Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

No tak, tak leżeć i podziwiać, a trawa sama się skosi, chwasty same wyskoczą, krzewy same się przytną ;:224
No, ale co zrobić, po prostu trzeba to lubić :)
Zresztą taka praca na świeżym powietrzu to samo zdrowie, o ile jest wykonywana w miarę swoich możliwości i z umiarem :)
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Ja to lubię, nawet bardzo, ale po 5 latach intensywnych prac każdy ma ochotę na chwilę odpoczynku
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

To tak jak ja, też lubię :) A jeszcze bardziej jak widać efekty, ktoś docenia i pomaga :D A na odpoczynek sobie zasłużyłaś i to na długi odpoczynek.
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Nasiona zamówione ;:138 Jutro zostanie zakupionych kolejne 35 sztuk gazonów betonowych oraz w Mławie wymarzony mostek drewniany...mam wizję połączenia go z pergolą, gazonami betonowymi....taki kącik ogniskowy z paleniskiem....jestem ciekawa końcowego efektu ;:224
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

:wit no to pochwal się jakie te nasiona zamówiłaś :)
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Ooo witaj Madziu, nasiona pomidorków i troszkę kwiatów. ..bez szaleństw. Nie zamawiam wielkich ilości, ażeby nie leżały potem bez sensu, a tak to ktoś ma możliwość skorzystania. ...oj już nie mogę się doczekać wiosny kiedy to znowu cyklicznie co piątek będę wyruszać na działeczkę
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Tak, ja też tego nie mogę się doczekać. Zamówiłam już pierwsze jeżówki i liliowce. Czekam na potwierdzenie czy na pewno będą dostępne. Mam już też nawozy do trawnika, iglaków, hortensji, rosahumus, opryski do róż, miedzian, kwasomierz i kupiłam też sobie nakolanniki. Rozglądam się powoli za różami. Pewnie jak tylko pojawią się pierwsze nasiona w sklepach to się też rzucę.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

:wit witaj, do wiosny coraz bliżej to pewnie już masz wielkie plany. Kupiłaś coś nowego? Ja już rośliny mam wszystkie pozamawiane i tylko czekam, aż zima odpuści i będzie można doły kopać. Mam nadzieję że do końca lutego jakoś wytrwam a w marcu już co tydzień będę mogła jeździć.. albo chociaż co dwa. No zobaczymy.
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Cześć Madziu,
plany mam i to wieeelkie. Siedziałam teraz w ferie w domku i sobie planowałam ;:224 Zrobić altano-wiatę z drewna, kącik ogniskowy, postawienie wiatraka, dokupienie wiele roślin (najpierw robię listę), lampy ogrodowe zamontować - pociągnąć kable itp., wykopać oczko, postawić pergolę i pewnie w praniu jeszcze dojdzie kilka ;:224 Nawiozłam całą wywrotkę czarnoziemu i teraz tylko muszę ją taczkami sobie porozwozić po całej działce ;:124 Już kącik ogniskowy zaczęłam robić 2 tygodnie temu...teraz w najbliższą niedzielę jadę z córeczką to sobie może coś tam zrobię ;:65 Buziaczki,papa
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

A miało być leżenie na trawie i odpoczywanie ;:306 . Masz jakieś fotki z tego kącika ogniskowego? Bardzo fajne masz plany. Nie mogę doczekać się fotorelacji jak to wszystko powstanie. Dużo pracy przed Wami.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Wdepnęłam na chwilę, jutro wejdę na długi spacerek. ;:65 ;:65 ;:65
Zauważyłam, że będzie na co popatrzeć. ;:138
Do zobaczenia :wit Dobrej nocy. ;:173
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Witaj, Lucynko!
zapraszam na dłużej, co prawda u mnie zbyt wiele się nie dzieje,ale to zawsze milej w grupie:) ja odkąd mam dzialkę to odliczam czas od jesieni do wiosny...teraz oby do marca...potem to już będzie z górki ;:108
Obrazek Obrazek Obrazek
Jutro jadę na działeczkę sadzić mnóstwo roślin: drzewka ozdobne, krzewy owocowe, cebule, krzewy ozdobne itp. Poniżej tylko niektóre z nich ;:oj oj będzie się działo ;:138
Obrazek Obrazek
I kolejne zakupy. Czekają cierpliwie na swoją kolej. Wczoraj byłam w Auchan i zobaczyłam wielką jarzębinkę...oczywiście ją kupiłam za całe 27 zł, a wysokość jej to ok. 2,7m. Dokupiłam jeszcze 2 róże w promocji za 2,99 sztuka i agresty w formie piennej za 3,99 sztuka. W tym miesiącu na roślinki wydałam (aż wstyd się przyznać) ponad 400 zł. A jeszcze w planach zakup lamp ogrodowych, altana i wiele innych. Pójdę z torbami ;:14
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A oto moje skromne wysiewy
Obrazek Obrazek
Już nie mogę doczekać się weekendu, zapowiada się bardzo ciepły i pracowity..za tydzień przyjeżdża ekipa stawiać altanę ;:65
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

:wit Co słychać? Jak po sezonie letnim? Może wstawisz zdjęcia zmian jakie zaszły w waszym królestwie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”