Ogród Manenka 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Ogród Manenka 2

Post »

Hejka
Byłam dziś w ogrodniczym bo potrzebowałam agrowłókniny a to pokaze jak zrobię do czego była mi potrzebna i oczywiscie kupiłam sobie cos tj;Houtynie czyli pstrolistke sercowatą i dzwonek karpacki ,napisze wieczorkiem bo goście zajeżdżają.
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogród Manenka 2

Post »

Hotunia bardzo ładnie się rozrasta,niby piszą,zeby sadzić w cieniu,ale w słońcu ma o wiele ładniejsze wybarwienie,inaczej tułacz.
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Ogród Manenka 2

Post »

Dziekuje Małgosiu za rade włąśnie tak myślę ją posadzić w słoncu ,pada u nas ale tak trochę mocniej by mogło to by nasiąkło bo na razie to kurz strzepało.
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Ogród Manenka 2

Post »

Witaj Marzenko oj u mnie już mokro mogło ,by na kilka dni przestać padać.Widzę roślin cały czas więcej. ;:138
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Ogród Manenka 2

Post »

Marzenko, gdzieś mi się zawieruszył Twój wątek, ale już sobie wszyściutko pooglądałam, widziałam Twoje wysiewy, budzącą się do życia wiosnę i przepiękne skrętniki na parapecie. Powstałą nową rabatkę i uroczą córunię, bardzo fajnie wygląda również ta rabata pod ścianą. Pięknie Ci kwitły lilie i liliowce, a ta czerwona podwójna malwa jest bombowa, jejku i jakie słodziutkie kociaczki. Owoce nie źle obrodziły ;:108 i te pomidorki, muszę pamiętać, aby w przyszłym roku poobrywać moim więcej liści
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Ogród Manenka 2

Post »

Weszłam na chwilę chociaż mam już oczy na wpół zamknięte ,byłam na koncercie Bayer fuul (chyba żle napisałam ale wybaczcie)FAJNIE BYŁO ODSTRESOWAŁAM SIĘ I MOBILIZUJE SIŁY NA PONIEDZIAŁEK BO ZACZYNAM SADZENIE ROŚLINEK TZN PIERWIOSNKÓW I OSTRÓŻEK KTÓRE STOJĄ W FOLIAKU I CZEKAJĄ NA POSADZENIE (nie chcący sie właczyłoy duże litery)
Dziękuję Ilonko ale bardzo mi miło za Twoje słowa pochwały
Beatko u mnie też dziś popadało wiec będę miała co robić
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Ogród Manenka 2

Post »

Niby popadało ale nie na tyle zeby zaorać ,mój mąz się denerwuje bo słabo idzie w polu.Oczywiscie miałam posadzic ale w poniedziałek rano z teściową do lekarza ,póżniej ja na echo serca ,dzieci wywiozłam do córki wiec dzis sprzątanie porządne a jutro ogród ale co tu można planowac .Córka przyjechała z wczasów i dostałam od nich prezent konika z wikliny ,oni wiedzą jak mamę zadowolić .Zdjecie zrobie pózniej pokaze.
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Ogród Manenka 2

Post »

Marzenko czekam na zdjęcia ;:65 U mnie też sucho :(
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Ogród Manenka 2

Post »

Marzenko piękne róże i budleje. bardzo podoba mi się ten czerwony krwawnik - no i pomidorki, wzorowe i zdrowiutkie!
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Ogród Manenka 2

Post »

Hej jestem na chwile ,dziś popracowałam w ogrodzie ,zasadziłam sadzonki rabarbaru,ostrózki i pierwiosnków i przesadziłam trawy (wyłożyłam je agrowłoknina dobrze zrobiłam)w przyszłym roku wysypie tam kore bo w tym finanse za dużo by było.

Obrazek
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Ogród Manenka 2

Post »

Amoże ktoś podpowie coś na temat tych traw,czy po między nimi wsadzić rozchodniki?

tu zasadziłam pierwiosnki i myśle co posadzić za nimi żeby było nie za wysokie i kwitło pózniej
Obrazek
Obrazek
szałwia od bogusi(bwoj)
Obrazek
jeśli się nie mylę to nachyłki tak ,zebrałam dziś siew są takie śliczne akurat na obrzeża rabatek
Obrazek
Obrazek
rozchodniki
Obrazek
i mój róg domu a altanki dopełniony kamieniami , w samym rogu myślę posadzić bordową żurawke ale to na wiosne
Obrazek
i skalniak a wnim stoi konik a moze osiołek od córki i ziecia oraz studnia którą kiedys dostałam wraz z kwiatkiem w srodku kwiatek zmarniał a studnie wystawiłam na skalniak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na skalniaku tylko te kolorki jeszcze są reszta już przekwitła
Obrazek
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród Manenka 2

Post »

Marzenko! nie jestem ekspertem ;:306 w zestawieniach roślin, ale bardzo podobają mi się wysokie trawy jako tło dla innych roślin , a te niższe także w zestawieniu z kwitnącymi. Moje nasadzenia są spontaniczne, jeśli okazuje się ,że zrodzony pomysł nieciekawie prezentuje się w realu- to przesadzam. Nie wiem jak będą zachowywały się trawki pod tą agrowłókniną. Myślę,ze trochę żal będzie innych kwiatków ,które tam posadzisz./ mam wrażenie,ze będą miały ograniczone rozrastanie się /Ja chcąc ograniczyć rozrastanie się trawy ,na których za bardzo mi nie zależało , a mimo wszystko zdobiły, sadziłam w takim "rękawie" z uciętego, mocnego worka foliowego. Dałam jej tylko tyle miejsca , na ile uważałam ,ze może rozrosnąć się . Inne ,te na które czekam z utęsknieniem :miskanty, rozplenice niech rozrastają się . Nachyłki cudowne, poproszę nasionka!
Nie wiem jakie trawy posadziłaś , jeśli wysokie a chcesz miedzy nimi posadzić rozchodniki to z czasem będą " zagłuszone ' przez trawy. Ja posadzilabym z przodu jakieś niewysokie , kwitnące . zastosowałabym pietrowe nasadzenia, pod ogrodzeniem wysokie trawy, z wysokimi kwitnacymi np. rudbekie
Te niższe pysznogłówki , jeżówki ciekawie komponują się z trawami.
Rozchodniki jako to najniższe nasadzenie.
Marzenko! to moje sugestie, moze ktoś podpowie Ci z większym doświadczeniem. Każdy ma inne pomysły, i dobrze nudno byloby , gdyby jeden ogród byl kopią, drugiego. Pozdrawiam cieplutko! ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Ogród Manenka 2

Post »

Dziękuje Bogusiu za rady wezme pod uwage,moze faktycznie ta agrowłoknina nie da rezultatu najwyżej za rok zmienie muszę sprawdzić u koleżanki jaka ta trawa rośnie bo najpierw miałam na innym miejscu zasadzone i mi sie pomieszały która jest wyższa.Wiem z jej opowiadania że jedna jest bardzo wysoka i ekspansywna czyli jak w tej agrowłókninie by urosła w mniejsze kępy to dobrze .
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”