Początki mojego ogrodu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

To śniedek
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Mateuszu ważne,że zaglądasz kiedy możesz .Są w życiu ważniejsze nieraz sprawy ,które nam nieco komplikują życie.Mam nadzieję,że już wszystko okej choć w połowie i że teraz może będzie tylko lepiej.Czas tak zasuwa ,że umyka nam wiele spraw koło nosa .Dobrze,że mamy zdjęcia i możemy sobie co nieco przypomnieć,wspomnieć .Teraz nadrabiaj fotki :)
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Śniedek baldaszkowaty :D
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

A jednak ktoś tu zagląda :D

dorcia7 Dziękuję za błyskawiczną pomoc :wink:

ostatnia szansa Tobie również dziękuję i witam w moich progach :)

beacia0088 Oj tak, zaglądać to zaglądałem. Podziwiałem wasze ogrody :D Nie jest źle, bywało lepiej, ale niestety ten rok do udanych dla mnie nie należy. Jednak już się powoli kończy, następny będzie lepszy! :)
Z tymi zdjęciami to różnie bywa. Zwykle wcześniej pstrykałem fotki przynajmniej raz w miesiącu, dokumentowałem cały ogród. W tym roku opuściłem się nawet i w tym przypadku. Coś na pewno się znajdzie i na weekendzie podzielę się z wami!
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Oj pogoda dziś typowo jesienna, zimno, mokro, deszczownie do tego teraz strasznie wieje. Nic innego jak tylko ciepła herbatka i odpoczywać.

Znalazłem czas wreszcie czas więc opowiem co zmieniło się w moim ogrodzie, a zmieniło się dużo.
Nie wiem od czego zacząć.
hm... Zmieniłem cały mój ogród frontowy, wreszcie nadałem kształt rabatką jaki mi się podoba, teraz muszę je jeszcze jakoś efektownie poobsadzać, trochę poprzesadzać. Po wielu sprzeczkach i kłótniach musiałem jedną zmniejszyć na koszt podjazdu dla samochodu. Jednak udało mi się nawet ciekawie to połączyć. Zrobiłem podjazd wykorzystując otrzymane płyty betonowe.
Tył ogrodu też się zmienił, wstawiłem tunel foliowy, przygotowałem pole pod uprawę i coś co najbardziej mnie cieszy sąsiad zrobił ogrodzenie! :D Przysporzyło mi to kilka problemów, bo teraz będę musiał przerobić dość spory kawałek ogrodu, aby mieć dostęp do poletka, mimo wszystko to największy sukces.
Mam masę planów na przyszły rok, ale to może innym razem.

Zapomniałem dodać, że dostałem nowego przyjaciela, "szkodnika" :D Właściciel wyjechał do Anglii i został u nas
Bosman
Obrazek

Teraz trochę zdjęć.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Czosnek ozdobny
Obrazek

Różanecznik Mam dwa, miały powędrować do innego ogrodu, ale zostały ze mną, tylko jeden coś mi choruje :(
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Mateuszu jestem jestem również. ;:196
Zdrówko już lepiej? super że wróciłeś ale są ważniejsze sprawy w życiu a Forum i kwiaty to odskocznia. :wit
Wspominki są cudne o tej porze roku, masz sporo zalęgłych zdjęć, cały sezon ;:180 I ciekawa jestem zmian. ;:7
Psinka cudne, szkoda ze szkodnik ale mam nadzieje ze się dogadaliście. ;:167
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Kasiula17 Miło :) Ze zdrowiem różnie bywa, ale źle nie jest :D Zmiany to dopiero zaczną się na wiosnę, mam pół ogrodu do przerobienia ;) Ale już chętnie bym pogrzebał w ziemi, pogoda nawet pozwala jeszcze, ale czasu brak ;x Tylko pierw muszę zrobić sobie dokładną koncepcję, żeby potem nie przerabiać kolejny raz.
Bosman faktycznie piękny pies. Najlepsze ma oczy, jedno czarne drugie niebieskie :D Niestety trochę szkód mi już narobił, nie tylko w roślinach ;x

A teraz kilka zdjęć moich róż. Nie jestem ich znawcą, nie wiem jak się nimi zajmować, poprzynosiłem kilka z różnych ogrodów, nie znam odmian, nic o nich nie wiem, może ktoś pomoże? Doradzi co i jak?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Różyczki rzeczywiście całkiem ładne.
Jak to możliwe, że Twoim największym sukcesem jest problem z ogrodzeniem, wykonanym przez sąsiada?
Czy posadziłeś drzewka i krzewy owocowe, czy planujesz warzywnik? W tak dużym ogrodzie jest miejsce zarówno dla ozdobnych roślin, jak i warzyw i owoców. Mi się marzy małe drzewko wiśni. Uwielbiam smak wiśni i czerwonych porzeczek.
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Piękna kolekcja róż i cudne mają kolory... ;:196
Co do przeróbek to powiem Ci ze zawsze będą bo kolejne będą dochodzić i będziemy ją widzieć tam gdzie już jakaś mieszka. ;:306
Tez bym już pogrzebała ale jeszcze troszkę i będziemy siedzieć w ogrodzie. :tan
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Yollanda Dziękuję :)
Problem? Bo jak to z sąsiadami bywa, była wojna o granice itp... Aż w końcu sąsiad postawił płot i nie mam już nieproszonych gości jak wcześniej, a na pewno ich mniej, kurki już nie grzebią mi w grządkach. :)
Drzewka i krzewy rosną! Zamierzam jeszcze dosadzić, działka spora, ale miejsca powoli brakuje, większość zajęta, przynajmniej uwzględniona w planach ;D
Warzywnik jest już od lat... Moja działka, a raczej rodziców ma 19a, ale zaraz sąsiednia działka, to działka dziadków, pewnie drugie tyle, a może i więcej, tam jest wspólny warzywnik. :) Ja to uwielbiam truskaweczki i maliny, oczywiście mam ;D A drzewko wiśni bardzo ładnie kwitnie ;)

Kasiula17 Dziękuję :)
Oj tak, na pewno będzie wiele zmian, ogród potrzebuje zmian...
Oj pogoda do grzebania dopisuje ;D Pogoda jak w święta Wielkanocne ;p

Wszystkim odwiedzającym mój wątek składam Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Po dłuższej przerwie mam kilka wspomnień z tegorocznej zimy. Mimo, że zima nie była dość ciepła i prawie bezśnieżna w połowie stycznie udało mi się takie oto zdjęcia zrobić:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

A tutaj kilka zdjęć z nocnej, zimowej sesji kapliczki:
Obrazek Obrazek

A na dodatek mały nicpoń ;D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Nicpoń na dwóch łapach pobija wszystko. ;:138
Piękna zima uchwycona, miałam ją wczoraj. ;:306
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Kasiula17
Też mi się to zdjęcie podoba, prosił o miskę z żarciem, oczywiście za to zdjęcie należała mu się dokładka ;D
Jak to wczoraj? Dużo śniegu? U mnie chyba już wiosna na dobre ;D

Jeszcze kilka zdjęć zimowych, nie mam ich za dużo, ogólnie mało czasu na ogród i pstrykanie zdjęć ;x

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”