Taki - sobie ogród cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Przyszło lato 2013.

Po miesięcznej przerwie przyszedł czas na kolejny wątek. Stary znajdziecie TU.
Dziękuję za miłe słowa na pw i w innych wątkach. Cieszę się, że interesuje Was, co u mnie się dzieje.

Piękny czas w ogrodzie. Kwitną róże i hosty, zabierają się powojniki.
Susza się zaczęła po porcji ulew. Chwasty porosły, ale zrobiła się skorupa i coraz trudniej je wyrywać. Ale się staram i jakoś wyrabiam.

Pomidory już nie mieszczą się w szklarni. Fakt, że za gęsto posadziłam, ale nie spodziewałam się, że będą takie wysokie. Mają po kilka gronek pomidorków.
Zjadam już plony ogródkowe: robię chłodniki z botwinki z koperkiem, robię risotto ze strączkami groszku cukrowego, sałatki z rukoli z zieleniną, dżemiki z róży Louise Odier.

Mam hamak w ogrodzie. Używam go codziennie, przydał się zwłaszcza podczas upałów. Zawsze byłam zadowolona z moich starych drzew owocowych, a teraz nareszcie do czegoś posłużą, bo owoców od kilku lat ani śladu. O mojej renklodzie wszystkim mówię, że ona już nie rodzi i ma funkcję ozdobną. Na to moja kuzynka stwierdziła: ?To tak jak ja!?
Zakwitła mi w międzyczasie opuncja ogrodowa nabyta na majówce w OB. W Poznaniu. Nie wierzyłam w to, bo ja zawsze mam takie szczęście, że jak wszystkim coś kwitnie ? mi np. marnieje.
Nabyte w zeszłym roku róże przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Jeszcze kilka sztuk się zbiera, ale te co kwitną napawają mnie szczęściem. Urosły Louise Odier i Dortmund, ale żeby osiągnąć szczyt pergoli, jeszcze in brakuje. Edenka i First Lady to ślicznoty, na które można patrzeć w nieskończoność. Wypiękniała także Pastella, choć do tej pory bardzo na nią narzekałam.

Cdn?

Parę fotek na dziś:

Opuncja:

Obrazek

Moje pomidorki:

Obrazek

Obrazek

Firletki, wiesiołki

Obrazek

Kanny rosną szybko, chyba nadgonią wiosnę...

Obrazek

Harkneska z Auchana, chyba King Arthur? Sir Lancelot? :roll:

Obrazek

"Świętojanki", czyli już powinny być dojrzałe ;:306

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłeczko, wreszcie :wit otworzyłaś wątek, Jakoś brakowało mi Twojego ogrodu ;:196 . Niektórzy zimują opuncję w gruncie. Ja bym się chyba nie odważyła, choć jeszcze nie myślałam póki co o zakupie. Planujesz swoją na zimę zabierać do domu? Czy choćby do pomieszczenia z daliami?
Pomidorków zazdraszam,bo ja warzywniak odpuściłam totalnie w tym roku i nie mam nic prócz truskawek :( .
A jeszcze pomęczę Cię: co jest na zdjęciu z firletką i nachyłkiem? Sliczna roślinka.
Skoro już się tak rozpisałam, to pochwalę się, ze pierwsza dalia się rozchyla, żółta, ale o odmianę nie pytaj, bo znaczniki znikły :? . Jakaś odmianowa, bo na tych "trumienkach" sadzona :wink:
Pozdrawiam z siedliska i zapraszam do nowej odsłony ;:196

Skoro już udało mi się być pierwszą, to wykorzystam moment: Świętajanki to porzeczki? Nie znałam tego określenia, ale ja nie z Wielkopolski. U mnie czerwienią się ślicznie, ale synkowi nie bardzo podchodzą. Mówi : pyszne, a buzię krzywi jak przy cytrynie ;:306
gosia amator
100p
100p
Posty: 117
Od: 6 wrz 2009, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska-Przeźmierowo

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Po dłuższej nieobecności zaglądam nieśmiało ... a tu taka niespodzianka - nowy wątek !!!! Miłka gratuluję pomidorków i innych osiągów- a najbardziej to hamaka - w twoim pięknym ogrodzie to chyba z niego nie schodzisz ;:173 . Ja też się pochwalę - dalie przez Ciebie darowane nie tylko przeżyły zimę ale jeszcze zakwitły - musisz koniecznie zobaczyć w realu ;:108 . A tak w ogóle to wiem że upał ale daj parę fotek więcej- daj nacieszyć oka !!!!
Gosia
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

W nocy padało - wreszcie! Trochę podlało, cieszę się, że nie będę musiała dygać z wężem i konewkami.
Wreszcie będziemy mogli skosić trawę, bo przy takiej suszy bałam się, że nie da rady. Za to dzieci siostrzeńca mogły zbierać kwiatki na wianki :;230

Gosiu! Cieszę się, że dalie przetrwały i rosną. Muszę to zobaczyć, ale nadal nie mam pojazdu :-(

Marzka! Nie wiem co zrobię z opuncją, serce mówi - do kanciapy, rozum - zostaw w gruncie ;:306
A te kwiatki to: czerwona - firletka chalcedońska, fiolet - firletka wieńcowa, żółte - wiesiołek czworokątny.
Chalcedońska fajna, ale w tym miejscu nie pasuje. Obmyślam jej przeprowadzkę :roll:
Cieszę się że dalie ładnie Ci rosną. Pokaż potem zdjęcia!

