Początki mojego ogrodu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

To zależy czy tą wczesną wiosnę, gdzie jest pełno błota od śniegu, jeszcze zimno czy tą późną ciepłą, kolorową, już obudzoną z zimowego snu. :D Osobiście to wolę wiosnę tą późniejsza, bo w lecie za gorąco i za sucho.
Tak wiem, ciężko mi dogodzić ;D
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Przejrzałam Twoje wątki. Działka ma dużo możliwości. Przydałoby się ogrodzić, może właśnie siatką leśną, bo nieproszenie goście będą przeszkadzać.
Musisz sobie opracować jakąś koncepcje. Jaki chcesz mieć ogród. Ja od początku dążę do wiejskiego i szukam roślin, które będą pasowały, dobrze się u mnie czuły i nie wydam na nie fortuny.
Powodzenia i będę zaglądać.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Witaj Cyganko w moim świecie :wit
Oj tak przydało by się ogrodzić, lecz funduszy brak. Od niedawna też się zastanawiam nad tą siatką leśną, bo to chyba najmniejsze koszty, co prawda estetyka nienajlepsza, ale jakiś żywopłot wzdłuż siatki, bądź pnące i będzie dobrze, ciągle to jeszcze rozważam :)
Bez ogrodzenia nic się nie da zrobić, bo ciągle jakiś "gość" psuje to co stworzę, ale to uroki wsi :D
Nad koncepcją właśnie pracuję, nawet powoli realizuję, ale mi się zrymowało :D Teraz siedząc w zimowe wieczory planuję, niedługo się pochwale pomysłem :)
Jak na razie to ja przygarniam wszystko byle jak najtaniej, u mnie każda roślinka znajdzie miejsce :) pytanie tylko czy przetrwa? :evil:
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Witaj Mateuszu :wit Wianek zrobiony przez Twoją mamę ładny :)
Rabatka ładnie się prezentuje ;:333
Młoda dziko rosnąca jabłonka ładna
Ale piękne widoczki mas z okna ośnieżonych brzózek ;:173
Piękny zielony bukszpan i pomyśleć, że to zima ;:131
Piesek sąsiada fajny
Z tą zima to nigdy nić nie wiadomo oby nie wróciła
Od nieproszonych gości możesz ogrodzić się siatką leśną wcale to nie wygląd nie estetycznie tylko trzeba o ten żywopłot dbać przycinać bo potem zrobi się faktycznie nie estetyczny jak zrobił się u mnie w ogrodzie bo rodzic przestali żywopłot z tuj przycinać
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Witaj Paulii :wit
Tą jabłonkę, trzeba będzie trochę formować, bo całkiem zdziczeje.
Będę próbował jakoś grodzić, jak nie całość to część ogrodu. Już mam masę pomysłów na ogród, czekam na pogodę tylko :D
Mam nadzieję, że do wiosny zapał nie minie i nic mi nie stanie na przeszkodzie...
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Matt - czytam o tym ogrodzeniu... my też z jednej strony mamy siatkę leśną i jestem z tego rozwiązania całkiem zadowolona - tak naprawdę to siatka nie jest widoczna - patrzę właśnie przez okno i płotu nie widzę - jedynie słupki :) Siatkę kupiłam na allegro - ekstremalnie tanio, około 100zł za 50m, już z przesyłką, da się pewnie znaleźc jeszcze tańszą, ale my braliśmy taką, która na dole ma bardzo małe oczka, by się zabezpieczyc właśnie przed zajacami, kurami. A słupki? Pozbieraliśmy po sąsiadach - wszędzie da się coś znaleźc - wystarczy przejśc się po budowach w okolicy - ludzie zwykle tego nie potrzebują, oddadzą za darmo, czy za np roślinę do ogrodu - a tego u ciebie juz sporo, wiec może coś dasz radę podzielic. Jedyne, czego żałuję w tym naszym ogrodzeniu, to że pozwoliłam je robic chłopakom w biegu - należało słupki oskrobac i pomalowac - kolor byłby przyjaźniejszy. No i warto je obciąc na oczekiwaną wyskośc - nasze wystają 30-50cm nad płot i to wygląda koszmarnie.

A wracając do realizmu - ile tego ogrodzenia potrzebujesz? Wydasz w tym roku nawet te 500zł na siatkę, za to nie stracisz pieniędzy wydanych na rosliny wyjedzone przez gości.
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Też jestem tego zdania. Budowę mamy ogrodzoną siatką leśną, na razie czekamy z ogrodzeniem właściwym, ale dzięki temu nic nam wpadło i nie zniszczyło roślin. Koszt całego ogrodzenia był nie wielki, bo około 300 zł. Działka 44 na 22 m.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Gdyby to zależało tylko ode mnie już dawno bym ogrodził :)
Tak naprawdę działka należy do rodziców, nie do mnie, a ja za bardzo nie mam nic do powiedzenia, choć i tak dużo zmieniam i robię po swojemu.
W tamtym roku się zdenerwowałem bo większość moich młodych sadzonek poszły na straty to zakupiłem sobie bodajże 25 m siatki i ogrodziłem sobie kawałek ziemi, gdzie mam wydzieloną taką "mini szkółkę".
Ogrodzenie działki ze wszystkich stron jest raczej nierealne, ale nie ze względu na koszty, co raczej rodzice i dziadkowie się nie zgodzą.
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Na rodziców nie ma siły ;)
W takim razie walcz dzielnie - będę podziwiac, co też uda ci się uratowac.
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Mama jest po mojej stronie, babcia jako tako już nie mam zdania... Najgorzej to z tatą, dziadkiem i wujkiem, ale jak im wybić z głowy, że ja nie chce źle? ;:124
athshe pisze:będę podziwiac, co też uda ci się uratowac.
Fakt, nie ma co marzyć o nowych nasadzeniach, trzeba walczyć o to co już jest :;230
Awatar użytkownika
gosiaczek12a11
500p
500p
Posty: 771
Od: 1 kwie 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

Jednak wolę późniejsza wiosnę , a tak dokładniej to Maj !!!
Pachnące bzy , łany tulipanów , konwalie majowe i wiele innych !!!
A błoto ;:223 to właśnie moje obecne utrapienie !!!
Ze starszyzną nie ma zmiłuj , ale trzymam kciuki ;:333
Zielony Zakątek !!! Zapraszam Gosiaczek12a11
Gosiaczkowy Przepiśnik !!! Zapraszam Gosiaczek12a11
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

To czekamy na naszą piękną, kolorową, ciepłą i pachnącą wiosnę :D

Ja na błoto nie narzekam, ale na kałuże to co innego... choć i tak w tym roku jakoś normalniej :wink:
Zauważyłem, że ludzie starsi tak już mają, że nie lubią niczego zmieniać, choć byłoby im to na rękę...
Awatar użytkownika
gosiaczek12a11
500p
500p
Posty: 771
Od: 1 kwie 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Początki mojego ogrodu

Post »

No niestety nie mogę powiedzieć ,że u mnie jakoś normalniej ;:223 błoto błota jeszcze raz błoto ;:223
W dodatku cały czas pada ;:145 Z działki w poniedziałek nie wyjdę , a dzieciaczki do szkoły dotrą w 10 kg butach z powodu oblepionych butów błotem ;:223
Zielony Zakątek !!! Zapraszam Gosiaczek12a11
Gosiaczkowy Przepiśnik !!! Zapraszam Gosiaczek12a11
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”