Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ipako
200p
200p
Posty: 331
Od: 11 wrz 2013, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Moni miejsce na ziemi:)

Post »

i tak brawa za odwagę z tymi pomidorkami, sama bym chciała mieć takie swoje własne, ale chyba jeszcze poczekam. Najpierw muszę z tymi ziołami się ogarnąć :D w każdym razie Twoje wyglądaja na udany "eksperyment", więc trzymam za nie mocno kciuki.
Co do natki piketruszki to jeszcze nie chociaz chciałam. Dwa razy byłam na ziołowo-nasionowych zakupach i dwa razy natki nie było :( W każdym razie planuję nabyć i posiać. Jedynie mogę napisać, że moi dziadkowie mieszkający niedaleko posiali natkę pietruszki w glebie i pięknie rośnie, do tej posry ma śliczne i nowe listki (wczoraj np byłam na wycieczce i część sobie ścięłam i w domu zamroziłam :))) ale chciałabym mieć tez taka właśnie świeza pod reka na parapecie.
To moze niebawem razem posiejemy i bedziemy sie podgladac jak wschodzi i rosnie :D?
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moni miejsce na ziemi:)

Post »

Ja również byłam już kilka razy w hipermarkecie, bo aktualnie remontujemy łazienkę w mieszkanku, więc chcąc nie chcąc, jestem ich częstym gościem, ale też nie widziałam nic poza kiełkami. Wkurzyłam się i sobie zamówiłam na allegro wraz z innymi pomidorkami, które poczekają do marca, bo nie będę na nich eksperymentować..już starczy tych eksperymentów :;230
Nabrałam chęci z tą pietruszką, jak przeczytałam to co napisałaś. Kto wie, czy w weekend nie posieję ;:224
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moni miejsce na ziemi:)

Post »

Będzie się działo , zobaczymy na wiosnę jak działka zacznie się zapełniac roślinkami......masz duże pole do popisu Moniko :D
Bożena
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moni miejsce na ziemi:)

Post »

Oj, Bożenko, nawet nie wiesz, jak ja nie mogę się doczekać wiosny ;:145

Co do tego dużego pola do popisu, to nie tak do końca, bo ta centralna część działki jest zostawiona na dom, który może w przyszłości stanie ;:173 , więc wszelkie nasadzenia drzew czy krzewów odpadają, bo wieeelka szkoda by była..sama rozumiesz ;:168
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moni miejsce na ziemi:)

Post »

Tak też pomyślałam od razu, że dom jest na 1 miejscu jako główny punkt działki.....fajnie, mić swój własny domek...sama o tym marzę i chyba tak zostanie .....
Bożena
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moni miejsce na ziemi:)

Post »

wiesz Bożenko,
póki co mamy ten drewniany i jak na razie taki mi starczy na cele rekreacyjne, ale gdybyśmy chcieli z rodzinką kiedyś tam na działce pozostać na stałe to wtedy właśnie zagospodarujemy to centralne miejsce na działce...ale to chyba nie nastąpi zbyt szybko...a miejsce trzeba trzymać ;:110
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Moni miejsce na ziemi:)

Post »

Dziewczyny ;:196
Co do natki pietruszki,to mam lepszego pomysła.....sadzisz w doniczkę korzenie pietruszki zwykłej korzeniowej-blisko obok siebie(nawet można je od dołu skrócić,jeśli są długie,tylko trzeba trochę obsuszyć,by nie gniła).Najważniejsze,by takie korzenie nie miały za głęboko wyciętych liści.I podlewasz jak kwiatek.A korzenie wypuszczą natkę.
Będzie szybciej i natka będzie bardziej ''konkretna'' od takiej sianej.Tym bardziej,że do siewów teraz pora raczej nieodpowiednia ;:224.A taka siana natka byłaby raczej wątła
Naprawdę polecam.To samo można zrobić z cebulą.Taką drobną.Tylko trzeba uciąć czubek w miejscu gdzie był szczypior i gęsto powtykać cebulę do doniczki.Za jakiś czas ruszy 'plantacja' szczypioru.Ja tak robię,gdy wiosna już się zbliża.Uwielbiam szczypior i nie mogę się doczekać kiedy wyrośnie ;:219
Awatar użytkownika
Iga51
200p
200p
Posty: 358
Od: 27 paź 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Moni miejsce na ziemi:)

Post »

