Ranczo wita! Moja pierwsza działka.Lamia.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Ranczo wita! Moja pierwsza działka.Lamia.

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Na forum jestem od dwóch miesięcy.Od momentu kiedy kupiliśmy wraz z mężem nasz pierwszy ogródek w ROD.

Działkę kupiliśmy pod koniec marca.Nie była to łatwa decyzja...
Działka w stanie ogólnym zaniedbanym,nie użytkowana przez około 2 lata.
My z mężem z zapałem ale z bladym pojęciem o czymkolwiek co dotyczy ziemi...

W pierwszych planach miała to być działka typowo rekreacyjna.Wszędzie trwa i iglaki.
Niestety po wizycie na tym forum zostałam zarażona "wirusem kwiecistym"
Plan więc się trochę zmienił...będą też kwiatki!!

Na działce mamy kilka drzewek owocowych oraz krzewów.Niestety nie jestem w stanie określić na tą chwilę co na nich wyrośnie :) Ponieważ nie mam bladego pojęcia.Jedyne co rozpoznaję to agrest i porzeczki :)

Będę wdzięczna za wszystkie rady i porady...są one naprawdę ważne dla takiego laika jak ja Bardzo dużo już się dowiedziałam czytając forum i oglądając wasze ogrody.Cieszę się że jesteście!

A oto mój nabytek.

RANCZO WITA!!!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Daty na zdjęciu są nieaktualne(zawsze zapominam jej ustawić i nie bardzo umiem :)) zdjęcia są dokładnie z końca marca.Zostały zrobione przed podjęciem decyzji o zakupie działki.Oglądaliśmy je w domu po tysiąc razy analizując czy aby na pewno damy sobie z tym wszystkim radę.
Najgorsze były szklarnie,zrujnowane i zniszczone,chcieliśmy je przeznaczyć do rozbiórki.
Co po ciężkich trudach się udało...

A oto altanka i jej wnętrze...

Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Nie mam w sumie się czym pochwalić,patrząc na wasze piękne ogrody marzę o tym by i mój był taki...Mam nadzieję że będzie...

A oto wspominane szklarnie i ich rozbiórka która była dla nas upiorna.
Szklarnie miały betonowe podstawy bardzo głęboko wkopane i zalane w ziemi,stalowe konstrukcje i o zgrozo powybijane szyby...

Po wyburzeniu masa szkła i stalowych prętów,nie wspomnę już o betonie który trzeba było zbijać kilofem i młotem :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
markkkk
50p
50p
Posty: 55
Od: 26 maja 2008, o 19:40
Kontakt:

Post »

JA TEŻ TAK ZACZYNAŁEM,WIĘC GŁOWA DO GÓRY
:)
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Widać, że dużo pracy Was czeka ale jak wszystko urządzicie to satysfakcja gwarantowana.
Róbcie dokumentację foto będziecie później oglądać i śmiać się z problemów których z pewnością
nie da się uniknąć

Pozdrawiam, Krzysztof.
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Lamio, głowa do góry!
Szklanka jest zawsze do połowy pełna, a nie pusta :-)
Masz świetną , uprawną ziemię, duże drzewa owocowe, ba nawet winorośli widzę ! :shock:
na takie efekty my musimuy czekać klikanaście lat- Ty masz je już.

Ważne - róz zdjęcia, tak jak teraz robisz.
Za dwa, trzy lata, sama z niedowierzaniem spojrzysz na tragiczną historię początków i trudno będzie uwierzyć, że to kwitnące cudo było niegdyś schroniskiem dla bezdomych ludków.
I tego niedowierzania, Ci serdecznie życzę! ;:2
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Witaj Lamio.

Nie jest jeszcze tak najgorzej. Są gorsze sytuacje i trzeba sobie dać radę.

Pozdrawiam Leszek.
moje wątki

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."
Arleta
50p
50p
Posty: 69
Od: 10 maja 2008, o 19:13
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Mieć działkę to już połowa szczęścia. Lekko nie będzie ale niebawem usiądziecie w wspaniale urządzonym ogródku i będziecie wspominać z uśmiechem to co dziś traktujecie jako koszmar.
Powodzenia, trzymam kciuki i pozdrawiam. ;:100
Zapraszam na spacerek po moim ogródku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=13523" onclick="window.open(this.href);return false;
Arleta:))
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Haniu 55 Problem właśnie w tym że ja osobiście,ja pusta głowa,ja durna głowa kazałam wyrzucić tę winorośl...buuuu...bo ja nie wiedziałam co to jest :(
Dopiero sąsiad obok mi powiedział że to był piękny winogron i taki słodki i w ogóle...
Nie mogę sobie tego podarować...

Ale widziałam ostatnio że chyba gdzieś od korzenia mi on odbija...widocznie mój mężuś go nie zbyt dobrze wykopał...Pogrzebałam w ziemi i odkopałam kawał korzenia,po listkach widzę że to chyba będzie winogron.Jak pójdzie troszkę w górę to mu zrobię piękną pergolkę i bedę o niego dbać.Ale czy to możliwe żeby coś z niego jeszcze było Haniu???
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Witaj Lamio na forum. Z tego co na fotkach widać to masa pracy przed Wami. Warto - bo potem z wielka przyjemnośćią podziwiać będziesz cudowne efekty Swej pracy. Winogron - żal, ale jest nadzieja, ze odbije od korzenia o którym piszesz. Pozdrawiam Cię serdecznie. Pisz jak postępuja precei oczywiście rób i wklejaj fotki. Zaglądac będe do Ciebie.Pa :P :P
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Twoja działeczka teraz nie specjalnie się prezentuje ale jak już wszystko uporządkujesz .... to będzie jak w raju :D . Będę Ciebie odwiedzać i patrzeć jak postępują prace.
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Witam was wszystkich serdecznie.Dziękuję za dobre słowa i za odwiedziny.

Do pracy wzięliśmy się niemalże natychmiast po zakupie działki.Bardzo dużo pomógł mi mój teść był i jest dla nas takim motorem napędowym.Zawsze powtarzał że wszystko da się zrobić i że nie ma rzeczy niemożliwych.No i faktycznie dzięki niemu to wszystko ruszyło z kopyta bo my jakoś nie wiedzieliśmy od czego zacząć i co z tym wszystkim robić...to taka chwila załamania :)

A oto jedyny ładniejszy element z mojej działki.
Nawet nie wiem co to jest za choinka.
A może wy wiecie?

Obrazek
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Lamia, nawet nie wiesz jak szybko wszystko sie zmienia, a jak już forumowi przyjaciele zaczną Ci pomagać to będzie tylko mała chwilka. Możesz do mnie zajrzeć to zobaczysz ile może sie wydarzyc w 80 dni 9Jak podróż dookoła świata), a ja jeżdżę na swoja działkę tylko raz w tygodniu. Trzymam kciuki i bedę zaglądać, tylko pokazuj dużo zdjęć!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”