Ogród Ali -> alana cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Ogród Ali -> alana cz.2

Post »

Kontynuacja wątku:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=8247
KaRo
:idea:




Droga Jadziu, jaki ten swiat mały ;) księdza Marcina i chyba ja znam poniekąd, bo zapewne to ten sam, z którym moja siostra uczyła się w liceum :D
Dziewczyny dalie wpadły mi do głowy totalnie, jeszcze z około 10 karp bym kupiła, tylko nie wiem gdzie to wszystko wsadzę, a ciekawe jak zimujące u dziadków w piwnicy wyglądają ;)
Jadziu i Ewo, jak u Was z pogodą? Tez tak silnie wieje? A w pierwszej połowie dnia było tak ładnie i ciepło, prawdziwa wiosna, a potem jak się zerwał wiatr, myslałam, że jakaś śnieżyca się szykuje, aż z działki prawie uciekałam ;)
Wiolu, ja już od kilku lat mam papaver-manię ;) Widziałam te pełne we florexpolu, tylko za drogie niestety :?

Tym razem dla porównania, pokazuję nasza mazurską wiosnę:
- na działce jeszcze pełno śniegu
Obrazek

- krajobraz po kreciej wojnie
Obrazek

- a tu pierwsze oznaki wiosny :D
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


- zakup sprzed kilku dni - pełna lilia (i niestety przyznam się przed Magdą, że kupiłam dwa opakowania astrów, ale za namową mamy ;))
Obrazek
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

No to Alunia "rośnie" nam na Daliową Panienkę ;) :D
Tego sniegu nie jest tak dużo! U mnie tez tak wyglądało, a dziś jak zmierzyłam warstwę śniegu (palcem :lol: ) to miała ok 2cm ;:49 . To szybko stopnieje, zobaczysz :D
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Alu skąd ja znam takie widoki :lol: U mnie to samo biało jeszcze i ziemia skuta mrozem :)
Kochanie ten Bratek wygląda pięknie :roll: No zobacz to mamy tych samych znajomych :lol:
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

Monia68 pisze:Alu, śliczne dalie kupiłaś :D :D Będziesz je uprawiać w gruncie czy w donicach?
Podoba mi się też irys. Masz może irysy bucharskie?
Moniko, wszystko co rabatowe idzie na działkę, chętnie jakieś dalie niskie posadziłabym na balkonie żeby móc oczy cieszyć non stop ich widokiem, ale u nas nawet pelargonie na balkonie kiepsko rosną :( Jakaś zaraz panuje czy co :( Z irysami dopiero na poważnie drugi rok eksperymentuję, i zapoznaje się z ich odmianami, a bucharskiego niestety nie posiadam. A jest tyle niezwykłych odmian 8)
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

To prawda, odmian jest mnóstwo, co roku jakieś nowości. Myślałam, że może masz jakieś doświadczenia z bucharskimi, bo zastanawiam się nad posadzeniem.
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

chatte pisze:No to Alunia "rośnie" nam na Daliową Panienkę ;) :D
Tego sniegu nie jest tak dużo! U mnie tez tak wyglądało, a dziś jak zmierzyłam warstwę śniegu (palcem :lol: ) to miała ok 2cm ;:49 . To szybko stopnieje, zobaczysz :D
Iza, jeszcze taki przydomek mi zostanie ;) Ale fakt, w tym roku zaszaleję sobie z daliami, a co tam, raz się żyje. Chciałam tez z liliami, ale kradzieże kwitnących lilii trochę mnie zniechęcają :evil:
Sniegu jest z każdym dniem, nawet godziną coraz mniej, a w mieście jest tak brudny, że nie mam ochoty już go oglądać ;)
Jadziu u nas bratki kwitną cały rok, to bardzo niezawodne samosiejki :D U nas też wszystko jeszcze przymarźnietę, a tam gdzie topnieje, to woda stoi :?
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

Moniko, niestety z irysami mam w ogóle marne doświadczenie, dopiero je zbieram ;) Zaczynam trochę odróżniać odmiany. Jak masz okazję kupić i posadzić, to zrób to, będziesz potem chwalić się fotkami ;)
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Widzę Alu, że parapety pełne. Zauważyłam, ze stawiasz folię alum. od wewnątrz pokoju. Czy ona ma odbić światlo, czy dać ciepło? Może moje pytanie jest śmieszne, ale ja nigdy tego nie robię i chcę się dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Alu,to ja nie zazdraszczam tego śniegu :roll:
Ale widać, że on się już chyli ku upadkowi :;230
Popłynie do jeziora jak nic...
Ja wczoraj,ostatecznie pozbyłam się śniegu,aż człowiekowi lżej na duszy ;:18
Pozdrawiam Magda :)
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Alu, chyba kupię :lol: Zła jestem na siebie, bo bródkowe posadziłam za głęboko i przez dwa sezony nie kwitły. W sierpniu poprawiłam, mam nadzieję, że w końcu zakwitną :lol:
Miłego dnia :)
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Post »

Ala odmeldowuję się u Ciebie ;) zakupy widziałam już przed awarią - są super :D
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Alu, nie podoba Ci sie "Daliowa Panienka" :( Tak ładnie brzmi ;)
Grzegorz B

Post »

Aż mnie dreszcze przeszły na widok śniegu, człowiek odwykł od takich widoków :roll: , ale co jest pozytywnego, że w tak zimnym towarzystwie widać wiosnę, tak więc śnieg stopnieje a wiosna spotęguje swą siłę rażenia :):)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”