Florą malowane

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Florą malowane

Post »

Odkąd 5 lat temu zamieszkałam w domku na wsi rozpoczeła się moja przygoda która doprowadziła niesamowitych przemian zewnątrznych (w otaczajacym nas krajobrazie) jak również wewnętrznych (zmieniła mnie z mieszczucha mieszkajacego w blokowiskach, rozpoznającego tylko podstawowe nazwy kwiatów, w coraz bardziej zachwycającą się pięknem natury.
Obrazek
Pochłonęło mnie komponowanie, tworzenie, dobieranie kolorów form. Wiem że profesjonalny projektant ogrodów nie potrafiłby stworzyć ogrodu bez projektu. Ja czegoś takiego sobie nie wyobrażam. Dla mnie tworzenie ogrodu to jak malowanie obrazu, nie można go zaplanować, powstaję on z nastroju chwili, z codziennych inspiracji.
Obrazek
Poczatkowo był to "zielony sierociniec" sadziłam wszystko co dostawałam od zaprzyjaźnionych właścicieli ogródków. Teraz częściej kupuję coś co "wpadnie mi w oko.
Obrazek
Jako że liczne obowiazki nie pozwalają nam poświęcić ogrodnictwu tyle czasu ile bym chciała, nasz ogród powstawał partiami po kawałeczku. Obecnie wyrzucamy perz z ostatniego nieobrobionego kawałka ziemi. No i podglądam Wasze ogrody szukając ciekawych inspiracji.
Na razie tak wyglad od strony pn-zach
Obrazek
Tak przy tarasie
Obrazek
Resztę potem.
Awatar użytkownika
Ayesha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1331
Od: 24 sie 2010, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Florą malowane

Post »

Witaj Alicjo :wit wśród nas ,już po pierwszych zdjęciach widać ;:oj ,że wiele pracy
kosztowało przekształcenie ogrodu ale rezultat jest wspaniały ;:63
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Florą malowane

Post »

Witaj, Alicjo :D
Z przyjemnością obejrzałam zdjęcia- widać, że stworzyliście wspaniałe miejsce ;:138
Czekam na kolejne odsłony Twojego ogrodu :)
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane

Post »

Dziękuję za pierwsze odwiedziny. Ewo i Moniko właśnie wracam z odwiedzin w Waszych ogródkach - jestem pod wrażeniem.
No to wrzucę jeszcze jakieś zdjęcia.
Dwa gatunki bzu czarnego, parzydło leśne wersja żeńska (chyba) -
Obrazek
A z innego źródła dostałam taką to chyba wersja męska z lewej to samo miejsce co u góry tylko trochę bliżej załapała się krzewuszka
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Florą malowane

Post »

Witaj Alicjo! Z wielką przyjemnością zauważyłam dzisiaj nowy ogród i to jeszcze "w okolicy" że się tak wyrażę :)
Z wielką przyjemnością obejrzałam zdjęcia. Zapowiada się bardzo fajnie. Podoba mi się Twoje podejście do tworzenia ogrodu. Nie przepadam za takimi wymyślonymi "raz na zawsze" przez profesjonalnego projektanta... A u Ciebie wszystko żyje, miesza się i przenika.
Jestem ciekawa ile lat ma ogród - bo na zdjęciach wygląda na taki ...dojrzały.
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane

Post »

Witaj Amba19, mieszkanko północy- miło mi, że zwróciłaś uwagę na mój ogród. Mój ogród to jeszcze "podlotek" do dojrzałości mu jeszcze wiele. Na fotografii można to jednak tak ująć by nie pokazywać nie "zasiedlonych" części. Ze względu na skromne możliwości czasowe no i finasowe, powstawał po kawałeczku. Mam część ogrodu 5 letnią, 4-letnią, .... no i część tworzoną obecnie. Ale to dobry pomysł na inny wątek (zajmę się tym).
Obrazek
To najstarszy zakątek, choć pęcherznicami "zatkałam dziurę" dopiero rok temu.
Podziwiałam Twoje róże- widzę że jesteś znawczynią- marzy mi się taki ogródek rózany po oknem. Na razie mam tam jedną, ale nie wiem co to.Obrazek
Awatar użytkownika
Kochammmkwiaty
1000p
1000p
Posty: 2921
Od: 25 maja 2012, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Florą malowane

Post »

Przepiękny - uwielbiam taki przepych kwiatowy masz piękne żurawki i wszystko takie piękne zdrowe i zielone :-) MOje gratulację.
Agnieszka :) wątki: cz1 ,cz2,cz3 - aktualna
Mój blog - zapraszam :),
"Tylko od Ciebie zależy jak będziesz się czuła w swoim życiu"
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Florą malowane

Post »

Witaj Alicjo, podoba mi się bardzo to co florą namalowałaś w swoim ogrodzie. ciekawe i naturalne kompozycje.
Ja też jestem początkująca w ogrodnictwie i z szukam inspiracji w innych ogrodach. Zapowiada się że i Twój będzie do nich należał. To będzie przyjemność zaglądać i śledzić Twoje poczynania.
Powodzenia ;:108
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Florą malowane

Post »

Alicjo - nie jestem znawczynią róż :oops: . Są tu na forum osoby o naprawdę głębokiej wiedzy na ich temat i posiadające prawdziwe kolekcje. Ja mam tylko około 10 krzaczków. Niektóre z nich znam "po imieniu" a inne są dla mnie NN.
Twoja róża jest piękna! Myślę, że warto zrealizować marzenie o różanym ogródku. Będziesz miała piękny widok gdy rano wyjrzysz przez okienko :lol:
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Florą malowane

Post »

Witam ,roślin dużo i bujnie rosną ,będę się przygladać ,miłego dnia
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Florą malowane

Post »

Witaj Alicjo :wit ,bardzo pieknie tu u Ciebie z przyjemnascia będę zagladac :)
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Florą malowane

Post »

Alicjo, i ja witam Cię serdecznie! :wit Malarz ze mnie żaden, dlatego chociaż w ogrodzie tworzę kolorystyczne plamy, podobnie jak Ty... Zgadzam się też z Tobą w pełni, że ogrodu pod linijkę - takiego prawdziwego, tętniącego życiem - nie da się stworzyć i w zasadzie nie ma to większego sensu... nasze preferencje ulegają przecież zmianom pod wpływem różnego rodzaju inspiracji czy nastroju w danym dniu... Dlatego Twoje porównanie ogrodu do żywego obrazu jest mi bliskie... Podobają mi się zakątki, które pokazałaś - nasze ogrody są w podobnym wieku... Róża wspaniała!
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Florą malowane

Post »

Witam serdecznie krajankę północną :wink:
Nasze ogrody to prawie rówieśnicy. Mój- najstarsza część liczy 6 lat.
Twój malowany, a mój 'rozczochrany' i na pewno nie pod linijkę, a raczej z potrzeby serca i chwili.
Piękne kompozycje udało ci się wyczarować :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”