Początki mojego ogrodu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

A szyszki na tym zdjęciu są specjalnie rozsypane? Bo to w gruncie rzeczy fajna alternatywa dla kory :wink:
matt55 pisze: Obrazek
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

clem3 Oj pomyłki każdemu się zdarzają. :wink:

Ann_85 Tak, kilka mniejszych rabatek zostało celowo ściółkowane szyszkami. Mama zamiast do lasu na grzyby, chodziła na szyszki :D
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Dzisiaj wstaję rano, a tu co? A tu biało ;:oj Co prawda dużo śniegu nie było. Ale praktycznie cały dzień, co chwilę sypało.
Ale ja prze pogodę się nie poddaję, sadziłem róże, a z góry sypało białym śnieżkiem :;230

Rano roślinki wyglądały mniej więcej tak:
Obrazek Obrazek Obrazek

Tą pałkę z oczka to wyciąć teraz czy wiosną? Czy nic nie ruszać? Ona taka kiepska, bo niedawno wsadzona. Z tego co słyszałem, lepiej zostawić do wosny, to będzie napowietrzać wodę.
Obrazek

Coraz mniej już roślinek do fotografowania. Pogoda coraz bardziej kapryśna. A ja pracy mam jeszcze masę... Po raz enty część drzewek owocowych przesadzić bo są w złym miejscu. ;:124 Swoją drogą, orientuje się ktoś ile takie drzewa potrzebują miejsca? W sensie jak daleko sadzić je od innych drzewek.
Mowa tu o jabłoniach, gruszach, wiśniach, czereśni, śliwach, moreli i brzoskwini.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Mati u mnie jest troszkę więcej śniegu, ale zimno jest okropnie i wieje do tego :(

Jeżeli chodzi o drzewka owocowe to czereśnie potrzebują więcej miejsca bo ich się nie obcina. Ja osobiście u siebie sadziłem co 2,5 m, może 3 m :D Planujesz je obcinać czy puścić na żywioł ?

Zdjęcie oczka jest tu w wątku ? Bo nie pamiętam :wink: Jak nie ma to wstaw ;:173


Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

seba1999 Obecnie jestem poza domem. Taki mały wypad. Tutaj też jest biało... Ale w sumie więcej lodu niż śniegu :evil:
Tak, to wiem, że czereśnie na pewno potrzebują dużo więcej przestrzeni niż np wiśnie czy śliwki. Całkowicie na żywioł nie puszczę na pewno żadnego drzewka, jednak jedne wymagają większego cięcia inne mniejszego.
Zdjęcia całego oczka jeszcze raczej nie było. Nie gotowe jeszcze, więc nie ma co pokazywać. :wink: Na pewno kiedyś pojawi się. Zapewne było kilka "kawałków" oczka. co by nie pokazywać mojego nieładu :;230

Ale tak, oczko było planowane od dawna.Zostało wykonane w lipcu tego roku. Wykonane, mam na myśli wykopane, wyłożone folią, oraz częściowo kamieniami. Troszkę roślin pojawiło się. Jednak to jeszcze nie to. Na razie szukam ładnej taniej lili do oczka. Jak by ktoś coś...

W ogóle to mam zabawną historię o oczku dla was, a raczej o rybce do niego...
Otóż raz będąc na ogrodzie dostałem od Pana dwie rybki do oczka, miał ich mnóstwo. Wiaderko z wodą, do samochodu i są u mnie. Tylko co z nimi zrobić jak nie ma oczka... Pierw co trzymałem ich w wiaderku z wodą. Kupiłem karmę. Trzymałem je tak w domu przez całą jesień, zimę, aż do wiosny. Niestety jedna zaczęła dość szybko pływać do góry brzuchem. ;:223 Ale druga wytrzymała do czasu aż mamusia wyniosła wiaderko na zewnątrz, jak było już ciepło i co? I rybka z wiaderka znikła... Pozostaje tylko się domyślać, że to kotek ;:124 Teraz mam już oczko, ale rybek brak ;:224
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Masz racje pałkę zostaw bo tak jak piszesz pozwala napowietrzyć wodę ;:333 u mnie na młodym sadzie mąż nie sadził drzewek daleko od siebie, na ciągał gałęzie do dołu i je podcina by nie rosły wielkie ;:333
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Kadiula17 niedaleko to pojęcie względne. :) Ja u siebie też pilnuje od początku drzewka by się zbyt nie rozrosly.

Obecnie nie ma mnie w domu, nie wiem co się dzieje w moim ogródku. Trochę lenistwo mnie bierze...
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Wczoraj po tygodniowej nieobecności wreszcie wróciłem do domku. U mnie w ogrodzie trochę biało się zrobiło. Troszkę zimniej. Mam dla was kilka zdjęć z mojej wędrówki po parku pod Bieszczadami.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I na koniec, skrytka Gumisiów :D
Obrazek Obrazek Obrazek

W ogóle to jestem zawiedziony, bo mikołaj o mnie zapomniał :(
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Ale Wam zazdroszczę tych zimowych widoków ;:oj Mateusz mogę polecić do oczka taką rybkę:

Obrazek

:D Ani się kot nie zainteresuje, ani karmić jej nie trzeba ;:306
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Aguss85 Te widoki to nie u mnie, u mnie dziś to tylko chlapa i ciapa. błoto, szaro buro i ponuro :?
Rybka fajna :D Choć ja tam wole te żywe :P Tak jak i roślinki.


Dostałem kilka dyń ozdobnych. Wyciągnąłem z nich nasionka. Pytanie czy jak je zasieję, to wyrosną takie same? Seba, Ty tam powinieneś pewnie coś wiedzieć. Pomożesz?

To moje dynie:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

:wit

Mati to istna loteria co Ci wyrośnie. Są zapewne z wolnego zapylenia, ale mogą wyjść naprawdę ciekawe owoce. Nawet ja dostałem w tym roku kilka fajnych dyń ozdobnych w różnych kształtach :D Mogę podesłać Ci nasiona :D


Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

seba1999 :wit Czyli to niekoniecznie będzie to samo? Ale mniej więcej tych kształtów i rozmiarów? :D Równie dobrze mogłem nie podpisywać i wymieszać nasiona?
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Mogą urosnąć takie same albo w troszkę innych kształtach. Wiesz może czy przy nich rosły jakieś inne dynie ozdobne ?


Pozdrawiam,
Seba :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”