Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Post »

O, tu widac mniej więcej, jak duża to jest bryła. To były domy połączone ze stajnią i oborą, oddzielały je od części mieszkalnej korytarze na "przestrzał" przez cały dom
Obrazek

A jeśli remont sie nie powiedzie, to zamieszkam może tu :;230
Obrazek

No, tu też jest fragment domu, na patapecie jakies moje sadzonki
Obrazek
Bea
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Post »

Zaraz pójdę na Twoje wątki.
A gdzie Ty u mnie widzisz te zadbane rabatki?? :shock: :;230 Zaraz Ci pokaże, jakie mam rabatki ;:224
Np. tu, na pierwszym planie szkarłatka, o która mi chodzilo, gdy pstrykałam, a dalej widać tło, sam chwast :;230 Ja nie daje rady oporządzić nawet tego, co juz mam, a nie wiem, co bedzie, jak nasadzę więcej... No, ale mam nadzieję, że zdrowie wróci i będe latać jak z motorkiem :lol:
Obrazek

Albo tu, to samo
Obrazek

A tu dopiero dobrze widac, firletka, a wokół "łączka"
Obrazek

I tu
Obrazek
Bea
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Post »

No kochana, to jest widzę olbrzymi dom! Będziemy u Ciebie spotkania forumowe robić, każdy weźmie swój materac i zabawa gotowa. :;230
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Post »

Koniecznie musze pokazać, że czasem mam wypielone, czasem...
Obrazek

I pokaże jeszcze, że mam odpowiedni sprzęt do pielenia w pogotowiu, na drugim planie łan do pielenia. Nie mam niestety zdjęcia "po", czyli, gdy juz byłowypielone
Obrazek

Pracuję tak ciężko, że czasem musze iść z kawą na grządki, żeby sie wzmocnić :;230
Obrazek
Bea
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Post »

Spotkania forumowe u mnie? Dobra myśl! Proponuję zrobić je w formie obozu pracy :;230 Kto obrobi 50 m2 dostanie kolację :;230
A jeśli chodzi o imprezę, to musimy poczekać, bo ja teraz biore dużo antybiotyków i nie mogę "uczestniczyć" w imprezach :;230
Bea
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Post »

Dzien dobry Syringa. Ciesze sie bardzo ze w gäszczu ogrodöw udalo mi sie trafic na Twöj.

Przecudnie fotografujesz, jeśli jest tak jak piszesz ze zdjecia robisz komörkä od niechcenia i przykladania sie, to Ty jestes Horowitz krajobrazu. Rozumiem ze okolica cacuszna i zdjecia "tylko" pokazujä rzeczywistosc, ale przeciez nawet Wenus z Milo mozna paskudnie sfotografowac. Tak wiec nie tlumacz sie prosze, bo Twoje wyczucie w wyborze kadru powinno byc wzorcem na uczelniach plastycznych. :D

Miejsce do zycia masz wymarzone, a pomyslne wiadomosci dotyczäce postepöw w leczeniu tylko napawajä optymizmem. Rok czy dwa minä jak z bata strzelil i potem moze byc tylko lepiej. Najwazniejsze ze wiadomo co Ci jest i jak sobie z tym poradzic.

Jestem pod ogromnym wrazeniem sposobu w jaki fotografujesz i opisujesz swojä okolice. Przeczytalem wätek trzykrotnie i wrazenie niczym niezmäconego spokoju i piekna wpompowalo mi w zyly w ogöle nie zasluzone uczucie blogiego relaksu.

będę Ci kibicowal i na pewno czesto będę zaglädal. Chocby po to zeby jeszcze raz rzucic okiem na fotki i wyciszyc emocje.
Twöj wätek jest doskonalym lekarstwem na zapedzenie, na stres, na zapominanie o rzeczach waznych i zamierzam przyjmowac maksymalnä, dozwolonä dawke. :D

Pozdrawiam, Piotr.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Post »

To bardzo interesujący wątek. Z przyjemnością odwiedzę go znowu, by dowiedzieć się o postępach w tworzeniu ogrodu, remoncie starego domu i Twoich planach ... na przyszłość. Życzę siły i zdrówka !
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
constancja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1367
Od: 5 sie 2012, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Post »

