Ogród moja obsesja 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Maseczko, fotki jeżyny i maliny "dla Tiebia".
Jeżyna bezkolcowa.
Obrazek Obrazek

Malina czarna.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Przykop malinkę! ;:180 ;:180 posadzę sobie ją w polu to nie będzie przeszkadzała. Nie ma owoców w tym roku? czy już miała?
Jeżyna jest bardzo podobna do mojej. Dzięki za fotki! :wit
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Malinka czarna owocuje w pierwszej połowie lipca. Dojrzewa sukcesywnie przez jakieś 2-3 tygodnie.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Wrócę jeszcze do utraconych roślin.Skrzydlinkę trzeba sprawdzić ale wydaje mi się,że to roślina krótkowieczna.U mnie kwitła ale czy będą siewki...? Zobaczymy.
Przelot vulneraria to "roślina w zasadzie wieloletnia,lecz zachowująca się często jako dwuletnia".To cytat z książki Eugeniusza Radziula.Miałem ją ale siewek
nie zobaczyłem.Mertensję też miałem.To nie jest łatwa roślina wg mnie.Po trzech latach zginęła.Oxytropis też miałem ale głupio rósł to wyrzuciłem.Tobołki mam.
Wprawdzie nie newadyjskie ale też ładne i sadzonką służę.Obiecałem jeszcze lnicę ale sadzonki zginęły pod pniem świerka.Dorosłe rośliny mam ale nie wiem czy
one jeszcze są z nasionami czy już rozsiały się.Spróbować można je posadzić a jeżeli nic z nich nie będzie to siewki na pewno będą wiosną.Rozsiewa się tego sporo.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Goryczki chińskie mile wspominam, kiedyś to znaczy jakieś 7 lat temu rosły na działce przez kilka sezonów, a najdłużej ta pełna. Potem susza je wykończyła.
Moja jeżyna ma chyba takie same liście jak Twoja. Czarnej maliny nie znam.
U mnie ostatnio jest trochę cieplej, ale padać przestało dopiero dzisiaj, podobno na krótko. Nie mogę ruszyć z żadną konkretną robotą, bo mokra glina oblepia mi buty i narzędzia.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Wow, jaka jeżyna ;:oj Miałam bezkolcową , ale była paskudna smakowo. Twarda, kwaśna i zlikwidowałam ( chociaż odbija ) ja mam malinę żółtą, owocuje teraz , dość obficie i jest b. smaczna, bardziej słodka od czerwonej , która też mi owocuje :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Janku, bardzo dziękuję za obszerne objaśnienia. ;:180

Lidziu, u mnie też jakaś mniejsza kępka goryczki chińskiej niż w ubiegłym roku. Pełna i biała niestety padły nie wydając kwiatów. ;:134 Masz Ty za swoje z tą gliną.

Karolino, moja jeżyna bezkolcowa jest bardzo smaczna. Tę kwaśną też mi siostrzeniec proponował, ale nie skorzystałam. Malinę żółtą mam , potwierdzam jej zalety.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Marysiu coś ptaszki śpiewają, że Cię stracimy na trochę! coś też czuję że to wyjazd do sanatorium, a może się mylę! Tak czy siak miłego wypoczynku, a roślinki niech rosną jak pod Twoim czujnym okiem! :D :wit
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

A co to za odmiana jeżyny bezkolcowej? U nas na ogrodzie jest inna, nieznanej odmiany (kupiona przez tatę na targu), bardzo smaczna, bardzo obficie owocująca, o innych liściach. O takich liściach jak Twoja to pamiętam jeżynę z dzieciństwa, rosła pomiędzy nasza działka a działka sąsiada, bezkolcowa, bardzo smaczna i jako dzieci się nią zajadaliśmy. Z chęcią dokupiłbym taka odmianę gdybym znał jej nazwę :wink:
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Marysiu, ;:168 na kurację w sanatorium niestety jeszcze muszę długo czekać. Za bardzo się ociągałam z papierkami. ;:223 Jadę z siostrą w nieznane. :tan
Zapowiadają mokrą i zimną pogodę, to roślinki dadzą radę. Najwyżej trochę więcej zarosną chwastami.

sauromatum, nie wiem, co to za odmiana jeżyny. Kiedyś nie przykładałam do tego wagi i nie mam niestety zanotowane. :oops:
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Wróciłam. :D Jeszcze coś kwitnie.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Marysiu, jeszcze ładnie i kolorowo w ogrodzie. Imponujących rozmiarów te Twoje owocowe krzewy ;:oj
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Maryś kwiatuszki czekały na powrót ogrodniczki :D co kwitnie na pierwszym zdjęciu?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”