Kwitną moje róże, przez ten upał np Gloria Dei szybko przekwitła i zbledła. Tak samo zrobiły Geisha i Othello, ale inne - piękne!

Fotek ciąg dalszy:

Eden Rose

Obrazek

Naparstnica i Pastella

Obrazek Obrazek

King Arthur? Sir Lancelot?

Obrazek

Powojnik Mikelite

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłko, zatęskniłam za Twoimi zdjęciami, biała naparstnica i Pastella konkursowe!!! Widzę, że różano zrobiło się w Twoim ogrodzie. W ostatniej części pokazywałaś hosty pod starym drzewem, muszę coś takiego przemyśleć :)
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Nie pochwaliłaś się ze wątek nowy zaczęłaś.
Widzę że róż nowych przybywa.
U siebie dodałam zdjęcia Bobbiego jak chcesz zerknąć - u Ciebie by miał lepiej.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

różyczki,powojnik piękne ;:108
Opuncja ładny ma kolorek kwiatu,tez mam 2 -letnią i ma pąk kwiatowy,ale nie wiem jeszcze jki to będzie kolorek,bo pąk mniejszy :wink:
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłeczko jesteś !!! ;:196 cieszy mnie to.

Eden Rose wyjątkowo nadaje się na otwarcie wątku i pierwszą stronę - daj więcej ujęć bo jej delikatność jest oszałamiająca.
Porzeczka świętojanka ??? - pierwszy raz słyszę - czy to regionalna nazwa czy faktycznie jest taka odmiana ?
Naparstnica biała - och i ach nad swoja 1 sztuką robiłam bo reszta w niewielkiej kępie to różowiaste a wnuczka w piątek wiedząc,że pozwalam ściąć kwiaty do wazonu przy odjeździe ciachnęła ją bo tez lubi biel ... i po nasionach ... :;230
Nastawiam się na dużą ilość naparstnic bo nie chorują a malwy tak więc zajmą tez ich miejsce.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Miłeczko, nie mogłam się już doczekać nowego wątku ;:196
Cudnościami nas witasz :D róże prześliczne, Eden Rose zapisuję na swoją listę róż do wyboru 8-) jest wspaniała :D
Dziewanna moje wielkie chciejstwo , ale już sadzoneczki w ogródku i w przyszłym roku mam nadzieję na śliczne kwiatuszki :D
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Śliczne róze i powojnik :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

A że mam zaległości i miłych gości odzywam się dziś kolejny raz ;:196

Mariola - kropelka! Dziękuję! :wit

Agness- Agusiu! Edenkę mam przez przypadek, bo w zeszłym roku akurat były przecenione, jak podeszłam do zaprzyjaźnionego centrum ogrodniczego, ale słabość do niej miałam zawsze - jak do Edenu ;:173 Ale chyba chodziło Ci o naparstnicę, bo dziewanny w tym roku nie mam - nie zasiała mi się ;:145

Krysiu! Dam więcej ujęć, jak pozostałe pączki rozkwitną, bo te się zbiesiły i obróciły do sąsiada. Naparstnicę zbiorę dla Ciebie (jak nie zapomnę). Taką z zielonymi kropkami i bordowymi.
Świętojanka to porzeczka w gwarze poznańskiej.

Aniu! Ja swoją kupiłam z pąkami. Czy zakwitnie w przyszłym roku, zależy od tego czy jej nie zmarnuję :;230 Jak Ci będzie kwitła - pochwal się koniecznie!

Irminko! Stare drzewa mają swój niepowtarzalny urok! Nie wytnę ich, no chyba, że same się przewrócą ;:224 Jak masz - korzystaj z pomysłu ile wlezie ;:108
Zdjęć różnych będzie dość - jeszcze Ci się znudzą. :-)

Gosia! W tym roku posadziłam tylko harkneski z Auchana i Biennenweide Rot. I już niczego nie kupuję ;:185 Bobby mi się przyda jak będę miała płot i tynki. Bo będzie widać zza płota i będzie miał się po czym piąć ;:173

No i obiecane fotki:
Mój hamaczek - po robocie ucięłam dziś komarka...

Obrazek

Ponury cień z hostami ventricosa i venrticosa Aureomarginata

Obrazek

Kolejna moja miłość - First Lady. Nie żałuję, że kupiłam ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

A Ciebie komar nie użarł? Bo ja to minuty spokojnie nie jestem w ogrodzie bez machania lapami na prawo i lewo :evil: Roslinki cudne :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.3

Post »

Mariola! Komary mają swoją porę i swoje miejsca. Hamak nawiedzają, jak ja już na nim nie leżę.

Wczoraj skosiłam trawę, bo niezła łąka już była. Polecam samojezdne kosiarki. Bydle to takie, ale jedzie samo. Tyle, że trzeba mieć siłę, żeby batem silnik uruchomić. Ale ponoć już są takie, że na pstryczek się załączają ;:224
Skoszona trawą ściółkowałam dalie i hosty. Wzięłam przykład od specjalistów w tej materii. Dłużej utrzymuje się wilgoć, a rozkładająca się trawa dostarcza nawozu. Nawet to nieźle wygląda jak podeschnie. Nie gorzej jak ściółka z mielonych gałęzi albo igieł.

A że mam zaległości - kolejne fotki:

Zakwitła hosta Thunder Bold Wyglada bosko!

Obrazek

China Girl

Obrazek

Moje kaktusy, poprzesadzane, na letnim miejscu:

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”