Witaj Syringa.
Po pierwsze życzę szybkiego powrotu do pełni zdrowia.... to najważniejsze. ;:108
Po drugie, trzecie i każde kolejne to będzie tak:
Dobrze mieć psa, towarzysza we wszystkich naszych poczynaniach.... zadbanego i szczęśliwego. ;:333
W nieziemskim miejscu mieszkasz. Brzydkie uczucie zaczyna mną poniewierać i choć sama mam pięknie za płotem to brakuje mi tych rwących strumyczków, malowniczych wodospadów, porośniętych mchami głazów.
A teraz dom.... olbrzymi dom z olbrzymią duszą. ;:oj Dzięki Pat (survivor26) wszyscy doskonale wiemy co ów Dom z Duszą oznacza i ile wymaga od właściciela zdrowia, również tego psychicznego, siły, zapału, samozaparcia, pieniędzy i dystansu do samego siebie, o poczuciu humoru nie wspomnę. Tego wszystkiego życzę Ci z całego serca.
Działkę masz wspaniałą.... wielką, pięknie położoną, o urozmaiconym terenie i na dodatek ze starym drzewostanem, za który większość z nas dałaby się pokroić. Skarpy, kamienne murki oporowe, na których możesz śmiało założyć wertykalne skalne ogródki, staw i łączki.... to wszystko stwarza niesamowite możliwości aranżacyjne ale...... wcale nie musi. Bo Moja Droga Syringo, tak jak jest też jest cudnie. ;:215 Trawiaste rabaty, kręte ścieżki pośród łąki, omszone głazy, a to wszystko otoczone jak ramami, lasem. Iluż z nas do tego dąży całymi latami. ;:oj Nawet mech, na pościąganych skąd tylko się da kamieniach, pieczołowicie hodujemy karmiąc jogurtem i piwem. ;:306
Bez kompleksów Moja Droga. Ty tylko dbaj o zdrowie i czerp ze swojego skrawka Świata li tylko przyjemność.
Pozdrawiam ciepło i wiosennie. Ewa
Gdzieś w Borach-wątek ogrodowy Bory Constancji - Bory Tucholskie w obiektywie
Pomieszanie z poplątaniem czyli nerwowe ręce Constancji spis tematów
FAQ: canon EOS 450D + ob. canon (18-55) Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Post »

Wow! Ilu nowych i miłych ludzi mnie tu odwiedzilo! :heja
zaraz coś napiszę i znajdę jeszcze jakies obrazki, tylko muszę wyjśc z szoku po tych komplementach :;230

Jerome, bardzo Ci dziekuje za miłe słowa, przyznam, że jestem zaskoczona Twoja opinią o moim pstrykaniu. Jasne, że wklejam tu te lepsze zdjęcia, tzn. takie na których widać cos ciekawego i w ogóle coś widać :wink: ale to naprawde są takie pstryki dla samej siebie, wczesniej nidgy i nikomu ich nie pokazywałam. No i zadziałałeś wychowawczo ;:180 wyjme tego Nikona z szuflady i będę go zabierac ze sobą do ogrodu i na spacery, żeby zdjęcia były lepszej jakości. Do tej pory nie chcialo mi sie, no i zawsze wydawało mi sie, że nie ma takiej potrzeby. Czyli to dziala - pochwal, to bedzie sie bardziej starać :lol: Pracujesz jako psycholog, nauczyciel..? Mój Małż sie ucieszy, bo to On mi kupił na urodziny dobry aparat, a ja niewdzięczna mało go używałam, nawet trochę byłam niezadowolona, że wydał pieniądze na "gadżet" , gdy mamy na glowie tyle innych potrzeb. I oczywiście po cichu sobie myślałam - kurczę, ile to byłoby fajnych sadzonek za taką kasę :;230

