Ogród Lokiego ? część kolejna

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Loki jak jest u Ciebie z zimowaniem dalii, musisz wykopywać ?
Bo jeśli nie musisz to tylko sadzić i sadzić :wink:
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Loki u Ciebie jeszcze tyle kwiecia kwitnie , a ja jak co roku po przekwitnieniu liliowców ogarnia smutek , mam nadzieje że szybko mi przejdzie .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Ile Ty masz popularnych roślin, ale w tak oryginalnych wersjach ;:oj tym razem pochwalę kosmos, wilce i cynie ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

@ Seba ? Odkąd mam ogród, czyli od 2012. roku, nie musiałem wykopywać dalii i zimowały one w gruncie. Aż do ostatniej zimy, kiedy to rąbnęło -11°C bez śniegu... Straciłem niemalże wszystkie dalie, z wyjątkiem dwóch sztuk w miejscu ogrodu położonym nieco wyżej i blisko ściany domu sąsiadki...

@ E-Genia ? Nie łudź się, w zeszłą niedzielę z żoną już mieliśmy jesienne sprzątanie ogrodu, usuwaliśmy przekwitnięte krokosze, maki, goździki, żeleźniki, groszki pachnące, czarnuszki damasceńskie i wiele innych... Szczęśliwie jeszcze sporo kwitnie, a niektóre rośliny dopiero do kwitnienia nieśmiało zaczynają się przymierzać, więc nie ma smutku...

@ Blueberry ? Staram się. :-P Dziękuję za uznanie.

Dahlia x hybrida
Obrazek

Ipomoea hederifolia
Obrazek

Ipomoea purpurea
Obrazek

Zinnia violacea

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Wilce, jak co roku, masz cudowne. Od zawsze podziwiałam je u Ciebie.
Słoneczniki stały się mniej popularne, bo coraz rzadziej można spotkać je na forum. Bardzo je lubię, ale już nie sieję od czasu gdy zagustowały w nich ślimaki.
Jesienne sprzątanie ogrodu - no cóż, ja też już zabrałam się za nie.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Locutus, też chciałem Ci pochwalić słoniole :D Widzę, że masz odmiany ozdobne i typowo "talerzowe". Pod wpływem króliczego obornika ozdobne wyrosły mi na 3 metry, może więcej (na oko to ciężko mi wywnioskować). Na opakowaniu jest napisane, że dorastają do metra. I to by się zgadzało, bo w innej części ogrodu bez obornika tyle mają :) Przed wysiewem podzieliłem nasiona z paczki na kolory: czarny, biały i w paski. Z białych wyrosły mi żółte, z pasków czerwonożółte, a z czarnych brązowe i czerwone z małą częścią żółci, tylko jeden jest całkiem brązowy. slila1 ma rację, że stały się mniej doceniane. Powodów jest pewnie sporo. Np. ta nierównomierność we wzroście, pokładanie się, na te wysokie trzeba długo czekać na kwiat, strasznie dużo jedzą i wyjawiają glebę itd.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

@ Silla ? Ja ze ślimakami też mam u siebie ogromny problem i dlatego w sezonie siewów walę średnio co dwa tygodnie niemal kilogram ferramolu na moje dwieście metrów kwadratowych ogródka... Ale ogrodu bez słoneczników sobie nie wyobrażam...

@ Patasko
? ja co roku rabaty z jednorocznymi przekopuję, dorzucając gnoju końskiego i własnego kompostu, więc generalnie nadrabiam efekty wyjałowienia gleby... Słoneczniki mam w tym samym miejscu już drugi rok i są jeszcze większe niż w roku ubiegłym... Fakt, że się trochę pokładają... Niektóre z nich zostały (bez mojego udziału) przyczepione roślinami pnącymi do łuków, LOL... No i fakt, że posiałem mieszankę ozdobnych i tych uprawnych... :-D

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Piękne dalie i wilce. ;:215
Dzięki za oświecenie, widzisz takie niby zwykłe rośliny a jednak niezwykłe dla mnie. :D
Trzymam kciuki za obronę pracy doktorskiej, oby wszystko poszło gładko.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Bardzo ciekawa cynia z ostatniego zdjęcia - jaki ma kolor w rzeczywistości, bardziej zielony czy bardziej żółty?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Locutus pisze: @ Christinkrysia ? Zakwitła też budleja biała ostatnio ? ale niestety strasznie wysoko... Gdzieś tak cztery metry nad ziemią... Nie do obfocenia, chyba że z drabiny...
U mnie rośnie kilka wysokich bylin i też mam z fotografowaniem problem. Ale... chcę mieć wszystkie zdjęcia w albumie więc po prostu ścinam jeden pęd ... wtykam na odpowiedniej wysokości i ... robię sesję :;230 bo ... inaczej się nie da. Drabina nie na wiele się zda bo nie zawsze jest możliwość postawienia jej w odpowiednim miejscu , już to przerabiałam ku uciesze sąsiadki i męża - nie musieli płacić za bilety bo cyrk mieli za darmo ;:306
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

@ Kogra ? Dzięki za uznanie... Co do pracy doktorskiej ? już niedobrze mi się robi od przygotowań do obrony... Patrzeć na tego mojego powerpointa nie mogę...

@ Blueberry ? Ta cynia (Envy) jest wyraźnie zielonkawa.

@ Christinkrysia
? No ja nic nigdy nie ścinam... Pamiętam jak kiedyś przyjaciółka dała mi bukiet konwalii i niezapominajek z własnego ogrodu... Moja pierwsza myśl była taka, że ja nigdy bym niczego tak o nie urwał i nie uciął. :;230 A na drabinę w sumie w ogrodzie nie włażę, to była taka luźna myśl... Nie wiedziałem, że Ty ją wcielałaś w życie...

Callistephus chinensis
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cyclamen hederifolium
Obrazek

Helianthus annuus
Obrazek

Lablab purpureus
Obrazek

Leycesteria formosa

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

Locutus, jeszcze w kwestii tych słoneczników. U Ciebie talerz słonecznika to talerz, kilka lat temu wysiałem u siebie, ale kwiatki to miało marne. Jestem pewny, że to przez króliczy obornik, bo ma za dużo azotu. Domyślam się, że Twoje rosną na końskim?
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród Lokiego ? część kolejna

Post »

@ Patasko ? ja w sumie przy przekopywaniu rabat dla roślin jednorocznych daję w glebę aż trzy rodzaje nawozu naturalnego: kompost z własnego kompostownika, nawóz koński oraz suszony nawóz ptasi.

Colchicum speciosum
Obrazek

Ipomoea tricolor
Obrazek

Mirabilis jalapa

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”