Początki mojego ogrodu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

O to jest mój ;:138
To będę obserwował, czy są kwiaty, ale już na 99% jestem pewien, że to ten.
Dziękuje
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Drzewa owocowe to fajny pomysł, dobrze podgryzać coś swojego :)
A jeśli chodzi o projekt, to może masz dostęp do jakiś gazet ogrodniczych? Jak zaczynałam ogrodową przygodę kupowałam ogrody, teraz kupuję magnolię i jest taki magazyn z wyższej półki dla projektantów ogrodów, tam prawie w każdym n-rze jest jakiś przykładowy projekt. Spróbuj w bibliotece albo na allegro może ktoś sprzedaje stare n-ry. Pooglądasz to może złapiesz natchnienie :) Ja często zimą oglądam co tam mam i powstają nowe pomysły na nadchodzący sezon.

Jeśli chodzi o sadzonki proponuję przenieść się na maila jolifleurewa@gmail.com dogadamy się co i kiedy wysłać :wit
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Ja też cały czas kupuję Magnolię i od czasu do czasu Mój piękny ogród ,ale forum też Ci wystarczy ;:108
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Forum jest super ;:138 ale ja chyba jestem ten stary rocznik :wink: i lubię też kartki przewracać :D
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Ja raczej z tym młodych ogrodników. Właściwie to w tym roku ukończyłem szkołę, uzyskując tytuł: Technka Architektury Krajobrazu ;:138 ale jak to w szkole bywa, teoria, teoria i jeszcze raz teoria, a praktyki prawie wcale. Projektowanie ogrodów nie powinno mi sprawiać trudności jednak ja nie jestem aż taki twórczy. Wolę pracę w terenie, posadzić coś zgodnie z czyimś projektem, przyciąć coś, wykopać... ale to też nie tak, że nie mam wcale pomysłów, w szkole było wiele osób którzy nieźle potrafili projektować i coś mi tam zostało podglądając ich projekty.
Co do gazet, to ja tam wolę jednak internet. Książki i gazety to nie dla mnie, a to forum i tak już wiele mi pomogło. Wolę wydać pieniądze na jakąś roślinkę, niż na gazetę a pomysłów szukać za darmo w Internecie. Wcześniej chodziłem po bibliotekach, ale nic tam o ogrodnictwie nie mają, a większe biblioteki dość daleko. Teraz w zimię planuję zająć się swoim projektem. Coś już tam mam.
A ten magazyn z wyszej półki to jaką ma nazwę?
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

:wit Witaj Mateuszu To fajnie ze masz już projekt koncepcyjny, gdzie, co posadzisz :)
Fajną roślinkę przywiozłeś od Babci :wink:
Tuja piękna tylko szkoda, że chyba usycha. Bo tylko od spodu taka jest, bo dalej jest piękna zieloniutka
Moje Tuje takie robią się brązowe na zimę potem na wiosnę znów robią się zielone
Gratuluję ukończenia szkoły i zdobycia tytuł: Technka Architektury Krajobrazu ;:138
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Zobacz ten link
http://www.nokaut.pl/ksiazki/ogrody-pro ... 55324.html

Moja córka też skończyła taki sam kierunek i zaprojektowała już 2 ogrody- mojej koleżance i cioci. Fajnie wyszły. Pewnie by coś podpowiedziała, ale jest teraz za granicą. Ale ja myślę, że skoro masz takie podstawy świetnie sobie poradzisz ;:108
Zresztą zobacz ile osób cię dopinguje ;:114

Wpadło mi jeszcze coś do głowy. Moja koleżanka robiła oczko w ogrodzie a ma taki płaski teren jak ty i nigdzie nie wywoziła ziemi tylko kazała usypać z niej spore nierówne górki. Uzyskała ciekawy teren a za gókami ma trochę cienia gdzie mogła wsadzić rośliny mniej lubiące światło. Świetnie to wyszło, bo ciekawie je obsadziła i ma piękny ogród, ale jakoś nie mogę jej namówić, żeby powrzucała tutaj trochę zdjęć.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Pauli ona nie usycha, tylko to taka odmiana z obwódką :D
jolifleur Mi też się marzy oczko wodne, obok niego jakaś skarpa i skalniak, jednak moja rodzina jest raczej przeciwko takim zmianą, ale i tak co chwila bez ich wiedzy wprowadzam nowości, a potem, mi mówią, że im się to podoba :D
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Obrazek
Fioletowo - kolejna roślina o nieznanej mi nazwie.

Obrazek
Rozchodnik okazały - przekwitające już kwiatostany, choć nadal się trzymają.

Obrazek
Winogrono - Winogrono z własnej winorośli, niestety owoce są strasznie drobne i dość kwaśne. Ja się nie znam na uprawie winorośli. Może mi pomożecie? Kiedy i jak należy ją przyciąć? Kiedy nawozić? Czytałem, że powinno się nawozić wapnem. Przeglądałem o tym na forum, ale nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi. U siebie mam starą winorośl, pnącą się po pergoli. Jutro wstawię zdjęcia.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Rodzinkę na długi urlop w plener i wtedy działaj :)
Ta fioletowa to chyba jednoroczna werbena.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Bardzo prawdopodobne, że to werbena. Na urlop? Nie ma szans. U mnie w domu ciągle się ktoś kręci. Jak nie u mnie to u moich dziadków 10 metrów dalej.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale dziś poprzycinałem już prawie suche pędy winorośli. Jak na razie tylko te co przeszkadzały. Co dalej? Bo ja nadal nie wiem :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”