Ewelina, zapraszam serdecznie! Cóż, niestety jeszcze długo nie będzie większych postępów w ogrodzie, o remoncie domu nawet nie wspominam. To potrwa zanim ja w ogóle zwalczę chorobę, potem jeszcze będę musiała sie troche rozkręcać. No i jeszcze trzeba będzie na ten remont zarobić, bo w tej chwili to "żeruję" na mężu. A to ja mialam tak naprawdę zarobic kase na remont ze względu na moje potencjalne możliwości w tym względzie. Mam nadzieję, że za parę lat cos sie zacznie dziać ;:333

Constancja, dzięki! :D Widzisz, właśnie moja działka wcale nie jest otoczona lasem. Chciałabym, ale z drugiej strony wszystko ma swoje zalety, mam piękny widok na całe góry, bo nic ich nie zasłania. Do prawdziwego lasu mam kawałek. Na początku jeździłam w góry do lasu rowerem, teraz jeżdżę autem, więc zapuszczam sie dalej nawet na zwykły spacer z psem. W pobliżu domu tez oczywiście chodzę na spacery, ale co wycieczka to wycieczka :tan
Bea
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Post »

No moja droga, jak się mieszka w ogrodowym raju (który pięknie ujęła w słowa Ewa) i jak się mu robi takie zdjęcia, to nic dziwnego, że goście walą drzwiami i oknami :wink:

Co do schludnych grządek, przyznaję, zmyliła mnie ostróżkowa na jednym ze zdjęć, niemniej obstaję przy twierdzeniu, że w Twoich okolicznościach przyrody, jakoś te chwasty nie rzucają się w oczy, bo wyglądają naturalnie :) A napiszesz coś więcej o ogrodowych planach?
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Post »

Cześć, Pat! Poranna kawa przy kompie, zanim dzieci sie obudzą, tak? :wink: Zagladałam na Twoje wątki, więc wiem, że masz dwie córki :) U mnie też wszyscy jeszcze śpią, tzn. mąż i pies :D Mamy weekend, więc mam męża w domu, w tygodniu go nie ma, bo pracuje hen, daleko. Zobaczymy, jak dziś pójdzie współpraca, bo z tym różnie bywa ;:306 Małż obiecał, że powywija piłą w ten weekend. Uwierzę, gdy zobaczę ;:306 Chociaż akurat demolka to jest to, co robi w ogrodzie najchętniej, do czegoś innego nie sposób go zaciągnąć ;:306
Wiesz, czasem udaje mi sie opielić którąś rabatkę i jeśli akurat zrobię foto, to jest taka zmyła :;230
Masz rację, ja też uważam, że pewna ilość chwastów jest potrzebna i wygląda naturalnie. No, gorzej, gdy tak zarosną rabatki, że nie widać, co tam rośnie oprócz nich :lol:
Plany ogrodowe są wybujałe, jak ten chwast u mnie :lol: W tej chwili chciałabym powiększyc warzywnik, ale to wymaga kopania i nie wiem, jak to sie uda. Poza tym mam stały plan, aby sadzić drzewka i krzewy, choćby po to, żeby zasłaniac sie od wiatrów, które są tu zmorą.
Bea
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Post »

Ano, dzieci już wstały, ale ignoruję wrzask, wszak mają też ojca ;:224 Mężowie tak mają...do kopania trzeba podstępem lub fochem zaganiać, a dać piłę czy siekierę do ręki i ruszają z zapałem jak na wyprawę krzyżową :)
A plany widzę, że mamy podobne, ja też w tym roku głównie drzewa i krzewy sadzę :wink:
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2802
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: Orka na ugorze, czyli Syringa chce mieć ogród

Post »

Witam wiosennie !!
Matko jedyna jakie cudowności z rana...te góry to ukojenie dla mojego stęsknionego nimi serca ;:167
Dom i jego obejście jak w bajce ,dla mnie niespełnione marzenie ...ale nigdy nie mów nigdy ;:215
Bzy,jaśminy,jabłonie ...tajemniczy ogród .Cudownie ;:303
Będę zaglądała ,bo to co pokazujesz jest mi bardzo bliskie...sielskie i czarodziejskie ;:173
Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę !!
marzenia się spełniają! Dana
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”