Ogródkowe plany Josephine :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Josephine_83
200p
200p
Posty: 457
Od: 23 wrz 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Ogródkowe plany Josephine :)

Post »

Witam wszystkich !!! Jakiś czas temu zakupiliśmy z mężem działkę pod Krakowem. Jak tylko śniegi stopnieją, ruszamy z budową domu ;:173
Do tworzenia ogrodu jeszcze trochę brakuje, ale plan już jest ! ;:oj

Oto nasz skrawek ziemi... prawie 14 arów... zapraszam do śledzenia postępów budowlano - ogródkowych !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Josephine_83 ;)
Największe szczęście na świecie, leży na końskim grzbiecie
Storczyki Takie Takie Ogródkowe plany Josephine
jagna971
---
Posty: 459
Od: 11 mar 2008, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródkowe plany Josephine :)

Post »

Cieszę się, że przybyłam do Ciebie jako pierwsza i jako pierwsza rozpoczynam kibicowanie, a jest co robić ;:oj.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogródkowe plany Josephine :)

Post »

:wit witaj, już pogoda ma się zmienić dla nas na lepsze także chyba za chwilę zbieracie się do pracy tam :) Tereny pagórkowate- fajne. Czekam na dalszą fotorelację ! I życzę powodzenia przy pracach budowlanych i tych typowo ogrodowych :) Fajnie że zawitałaś na forum.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogródkowe plany Josephine :)

Post »

Ależ świetny teren masz do dyspozycji ;:333
Można poszaleć i pofantazjować z tarasami przy takiej dużej powierzchni i nierównościami terenu.
Bardzo jestem ciekawa co już zaplanowałaś.
Niechże ta zima juz zmyka od nas ;:14
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
krzand
100p
100p
Posty: 116
Od: 27 maja 2011, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródkowe plany Josephine :)

Post »

Witam!
Jestem pod wrażeniem. Pięknie ukształtowany teren, wielkie pole do popisu. Żeby tak jeszcze jakiś strumyk... Wszystko do zrobienia. Czasami też marzy mi się tak wszystko rzucić i zacząć od nowa.
Cóż... niech ta wiosna wreszcie nadejdzie ;:3 , czekamy na regularne fotoreportaże z budowy domu i ogrodu. Z mojej strony życzę powodzenia!
Pozdrawiam serdecznie, Krzysztof
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródkowe plany Josephine :)

Post »

Witam Cię serdecznie, Josephine!
Cieszę się ogromnie, że założyłaś swój wątek - w towarzystwie pasjonatów ogrodów przyjemniej planować swój zakątek...
Ogród na zboczu ma ogromny potencjał; z niecierpliwością czekam na szczegóły planu i pierwsze prace :)
Pozdrawiam Cię,
A
Awatar użytkownika
Josephine_83
200p
200p
Posty: 457
Od: 23 wrz 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Ogródkowe plany Josephine :)

Post »

Witam moich pierwszych Gości !!! Bardzo mi miło, że do mnie zawitaliście! Trzeba to jakoś uczcić ;:136

Teren rzeczywiście pagórkowaty... w planie mam 2 lub 3 tarasy, ale na czym stanie zobaczymy podczas kopania fundamentów oraz prac ziemnych. W środę przyjeżdża geodeta, żeby wyznaczyć miejsce pod dom i garaż. Garaż usytuowany będzie na samym dole działki, częściowo zostanie wkopany w skarpę. Dom zaplanowaliśmy na samym szczycie działki przytulony najbardziej do rogu Północno - Wschodniego. Z garażu do domu będze prowadziło około 40 schodów :shock: cóż... Goodbye cellulite ;:224

Poniżej wklejam Wam zdjęcia z naszej wstępnej wizualizacji, żebyście choć trochę mieli wyobrażenie o rozmieszczeniu budynków na działce:
Domek mniej więcej będzie wyglądał tak:

Obrazek

Powierzchni użytkowej ok 140m kw.