Witaj Moniko :wit Bardzo mi się podoba Twoja działeczka. Szczególnie Twój zapał. Działeczka szybko Ci się zapełnia. ;:138 No i masz "złotą rączkę" w domu. ;:215 A to ważne. Nie zawracaj sobie głowy lekkim marudzeniem Twojego M. Oni tak mają. A potem robią i jak widzą efekty, to mają ogromną satysfakcję, tylko się do tego nie przyznają. Nie wpadają w euforię tak jak my. Na swojej działce masz duże pole do popisu. Już nie mogę doczekać się wiosny, żeby zobaczyć kolejne Twoje zdjęcia. :roll: Ja od 5 lat też mieszkam na wsi. I też tworzę swój ogród od początku. Tylko, że my kupiliśmy stary, wiejski domek i 2000 m2 ziemi. Ziemi nie tak ładnej i czystej jak Twoja. U nas był stary, dziki sad śliwkowy i chwaściory po dach. Od 12 lat nikt tu nie mieszkał, więc nikt nic nie robił. I jeszcze teren jest nierówny. Ale w końcu sad wykarczowany, ziemia wyczyszczona, no i ogród zaczyna wyglądać jak ogród. Ale dość o mnie. Jesteś bardzo młoda, więc tym bardziej cieszy Twoje zauroczenie roślinkami i ogrodem. Będziesz miała dużo czasu, żeby się nim nacieszyć. :D
A co do warzyw sianych jesienią w gruncie, to ja ( jak tylko założyłam warzywnik ) w listopadzie sieję marchew, pietruszkę, sałatę zimową, czasem szpinak i sadzę czosnek. Marchewka i pietruszka jest zdecydowanie szybciej i większa niż siana wiosną. Lubisz eksperymentować, więc spróbuj.
Życzę Ci powodzenia. ;:173
Pozdrawiam. Iga
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Jola,
właśnie tak robiłam w zeszłym roku z pietruszką i całkiem fajnie rosła...nie wiedziałam, że ta siana może być wątlejsza...ale tak zrobię jak napisałaś...wezmę po prostu kupię pietruchę i wsadzę do ziemi tak jak kiedyś i już ;:124 a z sianiem wstrzymam się :uszy
Iga,
dziękuję za miłe słowa. Wracając do mojego M, to jak usłyszał wczoraj, że chcę jechać do castoramy po gazony betonowe na działkę i po pergolę to dziwnym wzrokiem na mnie spojrzał i spytał, po co mi to na zimę ;:202 Chyba miał rację ;:14, ale no cóż, mój typ tak ma...jak sobie coś upatrzę, to muszę to zaraz kupić i najlepiej od razu zawieźć na działkę ;:112 Normalnie chyba zwariowałam na punkcie tej działki ;:306
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Iga51
200p
200p
Posty: 358
Od: 27 paź 2013, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Moni miejsce na ziemi:)

Post »

Moniu. Nie zwariowałaś. My wszystkie tak się uzależniamy. Ale to całkiem fajne uzależnienie. Teraz właśnie mamy czas na planowanie, gromadzenie wszystkiego, bo wiosną to już tylko tyrka w ziemi. Ale jaka radość i satysfakcja.....
Pozdrawiam. Iga
miisia
100p
100p
Posty: 146
Od: 5 lut 2013, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moni miejsce na ziemi:)

Post »

Monia pod wiosenne pomidorki ,paprykę i inne roslinki warto teraz zbierac kubki po jogurtach ,serkach.Potem będzie jak znalazl,na pewno przydadzą się do pikowania :heja
Marianna
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

miisia,
Tak, właśnie zbieram, ale tylko te większe, bo mam bardzo dużo takich 0,2 l, więc już jedne mi odpadają w zbieractwie ;:306

Dziś się wybieram do sklepu zakupić pergolkę dla różyczek. ;:65 Dowiedziałam się na FO, że pnące, których nie trzeba okrywać na zimę to Flammentanz...doradźcie coś jeszcze pnącego i prawie bezobsługowego, kto ma takie w ogrodzie? Chciałabym, żeby fajnie pięły się po łuku i żeby nie bawić się w okrywanie ich na zimę ;:224
Oto moje aktualne eksperymenty:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Arnika2
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 mar 2013, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Podobno biedronkowy powojnik "Jackmani" jest bezproblemowy. ;:3
Nie siła, lecz wytrwałość czyni wielkie rzeczy./Samuel Johnson/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”