Zielono mi...czyli początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Agula76
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 3 sie 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Zielono mi...czyli początki

Post »

Witam serdecznie :wit
W zeszłym roku postanowiliśmy z mężem zagospodarować kawałek pola :)
Oczywiście zaczęło się niewinnie, miało być boisko dla dzieci, trochę krzaczków owocowych i grządka warzyw.
Prace na działce tylko w weekendy, ale za to od świtu do zmierzchu. Na razie entuzjazm nas nie opuszcza, a zeszłoroczne zbiory dodały skrzydeł. Sezon II 2016 uważam za otwarty :)

Obrazek Obrazek ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zielono mi...czyli początki

Post »

Melduję sie jako pierwsza. ;:224
Całkiem fajny poczatek. Podejrzewam, że w tym roku wejdziesz na wyższy poziom wtajemniczenia i zaczniesz rwać trawę na rabatki kwiatowe. ;:224 ;:108
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
Agula76
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 3 sie 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielono mi...czyli początki

Post »

AGA Z Dokładnie, tak jak piszesz. W tym roku planuję zrobić dużą rabatę mix Lwia paszcza, łubin, ostróżka, naparstnica, goździki, astry wszelakie i długo kwitnące zadarniające byliny. Cóż z tego wyjdzie będę na bieżąco relacjonować :)
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Zielono mi...czyli początki

Post »

Sporo miejsca,więc można poszaleć . ;:138
Pochodzisz po forumowych ogrodach ,więc i chciejstw przybędzie .Będziesz sadzić ,sadzić ,a my będziemy podziwiać . ;:108 :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielono mi...czyli początki

Post »

Witaj Sąsiadeczko :wit
Krajobrazy jakby bardzo znajome :uszy
Życzę powodzenia w przemiłych ogrodowych zmaganiach ;:3
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Zielono mi...czyli początki

Post »

Witaj :wit Miejsca wiele ;:333 Ale będzie się działo ;:306 Sporo pracy już włożyliście ;:215
Awatar użytkownika
Agula76
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 3 sie 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielono mi...czyli początki

Post »

Dziękuję za ciepłe przyjęcie i zajrzenie do wątku.
JolantaG Dziękuję i mam nadzieję, że będę mogła się czymś pochwalić ;)
Beaby przeglądałam Twój ogród ;:167 I love it. Widzę, że masz naparstnicę. Sama sadziłaś z cebulek czy siałaś ?
piortkowice dziękuję :oops: faktycznie włożyliśmy w to całe serce. W pierwszym roku, skupiłam się na warzywach i wsadzaniu wszystkiego w ziemię co dostałam od znajomych czy sąsiadów. Podoba mi się opcja "handlu wymiennego".

W tym roku powstanie pierwsza rabatka kwiatowa ups. rabata 1,5 x 3,5m :heja. Wszystko chcę posiać z nasion. Myślę jeszcze nad czymś niskim zadarniającym ( białym koniecznie) co długo kwitnie. Może macie jakiś pomysł ? Może jakaś bylina ?

Może macie jakieś podpowiedzi ? Planuję zrobić coś takiego :
Obrazek

Za wszelkie sugestie z góry pięknie dziękuję :)
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielono mi...czyli początki

Post »

Agula - ta różowa naparstnica sama do mnie przybyła - sąsiadka dostała kilka młodych rozsadek i tym oto sposobem załapałam na dwie różowe.
A ponieważ bardzo mi się spodobały bo zaraz mi zakwitły w tym samym roku to teraz zamówiłam sobie jedną sadzonkę - ale białą.
Dzięki za ogródek ;:168
A z białych ale jednorocznych, szybko i dlugo kwitnących to smagliczka. Uwielbiam ją. Sieję ją wprost do gruntu - jest bezobsługowa.
Z wysokich to biały krwawnik - bardzo je polubiłam. Ale nie wiem jaką mam odmianę tego białego, też jest super.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielono mi...czyli początki

Post »

A jeszcze sobie teraz przypomniałam: dzwonek brzoskwiniolistny Alba i tym podobne białe dzwonkowate zimozielone oraz rogownica kutnerowata. ;:3
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Zielono mi...czyli początki

Post »

Super zdjęcia! No i przepiękny widok na góry. Okolice Beskidu Żywieckiego? :)
Awatar użytkownika
Agula76
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 3 sie 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielono mi...czyli początki

Post »

MartisM dokładnie :)
Niby południe, ale już nieco górski klimat i jak widać na zdjęciach nawet w kwietniu czasem śnieg.
Teraz czekam z utęsknieniem na "wolne" po świętach i zapowiadane ciepło. Zaraz zacznę akcję plewienia, zmian i sadzenia.
Mam w planie namówić M na zrobienie konspektów do rozsad. Miały być już na jesieni :(, ale że bywamy tam tylko w weekendy, to i czasu na wszystko niewiele.
Beaby :shock: pierwszy raz słyszę te nazwy. Dzwonek piękny i ta rogownica również. Czy kupuje się sadzonki czy nasiona ?
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Zielono mi...czyli początki

Post »

Moja babcia ma podobną działkę w okolicach Węgierskiej Górki. Na południowej ścianie pomimo dość surowego klimatu ładnie rosną winorośla. Co roku ma obfity plon i jeszcze więcej wina :P Owoce są co prawda małe, ale słodziutkie ;) Może też się skusisz :)
Awatar użytkownika
Agula76
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 3 sie 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielono mi...czyli początki

Post »

MartisM już się skusiłam :) Mam trzy odmiany deserowe : Kodrianka ( odm. ciemna), Arkadia ( biała), Agat Doński i jeszcze dwie bezimienne odmiany ( podarowane). Posadziłam je na wiosnę w zeszłym roku. Zgodnie z zasadą : pierwszy rok na korzeń, drugi na pień, trzeci na owoce przyjdzie mi trochę zaczekać na wielkie plony :( ale i tak na próbę zostawię po jednej kiści. U babci może drobne owoce, bo krzew nie był przycinany ? Winorośl trzeba przycinać kilka razy w roku, wtedy obficie rodzi. Jak dobrze mi pójdzie w tym i przyszłym roku, to chyba pokuszę się o powiększenie działki pod winogrona :D Zależało mi, żeby było dużo wszelakich owoców na działce. Widok, jak córcia zbiera maliny prosto z krzaka i się nimi zajada <bezcenny>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”