Widok z góry działki, działka nachylona na południe ;:3 Dom sąsiadów (tu na zdjęciu ciut zakłamana odległość) w rzeczywistości jest bardziej oddalony.

Obrazek

Zdradzę Wam w tajemnicy, że planuję od tej strony zachodniej również oranżerię, ale to temat raczej bardziej odległy

Widok z dołu działki...

Obrazek

Na koniec jeszcze nasz włochaty przyjaciel strażnik kłapouch ;:167

Obrazek

Pozdrawiam i zapraszam wszystkich do śledzenia naszych poczynań! :wit
Josephine_83 ;)
Największe szczęście na świecie, leży na końskim grzbiecie
Storczyki Takie Takie Ogródkowe plany Josephine
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogródkowe plany Josephine :)

Post »

no proszę.. piękny dom się szykuje..bardzo mi się podoba. Taki nowoczesny. No schodków rzeczywiście sporo :D Bardzo fajny pomysł z tą oranżerią.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Ogródkowe plany Josephine :)

Post »

Projekt przepiękny!!
Niesamowicie malowniczo usytuowany ten dom i garaż :) Już sobie wyobrażam jak pięknie będzie z ogrodem ;:oj Wspaniałe plany!!

Osobiście chyba dałabym jednak dom ciut niżej, jeśli to możliwe. Ja mam tylko 5 schodków, ale jak śnieg spadnie, to strach schodzić po nich rano do pracy... No i współczuję dźwigania zakupów do domu, zwłaszcza zimą ;:173 Może jakiś podziemny taśmociąg prosto do kuchni? :wink:

Bardzo mi się podobają te szerokie wyjścia na tarasy. Duże okna. Słoneczne mieszkanie jest takie radosne, generuje pozytywną energię. Latem otwierając szeroko drzwi będziesz miała przedłużenie pokoju na zewnątrz. ;:138
jagna971
---
Posty: 459
Od: 11 mar 2008, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródkowe plany Josephine :)

Post »

Domek uroczy, a teren o dużym potencjale. Ja, mieszkając na pogórzu mam ogród płaski jak naleśnik :lol:, a tak bardzo podobają mi się skarpy ;:224.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogródkowe plany Josephine :)

Post »

Projekt przepiękny,świetnie wszystko wygląda ,gratuluję i życzę szybkiej realizacji.
Nieśmiało przyłączę się do uwag Agusi... bo projekt najcudowniejszy może okazać się w życiu niesamowicie uciażliwy.
Schodki nadaja klimatu posesji ale pomyśl o sobie dziewczyno bo za lat 10-20 a może i więcej możesz być zirytowana tym utrudnieniem sobie życia.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Josephine_83
200p
200p
Posty: 457
Od: 23 wrz 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Ogródkowe plany Josephine :)

Post »

Zgadzam się z Wami, póki co wchodzenie na drugie piętro w bloku problemu nie robi, za jakiś czas może być trudniej, ale z drugiej strony, gdzie będziemy mieszkać za 15 lat kto to wie ... ;:224
Jeżeli chodzi o zakupy to pan Alma lub pan Tesco lub Pan Mąż będą taszczyć na górę tobołki :uszy
Gorzej będzie z odśnieżaniem w zimie... tu pomysłu póki co brak ... dzieci póki co też brak, najwyżej pod pachę i na gorę ;:219

A tak całkiem na serio, to rozmyślaliśmy długo jak to wszystko usytuować. Niestety droga dojazdowa prowadzi od dołu działki, więc opcja dom z garażem w jednym i wjazd od góry odpadła w przedbiegach. Kolejną opcją było poprowadzenie podjazdu przez całą działke... lub usytuowanie domu niżej... lecz ogród od pólnocy.. ;:185 więc stanęło na naszym drugim piętrze, z czegoś musieliśmy zrezygnować ;:173
Josephine_83 ;)
Największe szczęście na świecie, leży na końskim grzbiecie
Storczyki Takie Takie Ogródkowe plany Josephine
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogródkowe plany Josephine :)

Post »

Wszystko jasne! ;:303
Czekamy na kolejne etapy realizacji. :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”