Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

A tutaj dopiero listopad , Monika , coś czuję że na wiosnę nie poznamy Twojej działeczki , tyle kwiatów będziesz miała ;:3
Bożena
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Bożenko,
ja to powiem tak szczerze, z tego względu, że działkę mamy stosunkowo od niedawna, to na kwiatki mam zawsze za mało czasu...przynajmniej tak do tej pory było :( zawsze jakieś inne rzeczy powymyślam i pracę z kwiatkami odkładam na później. W tym roku ciągle sadziłam krzewy owocowe, na jesieni drzewka owocowe, organizowałam plac zabaw dla mojej córci, a to skalniaczek zrobiłam, a to ocieplałam domek i tak w kółko coś...w tym roku zostało nam szambo, i łazienka, czyli cała kanalizacja ;:65 No ale to zamierzam zrobić na wczesną wiosnę. W przyszłym roku zamierzam założyć swój pierwszy w życiu warzywniczek, zamontować hamak (jest już projekt: mój M wbetonuje dwa słupki ogrodzeniowe, które nam zostały po budowie ogrodzenia), zamontować kolejną pergolę, zagospodarować kupione gazony i znając mnie pewnie z dnia na dzień pomysłów będzie dochodzić ;:14 a mąż to już się na mnie powoli szykuje ;:134

;:306 ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Pracowita wiosna się zapowiada.. ;:333

A najśmieszniejsze jest to, że pomysłów sporo, sił czasem brakuje- ale i tak, mimo że ledwo ruszasz się po powrocie do domu, to jesteś przeszczęśliwa z dokonań.. Ja tak mam, i chyba większość osób tutaj..
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Moniś, dokładnie mam tak samo ;:138
pozdrowionka :wit
Awatar użytkownika
Iga51
200p
200p
Posty: 358
Od: 27 paź 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Koszyki w porządku. ;:215 Będziesz robiła wiklinowy kącik? Czy jeszcze nie masz na nie pomysłu? ;:173
Pozdrawiam. Iga
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Iguś,
w sumie odnalazłam jeszcze 3 inne koszyki, także troszkę ich będzie...na działce w garażu 5 czeka jeszcze nie wykorzystanych. Zamierzam w przyszłym roku je zagospodarować gdzieś, ale jeszcze nie wiem gdzie i jak ;:88
Awatar użytkownika
Iga51
200p
200p
Posty: 358
Od: 27 paź 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

No jak masz ich aż tyle, to Ty już coś extra wymyślisz. ;:32 Już jestem ciekawa co to będzie. Nie mam tego szczęścia, żeby jakieś skarby znaleźć w piwnicy, bo jej po prostu nie mam. ;:174
Pozdrawiam. Iga
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

To przed Tobą pole do popisu na wiosnę, z takimi fajnymi koszami..
Chociaż jeden z nich, a najlepiej dwa, mniejszy i większy- wyłożyłabym w środku folią jakąś grubą, wsypała ziemie i wsadziła np. petunie. Tarasik/weranda, z takimi koszami wypełnionymi zwieszającymi się petuniami wyglądałaby bardzo romantycznie.. Przynajmniej w mojej opinii :oops: Tylko ważne, żeby folię dać solidną- szkoda, żeby koszyk przemókł i zgnił..

Bardzo jestem ciekawa, co Ty wymyślisz ze swoimi skarbami..?
A ta filiżaneczka wiklinowa- urocza!!

edit- się tu "wymądrzyłam" trochę- ale to raczej jest puszczenie wodzy fantazji z tęsknoty za wiosną :lol:
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Kochani, niedawno wróciłam ze swojej działeczki...wyjazd dzisiejszy to typowy spontan...córa do babci, mąż do remontu a ja---->tam gdzie lubię najbardziej ;:1
Pokażę Wam kilka jesiennych kolorków, niestety tak mało, bo musiałam oszczędzać baterię w telefonie, która i tak po kilku fotkach padła ;:110
Obrazek Obrazek Obrazek
A to moje poziomaski, coś Wam powiem..., nie sądziłam, że w pod koniec listopada będę jadła własne poziomki...zerwane dziś...około 50 sztuk :heja
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moje nowo posadzone iglaczki za huśtawką
Obrazek
Obrazek
Moja nowo posadzona różyczka chyba zwariowała przez tą pogodę
Obrazek
Obrazek
Żeby nie było, że tylko bąki zbijałam...przekopanie ziemi pod warzywnik czas zacząć ;:215
Obrazek
Wytyczone zostały granice (5m x 6m), żeby przypadkiem się nie zapomnieć i nie zorać całej działki ;:306
Obrazek
Później już padła bateria ;:145 udało mi się przeorać połowę warzywniczka, reszta na wiosnę, ale zastanawiam się nad glebogryzarką. No i wtedy bym mogła go jeszcze powiększyć :tan Tylko zastanawiam się, ile by kosztowało wynajęcie takiej maszyny, bo kupować to nie wiem czy jest sens ;:224
Dziś odczuwam wszystkie mięśnie ;:124
barjed5251
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 lut 2013, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na równi i do Łomży i do Ostrołęki.

