I na koniec mój pomocnik i obrońca, tylko nie wiem dlaczego kładzie się na świeżo uprawionej ziemi?
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Śliczny pomocnik Haniu. Roślinki widać, że Cię lubią. :lol:
Wielkie dzięki za liścik. Dzisiaj dotarł. Ja wyślę to co chciałaś jak tylko przestanie padać / leje od kilku dni z małymi przerwami a na ogrodzie jest ekstra błotko / . :P
Proszę jeszcze o kilka fotek. :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
hanna_1962
500p
500p
Posty: 583
Od: 2 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Post »

Oczywiście róże można przesadzać, właśnie teraz! Lub od września do listopada. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Danio pisze:Obrazek
To ostatnie zdjęcie to widok od strony wjazdu, wzdłuż ściany zarośnięty skalniak, który po kawałku próbuję odzyskać.
Pięknie - wszystko jest u ciebie takie akuratne , naturalne i nie wymuszone - naprawdę super . Czuje się taki klimat wiejskiej sielanki .......A ten budynek na zdjęciu jest bajeczny , wręcz nieziemski , ja uwielbiam takie kamienne lub ceglane zabudowania - niestety na naszej działce nie było takich skarbów ;:145 Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów - jeszcze tu zajrzę ;:7
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witaj Gosiu w moim ogrodzie!
Bardzo się cieszę, że podoba Ci się u mnie, bo przyznam, że miałam duże obiekcje, czy pokazać swoją działkę na forum. Większość z wystawionych tutaj jest z "najwyższej półki" piękne, dopracowane wręcz dopieszczone. Moja najprawdopodobniej nigdy taka nie będzie. Jest rozległa, położona w miejscu dosyć odległym od mojego domu.
Jednak muszę przyznać, że właśnie o to mi chodziło, kiedy ją kupowałam.
Zawsze fascynowały mnie angielskie ogrody i właśnie w coś takiego chciałabym ją przekształcać.
Pozdrawiam Dorota
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Wczoraj wybrałam się wsadzać roślinki, które przysłała mi Kryska / przy okazji przesyłam pozdrowienia i ukłony :wit / i zrobiłam kilka fotek. Wiosna rozgościła się już na dobre i na rabatach i na sąsiednich wzgórzach.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
To moje rabaty, a teraz trochę dzikich roślin z okolicy działki. Rosną tam rośliny charakterystyczne dla stanowisk kserotermicznych
Obrazek Obrazek
Wilczomlecz wiosenny i pięciornik też chyba wiosenny /miałam trudności z oznaczeniem/
Obrazek Obrazek
Fiołki i pierwiosnek
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dziś kolejny zimny i deszczowy dzień. Mocno mnie to wkurza, bo tyle sobie na ten wekend naplanowałam. W rezultacie popracowałam tylko w piątkowe popołudnie.
Wkleję więc kilka piątkowych fotek
Obrazek
Arcydzięgiel odrasta po zimie, inny egzemplarz zakwitł w ubiegłym roku i już zakończył swój żywot, ale pozostawił dzieci w postaci samosiewek.
A tak przy okazji, czy ktoś zna przepis na kandyzowane ogonki liściowe, których używa się di dekoracji tortów?
Obrazek Obrazek
Kawałek rabatki i warzywniak już częściowo obsiany
Obrazek
To zdjęcie niezbyt dobre technicznie przedstawia pierwszego w tym roku smardza.
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Ale z Ciebie szczęściara. Takie pyszne smardze w ogrodzie - ale będzie jedzonko ;:13
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”