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Monika idziesz jak burza.Tyle już masz nasadzen ,dobrze,ze zaczynasz od czystej,pustej działki.Nie to co moja ,zarosnieta ,dzikimi sliwkami,zaniedbana,z wykopaliskami wszelkiego dobra,z domkiem do remontu,ale pomalu już widać ze cos się wykluwa.Na wiosne i ja zaloze swój watek i pokaze co już zostało dokonane.Aby do wiosny...już nie mogę się doczekac ;:65 .Mysle ,ze wszyscy ,,zielono zakręceni ''tak maja,najlepiej żeby w ogole nie było zimy. ;:306
Kwiat zyje,kocha i przemawia cudownym językiem.
(Peter Rosegger )
Z pozdrowieniami BARBARA
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Hejo, wpisuję się, żeby dopingować na wiosnę, pozdrowionka :)
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Cześc Moniczko- co słychać..? Pewno wpadłaś w wir świątecznych przygotowań..?
Zastanawiasz się nad wypożyczeniem sprzętu.. Nasza ekipa korzystała z jakiegoś punktu wypożyczania maszyn-chyba w Legionowie..? np. zagęszczarka kosztowała 100plm/dzień
Pozdrawiam
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Witajcie! ;:cm
Basiu,
z tymi nasadzeniami to bym tak nie szalała ;:224 to było bardzo miłe co napisałaś, ale..czy ja wiem...dużo nasadzeń...w tym roku starałam się posadzić dużo, bo wiem, że rok za rokiem leci i sama widzę, że gdybym posadziła już w pierwszym roku jakieś drzewa czy krzewy, to teraz bym już miała wielkie drzewiska ;:14 mam przykład z takim świerkiem, który został zakupiony na Boże Narodzenie (miał ok. 40-50 cm) bodajże 3-4 lata temu i obecnie ma ponad 1m70cm. Dlatego w tym roku posadziłam dużo krzewów owocowych: porzeczki, agrestoporzeczki, świdośliwę, borówki, jeżyny, jagody kamczackie, malinki no i drzewka owocowe: grusze, śliwki, jabłonki, wiśnie i czereśnie. Zobaczymy co z tego będzie na wiosnę.
Załóż swój wątek jak najszybciej...na pewno nie raz zawitam do Ciebie na działeczkę :tan
Lyanna,
dzięki wielkie...a gdzie Twój wątek działkowy, chętnie bym wpadła z rewizytą ;:224 , całuski ;:168
Moniczko,
u mnie kochana wszystko w porządeczku....ja jeszcze o świętach w sumie nie myślę, bo właśnie przez ostatni tydzień byłam skupiona na przygotowaniach do urodzin mojej córuni. Kończyła trzy latka...oto dowód ;:23 Obrazek
A co do tej glebogryzarki, to zdecydowałam, że sama to przeryję ;:306 Wypożyczenie, tak jak napisałaś, to kwota rzędu ok. 100 zł (bo też się dowiadywałam), jeszcze do tego dochodzi kaucja, ok.400 zł - w sumie zwrotna, ale nie daj Boże coś się uszkodzi czy cuś, i co ja z tego biedna będę miała, ani kasy, ani maszyny :;230 Także zdam się na swoje piękne rączki i siłę mięśni... ;:306 ;:306 ;:306
I jeszcze trochę zimowych widoczków z mojej działki - wczoraj zrobione....jeszcze gorące, chrupiące :;230
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jestem ciekawa, czy w takich betonowych gazonach (jak widać na zdjęciu powyżej) mogą rosnąć iglaki...chciałabym do nich zasadzić jakieś tujki, żeby utworzyły taki szpaler, na dole - w nogach, może jakieś jednoroczne...pomiędzy tymi gazonami, jest zrobione miejsce na pergolę i po niej różyczki - lista zakupów już sporządzona ;:215
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”